Upeaa rohkeutta, kun saitte käärmeen kiinni Nesten asemalta. Uskallamme nyt tankata ja käydä sisällä myymälässä. Toivottavasti rohkenitte viedä käärmeen Sauvon tai Piikkiön puolelle.
Todella hankalaa olisi ollut jäädä ilman bensiiniä, veikkauksen pelejä ja muuta tarpeellista.
Kiitos urheat palomiehet
4
96
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Melkoinen katastrofi tulee, jos täällä ei ole paloasemaa riittävällä miehityksellä.
- Anonyymi00002
Toivottavasti huoltoaseman henkilökunta älysi tarjota linjastolta syötävää ja pyysivät tulla työvuoron jälkeen tankkaamaan. Pojat pelastivat myynnin menetykset.
- Anonyymi00003
Tänään oli rantakäärme Salon puolella Turuntiellä huoltoaseman peliautomaattien takana. Pelastuslaitos kertoo vieneensä käärmeen vahingoittumattomana luontoon eikä ketään saanut vammoja. Olikohan sama käärme ?
- Anonyymi00004
Asema on St1 Halikon puolella. Rantakäärme oli mennyt peliautomaattien taakse, minkä jälkeen asemalta soitettiin 112 soitto hätäkeskukseen. Hätä oli melkoinen, koska hedelmäpelit ovat tärkein laite St1n asiakkaille.
Kiireessä ja hädässä ei tullut mieleen ottaa itse kiinni lattialta ja viedä ulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851335
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä341029Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19855Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita153670Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13660- 46649
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13627Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja184616- 31542
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39528