Koevu halot

Hyvin näkyy kuivuvan varastetut metriset koivuhalot muutaman talon pihassa
13495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Keneltä varastettu?

Äänestä
  • No siltä keltä puutuu...hä hähäääää..

    Äänestä

ei ne metrisie oo ollu ku puuauto yöllä tuonu ne jostain pinosta

Äänestä

en usko

Äänestä

Jospa ne varastetut sitten palavat kitumalla ja savuttaen.

Äänestä

Olisiko sinun aiheellista hakea omaisuutesi pois?
Kait sinulla on muutama kaveri ottaa matkaan kuormantekoon

Äänestä

Ei minulta oo mitään viety niin miksi menisin niitä pois hakemaan?

Äänestä

No mistäs sinä sitten tiedät onko ne edes varastettuja?

Äänestä
  • Jos ne koivut ovat sellaisen talon pihassa jonka omistaja on myynyt omat metsänsä ulkomaiselle taholle. Ainakaan omasta metsästään tämmöisen on vaikea niitä koivuja haalia kun hänellä ei ykisnkertaisesti ei ole omaa metsää.

    Äänestä

  • ..joku Teboilin tankkaaja väitti niin?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    ..joku Teboilin tankkaaja väitti niin?

    Maalaisliittolainen näin kertoi...

    Äänestä

Navetan päädyssä kuivuu...

Äänestä
  • Ei keskellä kirkonkylää ole navettoja,siitä tässä on tarkennus

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hyvin näkyy kuivuvan varastetut metriset koivuhalot muutaman talon pihassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu