Heikki ei halunut pride taustaa tukemaan 5.7.
Kajaanissa oli eri meno tämän asian suhteen.!
Kajaanissa oli eri meno tämän asian suhteen.!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Hyvä Sotkamo.
On hieno kuulla, että löytyy vielö ihmisiä joihin ei pride-kusetus uppoa.
Oletpas sinä tolkun ihminen. Mitali rintaan ja torille!
Yllä on tyyppiesimerkki millä keinoin pride väki dissaa eri miltä olevia.
Pilkallinen sarkasmi tehoaa ja vaientaa.
Jyrkkä EI! Sateenkaari hulluudelle!!
Erinomainen vastaus avoimeen kirjeeseen nettilehdessä kirkkoherralla!
Heikki on tolkun mies
https://www.uskontojenuhrientuki.fi/
Heikiltä todella hieno vastaus.
Arvostan!
Heikki on hyvä tyyppi muutenkin ei moitittavaa sanaa.!
Heikki kun on niin avoin ja reipas, niin hänen suhtautumisensa samaa sukupuolta olevien vihkimiseenkin lienee suopea?
Ei todellakaan suostu 😂
Pride hulluus on kuin, ärkähäkkä syöpä. Kun se pääsee pesimään, kehoon ( yhteiskuntaan) ei se luovuta, ennenkuin on vallannut kaikki elimet. Tai kantaja on kuollut.
Kyllä, lääketieteellinen analyysisi on häikäisevä. Itsekin huomasin, kuinka sateenkaarilipun näkeminen aiheutti minussa välittömän etäpesäkkeen, jonka oireina ovat lisääntynyt empatia ja halu antaa ihmisten elää rauhassa. Todella vakava diagnoosi, suosittelen pikaista hakeutumista pimeään huoneeseen foliopipo päässä.
Et siis osannut lukea tekstiä? Et ymmärtänyt asian pointtia.
Homous on sairautta.
Kyllä! Oon itse asiassa parhaillaankin saikulla homouden takia. Lääkäri määräsi vähintään kaksi viikkoa lepoa, glitteriä ja täydellistä muiden asioihin sekaantumattomuutta. Suosittelen, Kela maksaa, ihan niin kuin sinunkin toimeentulotukesi!
Miehellä on kromosomit XY ja naisella XX. Poikkeavuuksia esiintyy, mutta en tiedä, luokitellaanko niitä varsinaisesti sairauksiksi.
Niin ei saa ainakaan sanoa, jotta kukaan ei loukkaantuisi.
Ei luokitella.
Homous on luonnollista
Kun homous poistui aikoinaan sairaus luokituksesta, lääkärit äänestivät siitä. Niukka enemmistö oli sitä mieltä, että se ei ole sairaus. Huomioitavaa on siis tuo "niukka enemmistö". Vielä oli kuitenkin huomattava määrä lääkäreitä, jotka olivat sairaus luokituksen kannalla.
Vasenkätisyyttä kohdeltiin lääketieteessä ja pedagogiikassa pitkään kehityshäiriönä, neurologisena vikana tai merkkinä rikollisesta taipumuksesta. Lapsia pakkokäännytettiin oikeakätisiksi vielä pitkälle 1900-lukua, mikä aiheutti monille oppimisvaikeuksia ja änkytystä.
Ajat muuttuu, onneksi.
Mutta hulluuttahan se vasenkätisyys onkin!?
Vasemmalla kädellä humputtaminen on kyllä sairasta!
Homous on syntiä
Sinä pääset taivasten valtakuntaan. Olet niin hurskas. Iloitse Siionin lapsi!
Tasa-arvoa voi pitää tärkeänä ja kunnioittaa jokaista ihmistä ilman, että osallistuu vihervasemmistolaiseen Pride-kulttiin.
On turha väittää, että se olisi poliittisesti tai ideologisesti sitoutumatonta toimintaa. Missään ei myöskään ole ollut niin paljon vihaa lietsovia ihmisiä, kuin Priden ja SETAn toiminnassa. Todella moni itse seksuaalivähemmistöön kuuluvat henkilö (itseni mukaan lukien) on jättäytynyt kokonaan pois tuosta vouhotuksesta, koska se on ajautunut hyvin kauas sen alkuperäisestä ajatuksesta. On todella surullista huomata, miten juuri tämä rakkauden asialla oleva sakki aloittaa välittömästi maalittamisen ja pyrkii canceloimaan jokaisen, joka ei suostu Pride-kultin nukeksi.
Silti elät synnissä, hyi sinua!
Mitenköhän tuoSotkamon nuorisotoimi on poliittisesti sitoutumaton nuoria kohtaan.
Vapaa-ajalla olkoon kuka mitä vaan, mutta virka- tai tehtävänimikkeellä asioiden ajaminen erilaisien ääriryhmien puolesta lienee hieman kyseenalaista?
Sateenkaari päättyy, loppuu nakkikioskille.
Seurakunta Sotkamossa vielä onneksi on perinteinen seurakunta.
Näinhän se pitääkin olla. Ei seurakunta voi toimia jonkin Pride -liikkeen komennuksessa.
Suurin osa Pride -väestä on kovaäänistä porukkaa. Heitä on pari prosenttia koko väestöstä ja tuollaista mökää pitävät.