Minä, siis MINÄ tiedän 100 prosenttia.

Anonyymi-ap

Prosentti 1 % on sadasosa 100 % jaettuna sadalla.
===================================================================================================
Siitä se alkoi taas se kopion kopion kopion kopion vääntäminen uudestaan uudestaan uudestaan ja uudestaan. Omituinen pakkomielle ja pakko-oire à la Posso.

Ei kestävyysjuoksu käsitä "kaikkia maailman asioita" eikä niiden "tietämystä".
Edelleen kysynyt sinulta että millaiselta urheilupohjalta sinä paapatat tästä maratonista?

Edelleen kerron sinulle että olen harrastanut urheilua ja liikuntaa monipuolisesti vuodesta 1980 ja jo sitä ennen olen lenkkeillyt, hiihtänyt, pyöräillyt ja rakennellut kotipihaan esteratoja sekä liikkunut koirien kanssa luonnossa.

Meillä seurattiin telkkarista nenät kiinni ruudussa kun Lasse Viren pinkoi Münchenin ja Montrealin olympialaisissa. Kisojen jälkeen lähdin juoksemaan päättömästi kuin Forrest Gump.

Siitä lähtien olen seurannut jokaikiset olympialaiset, varsinkin kesäkisat ja muista kymmeniä nimiä ulkoa, ketkä ennätyksiä ovat rikkoneet. Maratonista kiinnostuin vasta joskus 25 vuotta sitten kun sitä tarjosi minulle sitä harrastava ravitsemusterapeutti.

Urheilu on urheilua ja siinä pätee samat lainalaisuudet monissa lajeissa, nimenomaa perustreenin ja palautumisen suhteen. Thainyrkkeilyleireillä juostiin käytännössä joka päivä aamulenkit ja joskus hikingia Cha amin ja Hua Hinin kukkuloilla.

Olen aina tiennyt kuinka paljon ja miten treenataan kestävyyttä. Myös hiihdossa. Olen aina tiennyt tarkalleen sykealueet ja oman sykealueeni siihen mikä on tavoite. Olen tiennyt aina jostakin vuodesta 1982 millainen juoksutekniikan tulisi olla millekin matkalle.

Nämä tiedot on päivittyneet ja muuttuneet. Minun aamulenkkini eivät ole mitään puudelikoiran kusetusta, vaan keskimäärin kymmenen kilometrin juoksuja alle tuntiin. Usein otan spurtteja ja valitsen myös mäkiä matkalle. Vaihtelu on tärkeää.

Minä tiedän 100% tarkalleen mitä teen ja sinä tuomiopäivän läskimooses rakkikoira et ole edes oikeutettu puhumaan minulle urheilusta tai liikunnasta yhtään mitään.

2010

1

<50

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Miten tulee anoa puheoikeus Tyttö2010Neitiselle?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      141
      1583
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      956
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      303
      841
    5. 68
      743
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      629
    8. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      62
      602
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      601
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      571
    Aihe