Kaikkien tulisi säilyttää positiivinen asenne. Aina voi mielessään miettiä että "asiat voisi ole vielä huonomminkin".
Positiivinen asenne.
Anonyymi-ap
5104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
👍👍👍
Ilkeä ja vihamielinen asenne kuormittaa kehoa biologisesti tavalla, jota voi vertauskuvallisesti kutsua elimistön myrkyttämiseksi. Vaikka kyseessä ei ole kirjaimellinen myrkky, jatkuva kyynisyys, katkeruus ja vihamielisyys laukaisevat kehon puolustusjärjestelmän, mikä aiheuttaa haitallisia fyysisiä muutoksia joten kannattaa pysytellä positiivisena.
Positiivisuus ja iloisuus luo ympärille positiivisuutta ja iloa.
Nykypäivänä tuota löytyy harvoilta.
Olen eri mieltä. Mutta negatiiviset ihmiset ei näe kun oman pahan maailmansa. Maailma on täynnä positiivisia asioita, kun vaan oppii näkemään ne.
On tietysti positiivisia asioita mutta esim täällä Suomi24/Pielavesi palstalla hyvin vähän niitä esim tuodaan...ja kun katsoo esim yleisesti Facebookin kommenttikenttiä niin todella paljon negatiivista palautetta annetaan. Facessa nimenomaan on sellaista joukkohysteriaa, yksi kun aloittaa jonkun suohonpolkemisen niin siihen liittyy hyvin paljon muitakin.
Ehkä tuo minun arvio johtuu siitä että positiiviset ihmiset eivät ole näkyvissä niin kuin negatiiviset.