Väki vaihtuu Vaasassakin (ikävä kyllä)

Moskeijaa halutaan ja syövyttävää ainetta jo heitellään toisten päälle?
23257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

"Joakin Strand toiminta Euraapan ja omistajaohjausministerinä alkaa tuottamaan tulosta. Suomalaiset muutavat muotoaan,eikä mennytkään kuin yli 2 vuottqa."
Vieläkun saadaan silta Suomen ja Ruotsinvälille,homma alkaa olemaan kunnossa.
"Ajatella"!

Äänestä
  • Jokke on hyvä jätkä.

    Äänestä

Niin mikä on kysymyksesi?

Äänestä
  • Etkö ymmärrä aloitajan kysymystä?Rautalankastako tarvitset alustusta.!

    Äänestä

Oliko kemikaalin kaataja huippuosaaja raketti-insinööri?

Äänestä
  • Juu, se aikoinaan kuuluisa kemikaali-ÀLl 🤣

    1Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Juu, se aikoinaan kuuluisa kemikaali-ÀLl 🤣

    ali-baba..sesam aukene.

    Äänestä

Eli oli ulkolainen tämä kaataja? Niiköstä

Äänestä
  • A(L)i-

    ihmisten kulttuuriin kuuluu tuollainen tapa.

    Äänestä

  • "Poliisin mukaan 8-vuotias uhri oli ensin roiskuttanut syövyttävää ainetta teinipojan päälle."

    Vanhmmat pojat yritti estää tätä hapon alkanutta kaatajaa roiskutelijaa heittelemäöstä kivillä tyttöjä mutta ei lopettanut. Naisia tyttöjä naaraita puolustettiin kivittäjiä vatrsaan ja saikin ansionsa mukaan koko jutun aloittaja eli 8v joka on se syypää tähän koko juttuun. Koettakaa saada selvää mediasta ja tästä. Nyt on kierouden valehtelun media aika kausi menoss aja totuus on polhjettu rasimin ja woken yms skeidan alle. Mutta kyllä nämä selviää lopulta jos on reilu media....

    1Äänestä

Varsiskan koulu! Happohyökkys?

Äänestä

RKP👎🏼

1Äänestä

Putinin aikaansaamaa.

Äänestä

Vielä vaan lisää demokratiaa ja naisten aseman parantamista, sillähän tähän tilanteeseen on tultu.....

Äänestä

Väki vaihtuu. Tehnyt sitä koko ihmiskunnan historian ajan. Se on luonnon laki. Kukaan ei ole ikuinen. Ei edes PS persut.

Äänestä
  • Vaihdu sinäkin

    Äänestä

  • Aika moni kuitenkin uskoo demokratian olevan pysyvää/ikuinen

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Aika moni kuitenkin uskoo demokratian olevan pysyvää/ikuinen

    "Demokteria ei ole täydellinen vaan paskin järjestelmä" laitetaan amatöörit valitsemaan johtajat, tottakai menee päin persettä.

    Äänestä

Väkijuomaa pitää vältää.

Äänestä

Kaksi huonointa perustelua mielipiteille on *"koska aina on ollut niin" , "koska minä niin sanon" uskonnollista paskaa.

Äänestä

Koitetaan elää sovussa,toisiamme avustaen.!Elämä on oikeasti aika lyhyt.yhdessä olemme onnelisia yhteisössämme.Hyvinvointi ei ainakaan parane yhteisössämme
tappelemalla,vahinkoitamalla yhteistä omaisuutta.Pitää myös muistaa kunnioittaa
muitakin Kaupungisamme olevia yhteisöjä,vero-eurot pitää riittää kaikille.kehitykseen.
JOOKO.

Äänestä

Lahtarien lasten leikkejä. Samaa kun 1918.

Äänestä

Islam valtaa hiljalleen ja salakavalasti länsimaita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Moskeijaa halutaan ja syövyttävää ainetta jo heitellään toisten päälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu