plataniaksessa

jasmine village tai muut joihin sisältyy aamiaisbuffet niin mitä sisältävät ja mihin aikaan aamiainen on?
3849
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ellet vielä ole ehtinyt varata matkaa ko. hotelliin, niin suosittelen vaihtamista johonkin apartomentosiin siellä. Plataniaksessa on niin paljon kahviloita ja ravintoiloita, että voit joka aamu vaihtaa buffa-pöytää ja silloin, kun sinulle sopii, eikä hotellin määräämänä aikana.

Normaalsti hotellin buffaan kuuluu kahvi (tee) paahtoleipää ja makkara/juusto, sekä paikallisia vihanneksia.

Äänestä

Olen kuullut pelkkiä kehuja Jasmine Villagen buffetaamiaisesta - eli nälkä kaikkoaa ja valikoimaakin kuulemma on. Nähtäväksi jää syyskuussa miten pitää tieto paikkansa.
Kahden pienen lapsen äitinä arvostan runsasta aamiaista mahdollisimman lähellä huoneistoa olevassa paikassa. Omassa huoneistossa voi tehdä lapsille aamupuuron "kukonlaulun aikaan, kun heräävät" ja sitten myöhemmin mennä itse syömään valmiiseen pöytään ja antaa vielä lapsillekin syötävää, jos vielä maistuu.

Äänestä
  • hyvin tämä ratkaisu. Ja ymmärtääkseni Jasminessa aamiainen kuuluu hintaan vaikkei sitä käyttäisikään...Olimme itse siellä pari viikkoa sitten ja aamiaisella oli juustoa kinkkua kananmunaa ja ihanaa kreikkalasita jukurttia ja hunajaa/hilloa, mehua kahvia teetä vaaleaa leipää ja jotain heldelmää...ei kovin runsas mutta ihan OK.
    Itse vaadin lomalta aina aamiaisen koska haluan aina herättyäni ensin syödä ja herätä kahvilla ja sitten vasta mietin mitä tekisin, ärsyttävää jos joutuu ensin lähteä etsimään safkaa...varsinkin nälkäisten lasten kanssa.
    Aamiainen tarjoiltiin kahdessa osassa koska Jasmine on iso ja siellä on paljon asukkeja. Aikaisempi aamiainen oli 7-9 ja myöhempi loppui klo 11.
    muuten: Hotelli on hyvä ja siellä on todella suuri uima-allas, syvimmillään n. 2,5 metriä että voi niinku hyppiä ja sukellella. Lapsille oma pieni matala osuus jossa pieni liukumäki.
    Mukavaa matkaa teillekin.
    P.s.
    Kävelin rantaa n.5 km agia Marinan ja Geranin välillä, paras uimapaikka oli just suoraan siinä Jasminen kohdalla jalkapallokentän vieressä Platan puolella. Ranta oli siinä pikkukiveä, ei tunkeutunut vaatteisiin ja meressä ei siinä kohtaa ollut isoja kiviä kun taas Agia marinan kohdalla oli kiviä joiden päällä merisiilejä.
    Huom ! Ranta syvenee nopeasti ja punaisenlipun päiviä on usein, joten onneksi Jasminessa on iso uima-allas

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hotelli kirjoitti:

jasmine village tai muut joihin sisältyy aamiaisbuffet niin mitä sisältävät ja mihin aikaan aamiainen on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu