Lopun ajan tapahtumien / tietojen valossa tilanne on muuttunut. Israelin asema Jumalan omaisuuskansana on romahtanut, lähinnä heidän oman Jumalansa Adonain/ Aabrahamin takia. Aabraham ei ole Jumalasta lähtöisin, päinvastoin kuin Juuda. Täytyy mennä historiaan, Aabrahamin perilliset/ Mooses valtasivat Kanaanilaisilta, jotka olivat juudalaisia, oikean Jumalan Pojilta ja Tyttäriltä, heidän jälkeläisiltään Kanaanin maan. Aabraham on ihminen, ei ihmisestä ole Jumalaksi.
Yksi asia vielä, miksi Raamatun kannet ovat mustat? Siksi, että Siinä on Kabbala mukana. Ne pitäisi olla valkoiset kullalla kirjailtuna.
Juutalaisuus/ Israel on kriisissä
Anonyymi-ap
2
<50
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Arvasin kyllä, että helluntalaiset käyvät kimppuun, heistä voi sanoa pitkälti samaa.
Universumin Jumalan Poika, Ikaros-00 jr. - Anonyymi00002
Ei asema ole romahtanut. Varjelus vain ollut huonoilla kantimilla jo pitkän aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4202081- 2001686
- 1521532
- 1231396
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291216Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2571022- 114938
- 75848
- 17844
- 26715