MM-yleisurheilusta

liput on

Montako musliminaista nähdään kilparadalla. Eipä noissa kekkereissä kaapupinkojia paljoa ole näkynyt. Alistamista, ja julmaa sellaista, on kieltää tytöiltä luonnollinen urheileminen ja alistaa heidät verhotuiksi synnytyslaitoksiksi.

10

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ................

      Montako botswanalaista/surinamilaista/intialaista/georgialaista
      /angolaista naista nähdään MM-kisoissa urheilemassa? ei varmaan kovin montaa...

    • Karim

      Kyllä kai kaavutkin voi laittaa/sitoa niin ettei niihin kompastele tai ettei ne pahemmin aiheuta tuulen vastustusta.

      Siis miksi niissä juoksemista ei sallita niille naisille jotka ehdottomasti haluavat noudattaa uskoaan niin? Miksi säännöt määräävät piukat pöksyt ja paljastavat asut?

      Eräs veli muuten mainitsi että joko Koraanissa tai haditheissa on kohta jossa sanotaan tulen kiertävän ympäri maailman. Tuli vain mieleen että eikös olympia-tuli tee niin?

      • Suomi-poika

        silmät hiukka näkyen juokseva musliminainen olisi varmaan ehdoton ennakkosuosikki naisten 100 m juoksussa.

        Eikö?


      • Tepponen

        Saatais ainakin kunnon naurut!


      • qanja

        katso peiliin pelle... säännöt!!!!


    • vaikken ole mikään urheiluhullu olen nähnyt musliminaisia yleisurheilukisoissa.

      • liput on

        Katsomossa en uskaltaisi lähelle mennä istumaan, vai montako kymmentä metriä on itsemurhapommittajaan kätketyn pommin keskikantama?


    • Musliminainen

      Miksi ainut vaihtoehto liikunnan harrastamisessa on kilpailu?

      Itse käyn juoksemassa ulkona "kaapu" päällä - ei ole mikään este. Lisäksi harrastan liikuntaa oman kodin seinien suojassa, jolloin pukeudun teidän mielestänne "sopivasti".

      Luonnollinen urheilu on siis mielestäsi vain kilpailua? Itsestään voi pitää huolta niin monella tavalla, urheilulajeja on paljon, niistä jokainen voi valita mieleisensä..

      Sinun ajatusmaailmasi on ennemminkin alistettu tietylle ajatuskaavalle musliminaisista ja taitaisit olla ällikällä lyöty noine ajatuksinesi kun tietäisit millaista elämämme on todellisuudessa, koska emme suinkaan ole "verhottuja synnytyslaitoksia" kuten väität.

      • minerva

        mustikkametsässä?
        Harrastatko veneilyä tai patikoimista?


      • Musliminainen
        minerva kirjoitti:

        mustikkametsässä?
        Harrastatko veneilyä tai patikoimista?

        onkohan nämä jotenkin "oleellisia" harrastuksia?

        Sinänsä ei niissä mitään vikaa ole ja kaikkia olen harrastanut ihan musliminakin.. en vaan järin usein kun ei ole niin suurta kiinnostusta eikä esimerkiksi veneilyyn (soutuveneellä siis) ei ole kovin usein edes mahdollisuutta, kerran pari kesässä...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      530
      2438
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      66
      1393
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1330
    4. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      96
      1250
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1218
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      105
      1098
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      133
      974
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      910
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      841
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      780
    Aihe