Onko muiden mielestä "outoa", että ihminen, joka aiheuttaa välirikon tmv. joidenkin kesken, on se joka on siinä auliimmin tukemassa ja lohduttamassa toista?
Outoa vai ei
Anonyymi-ap
17193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ei ole ,sehän on tietty taktiikka.Hyvä poliisi ja paha poliisi psykologiaa!
No ei vtus.
Tai nojoo... saa toisen näyttämään huonolta ja nostaa itsensä jalustalle hyvänä. vastasin äsken ennen kuin mietin.
Just ja käsinukeillako nä apgubbe leikit itsellesi tätä taktiikkaa?
Tätä ajatusta kannattaa jo ihan salakuunnella, ku melkein kyttä_asiaa kuvitteellista kyttäruutua larppaava Kakara
Itseä ei nosteta jalustalle ,sen tekee toiset!
Vai niin, no jos käytetään sitten toista ilmaisua, saa itsensä näyttämään paremmalta kuin on ja näyttäytyy hyvänä tyyppinä (mies tai nainen) lohduttajana, rakastava ja empaattinen.
Narsistit toimii noin
On siihen varmaan muitakin syitä ja pelkkä itsekkyys joillekin riittää.
Sinä se jaksat selittää trollaavalle apäijälle kuin pikkulapselle pieteetillä itsestäänselviä asioita kun setä eläytyy olemaan enemmän kuin on. Sekin on ”vähän” narsistista
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣kiitos ! Ihan paras!
Onko se rajaton lapsi suuttunut, kun ei saa olla ja tehdä kuin kotonaan? Minäkö sen välirikon aiheutin vaatimalla asiallista käytöstä? No voi ei. Ihanko todella? En olisi sinusta uskonut.
Minäpä kerron, mitä tapahtuu. En jää teitä häiritsemään. Kun on kerran tehty selväksi, kuka lähtee. Se pitää. En jäisi muutenkaan, jos se hölmöläinen jää. Olen se mikä olen, mutta tahallaan ja tarkoituksella en jää riitelemään kenenkään kanssa.
Tuskin tuosta on kyse koska tällä palstalla ei tämmöistä sivistynyttä keskustelua ole kertaakaan ollut.On ollut nättiä tekstiä kyllä mutta se on ollut sitä sarkasmia.
Kuten tuossa yhdessä aloituksessa kerroin se nätti teksti on ollut vain niinä arkipäivinä kun arki on ollut.
Ei nyt varmasti liity sinuun tämä.
Aloittajaäijän itsensä kyhäämä vastaus euron teatteriinsa, hyvin erikoista nähdä vaivaa näistä kuppai sista progoleista ennen vieläkin paksumpaa tarinaa
Todellakin toivon sitä. Kunnioitan toisten rajoja ja vaadin, että minun rajojani kunnioitetaan. Haukkuu miksi haluaa, jos haluaa. En osallistu.