Kerro kivat.
Ruokapaikka paikkaa kesä kuhmossa? Mitä paikalliset suosittelee?
Ruokapaikka paikkaa kesä kuhmossa? Mitä paikalliset suosittelee?
18
746
Vastaukset 18
- Anonyymi00001
Pecos Piirainen, meksikolaista cajunia Lentuan twistillä. Heti siitä Tervansoutajapatsaan takaa oikealle niin löytyy. Kiva ja tunnelmallinen cantina.
- Anonyymi00002
Pohjolantalo.
- Anonyymi00004
Josella on hyvä ja kuhmon pizza.
- Anonyymi00006
Neljä Peppu Vvaishästa
- Anonyymi00007
Pohjolantalo.
- Anonyymi00008
Kaesalla nostivat taas 3 eurolla lounaan hintaa festivaalin ajaksi. Reilu meininki!
- Anonyymi00009
Hyvä juttu!👍👍👍
- Anonyymi00010
Kiitos tiedosta. Eipähän tarvitse festareiden aikana paikassa asioida. Olisi ollut vaimo ja 3 lasta ja sekä mummi ja ukki, joiden kanssa olisimme saattaneet syömässä käydä.
- Anonyymi00011
Ruoka on aina hintansa arvoista.
- Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Kiitos tiedosta. Eipähän tarvitse festareiden aikana paikassa asioida. Olisi ollut vaimo ja 3 lasta ja sekä mummi ja ukki, joiden kanssa olisimme saattaneet syömässä käydä.
Joo. Syö kotona pottuvelliä.
- Anonyymi00013
Ärmätin lounas on legenda. Se on 3 euroa halvempi kuin Kaesalla. Festareiden aikaan tarjouksia. Meitä oli 4 aikuista, 6 lasta, ajokoira ja anoppi, niin yhteensä 54 euroa jälkiruokakahvilla ja Marie-keksillä. Myyjä oli vähän kärttysä, van samapa sille. Oli jo päiväkodissa outo.
- Anonyymi00014
Kalateltta. Näytti olevan tungosta kun kaksi ihmistä oli syömässä. Tein vartavasten tarkastus käynnin teltan ovelle.
- Anonyymi00016
Mene sins vestifaaliin jos haluat paskatin 🤮
- Anonyymi00017
Minun suositukset tähän mennessä:
Thai Herkku
Neljä Kaesaa
Kaesan Kahvila
Käymättä vielä:
Kalateltta ja Sins and Wings- Anonyymi00018
Pohjolantalo.
- Anonyymi00019
Anonyymi00018 kirjoitti:
Pohjolantalo.
Yäk
- Anonyymi00020
Lättymässy ihan ylivoimainen! Täytettyjä lettuja suolaisella tai makealla täytteellä. Isot annokset. Ranut ja juoma kuuluu ateriaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 67799
- 113752
- 37706
- 130667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40609- 67589
- 27495
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58493Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu142469Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35468- 41432
- 68430
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa30408Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0405Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys68401Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks59395- 35393
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti27384- 44383
- 29374