Sunnuntai aukiolo.

Kävinpä eilen Prismassa ja kuljin Alkonkin ohi, joka oli auki. Yksi asiakas siellä näkyi punkkupulloa ostamassa. Mites maailmanlopun maalarit, ei tainnut tulla kansakunnan alkoholismiin vajoamista tästäkään? Mistä meinaatte seuraavaksi suu vaahdossa kauhukuvia maalailla?
1167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Vaikka viinaa saisi kuin leipää niin juoppous ei yhtään lisääntyisi.

Äänestä

Vanhan liiton pultsarit ovat lähes kadonneet, joten ainakin juoppouden näkyvyys kaikelle kansalle on huomattavasti vähentynyt.

Äänestä
  • Niin, on siellä muutama. Huumehörhöjä sensijaan riittää. Näitäkin vuosikymmeniä elätetään verorahoilla. Kyllä kai saksalainen leiri olis näille oikea paikka :)

    1Äänestä

  • Upoista

    Äänestä

Vieläkö Joensuun kaduilla tulee kerjäläiset ja muut pummaajat pyytämään rahaa ja tupakkaa?

Vladimir Vladimirovitš Putin




x

Äänestä

Ei se kenellekään kuuluu pidä huoli vain omista asioistaan kun vähä-älyinen niin ei eroita omia ja toisten asioita.

Äänestä

Taidat olla puli ukko. Notkut alkon nurkilla eikä oo varaa ostaa viina pulloo. 😄

Äänestä

Rock rules ja kappa käy!

Äänestä
  • Se on pääasia.

    Äänestä

hyvin sanottu

Äänestä

höpö höpö.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kävinpä eilen Prismassa ja kuljin Alkonkin ohi, joka oli auki. Yksi asiakas siellä näkyi punkkupulloa ostamassa. Mites maailmanlopun maalarit, ei tainnut tulla kansakunnan alkoholismiin vajoamista tästäkään? Mistä meinaatte seuraavaksi suu vaahdossa kauhukuvia maalailla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu