Ykköskaide/JP-Set investoi
Anonyymi-ap
13206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mitenköhän mahtaa olla investoinnin kestävyys, kun tilinpäätöstietojen mukaan liikevaihto reippaassa laskussa ? Enään 0,6 miljoonan euron liikevaihto.
Löytyihän tännekkin heti negatiivista sanottavaa👏 hienoa kun ihmiset eivät näe mitään positiivista, vain pelkkä negatiivisuus tulee esiin. Pärjäätte varmasti hyvin elämässä👍
Kun joidenkin ihmisten pohjavire ja asenne elämään on negatiivinen, niin totta kai kaikessa nähdään vaan uhkia ja negatiivisuutta..
Hyvä uutinen, tuo varmasti JP-setin pajalle tulevaisuudessa lisää työtä ja jokusen työpaikankin
Varmaan tuon kyseisen negatiivista asennetta kylvävän ihmisen lähipiiri onjo läpeensä kyllästynyt jatkuvaan valittamiseen niin pakko täällä jatkaa sitä narinaa.
Eipähän tuossa ollut kuin aiheellinen kysymys, eikä mitään negatiivista.
Jos on 0,6 miljoonan paukut niin aikamoinen usko on rahoituksen antajilla kun 2,5 miljoonaa laitetaan investointeihin.
Että ei kaikki pohdiskelu saatikka kriittinen kirjoittelu ole negatiivista se heräittää asioista eri näkökulman ja joskus se saattaa aukaista silmiä ja johtaa korjausliikeisiin ennekuin on myöhäistä.
Mutta ei täällä palstoilla saa keskustella aviomesti asioista ja vaihtaa mielipidettä
Eikä tälläpalstalla kannata sinun avata sanallista arkkua jos et ymmärrä bisneksestä mitään. Vai meinaatko että 600te liikevaihdolla tehdään 2.5milj investointi ja liikevaihto pomppaa 3.1miljoonaan? Eiköhän tuo ole tarkoitus vähän pidemmällä aikavälillä saada liikevaihto kasvuun satsaamalla investointeihin...
Itselläsihän tuo laskukone on sekaisin,
en ole sanonut yhtään mitään mistään maksuajoista tai liikevaihdon kasvamisesta tai pienenemisestä ,
vaan että sielä ollut kommentoija aiheestakin ihmeissään että 0,6 M paukuilla tehdään 2,5 M investoinnit. ja sitä kommenttia on ruvennut joku sielä jo negatiiviseksi haukkumaan... minusta kommentti oli siellä ihan aiheellinen eikä mitenkään negatiivinen,,
eli koitahan käyttäytyä
En rupea tähän laskelmia heittämään mutta hyvää kasvua vaatii jopa 20 vuoden ajallakin. mutta hyvä että on usko tekemiseen.
Mistä te tuon 600t€ liikevaihdon edes keksitte? Tarkistaisitte edes faktat. Ainakin itse kun juuri katsoin niin aika erilaisia oli luvut.
JP-Set Oy:n (Y-tunnus 0843035-5) tuoreimpien tilinpäätöstietojen mukaan yhtiön liikevaihto oli 1,4 miljoonaa euroa, ja se kasvoi 43 prosenttia. Yhtiö työllisti 6 henkilöä, ja sen tilikauden tulos oli noin 17 000 euroa voitollinen
Savonlinnassa toimivan Ykköskaide Oy:n (Y-tunnus 1560194-1) liikevaihto oli 678 000 euroa vuonna 2024 ja se työllisti noin 10 henkilöä. Yrityksen liikevaihto laski edelliseen vuoteen verrattuna −27,7 % ja liiketoiminnan tappio oli −30 000 euroa
lähteenä Suomen asiakastieto
näköjään kun uutiseen on ympättynä kahden firman nimi niin ei ole kurkattu kuin Ykköskaiteen tiedot,,,
Suomalaiset veronmaksajat investoivat. Eivät otsikossa mainitut, kuin pikkuriikkiseltä osin.
Eihän tuollaiset korpipajat keskellä ei mitään varmasti markkinaehtoisesti tule pitkään elämään. Pää tulee vetävän käteen joutuisasti, kun avustus- ja hankerahat on syöty.
🥱🥱kateus on ansaittua.
Hölmöä tehdä halli syrjäseudulle. Vakuusarvo nolla. Jos tulee ongelmia, niin hallia ei osta kukaan.
Onhan Toni Pesonen kova yrittäjä. Saanut paljon työpaikkoja tänne aikaan. Täällä näitä paskanpuhujia taas riittää.