Viranomaisvaino Porissa

Porilainen röyhkeä viranomaisvaino vaikuttaa hieman vaimentuneen ainakin toistaiseksi, olisiko syynä lukuisat esitykset paikallisviranomaisten toiminnan ottamisesta erityistarkkailun kohteeksi. Vanha stalinistinen ajattelu ja toimintamalli ei kuulu enää tälle vuosisadalle, edes Porissa. Kultapossukerhon jäsenyys ei oikeuta laittomuuksiin. Meillä on toiminut jopa rikollinen oikeusjärjestelmässä oikeuden asiantuntijana, ollessaan samaan aikaan itse rikosilmoitettuna.
874
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tietynlaiset apinat hakeutuvat tietynlaisiin hommiin, tämä pätee kautta pallon

2Äänestä

Jo aiemmin virkarikoksesta tuomittu, ja myöhemminkin rikosilmoitusten kohteena ollut ja yhä oleva ylilääkäri saa toimia rikosoikeudellisissa oikeuden istunnoissa oikeuslääkärin asemassa arvioimassa syytettyjen terveydentilaa, mikä on todella koomista ja Suomen lakia halveksivaa touhua. Rikolliset tekemässä päätöksiä syytettyjen laillisesta asemasta? Oikeuslaitos on todella syvälle korruptoitunut, laki ei merkitse tälle muurariryhmälle yhtään mitään.

2Äänestä

Sellainen on tuomio, millaiseksi lopputuloksesta eniten maksanut taho sen haluaa.

2Äänestä

Miksi tapaus ja asiakirjat julistetaan salaisiksi ja julkaisukieltoon tapauksissa, jossa puhutaan mahdollisesti viranomaisesta ja hänen osallisuudestaan henkirikokseen? Eikö laki olekaan kaikille sama? Tässä haisee päivänselvästi epärehellisyys ja laiton tapauksen käsittely, toisin sanoen korruptio ja viranomaisrikollisuus, joka koskee koko Suomen kansaa. Tällainen laittomuus tulee jatkumaan, ja perustuslailliset oikeudet on pian kaikkien kansalaisten saavuttamattomissa. Suomalaisia orjuutetaan yhä syvemmälle, hyvänä osoituksena siitä tapetilla oleva lakialoite eduskunnassa, jossa kaavaillaan valtion ja hallituksen negatiivista julkista arvostelua kriminalisoitavaksi. Miksi se tulisi koskemaan vain hallintoa, miksei samainen intimiteettisuoja koskisi myös kansalaisia? Laki kieltää sen jo nyt kunnianloukkauksena, mutta kukaan ei noudata sitä.

2Äänestä

Suomen lakikirja, Finlex, tuntuu olvan pelkkä vitsikirja, ja klovnit johtaa ohjelmaa.

2Äänestä
  • onhan se vanha sanonta jotta laki on kuten se tulkitaan

    1Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    onhan se vanha sanonta jotta laki on kuten se tulkitaan

    Ei Porissa osata edes tulkita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Porilainen röyhkeä viranomaisvaino vaikuttaa hieman vaimentuneen ainakin toistaiseksi, olisiko syynä lukuisat esitykset paikallisviranomaisten toiminnan ottamisesta erityistarkkailun kohteeksi. Vanha stalinistinen ajattelu ja toimintamalli ei kuulu enää tälle vuosisadalle, edes Porissa. Kultapossukerhon jäsenyys ei oikeuta laittomuuksiin. Meillä on toiminut jopa rikollinen oikeusjärjestelmässä oikeuden asiantuntijana, ollessaan samaan aikaan itse rikosilmoitettuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu