Partala ja Himos samaan aikaan

Partalan kirmaisu ja Himos trail on tänä vuonna samana päivänä!

Tuskin on kestävyysjuoksun etu tällä seutukunnalla, että toimitaan noin?!!

Omat viikonloput olisi helposti löydettävissä, kun tahtoa olisi.
24312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

me tehdään joka kesäinen retki,munkki höperön kanssa,Partalan kaupan portaille ja voima pumpataan niin että lähtee...

Äänestä

Taannoin, kun eräässä keskustelussa täällä harmiteltiin Jämsän juoksujen vähyyttä, kirjoitin että jos Partalan kirmaisua voisi kehittää tapahtumana jotta kiinnostus taas nousisi. Kirmaisu kun on aina kylätapahtuman yhteydessä niin kuka tässä mahtoi mokaa?

Äänestä
  • Himoksen päivämäärä on tiedetty 8kk

    Äänestä

Vielä ei olisi Partalassa myöhäistä reagoida. Surullusta, jos näin on kuten aloittaja väittää.

Äänestä
  • siis toki,se on surullusta

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    siis toki,se on surullusta

    Jämsässä surullutetaan ihan liikaa.

    Äänestä

  • Olisko viitannu aiempiin viesteihin?

    Äänestä

Juoksee ensiksi Himoksen lenkin ja perään kirmaisee Partalan

Äänestä
  • tokko jaksat juosta tokko..

    Äänestä

  • en hanki...

    Äänestä

Hölkkääminen oli 70-luvun ilmiö.

Äänestä

Kuka sinne Partalaan menee.

Äänestä

Mitä näkemistä himoksella on? Partalassa on juveninkoski, matkosvuori, huopatehtaat, koulu,, Sotavankien hauta, Kadonneiden henkilöiden historiaa ( Maria ja Eino).
Partalassa on kirmasu päivänä vielä markkinat .

Äänestä
  • Lisään vielä sen, että Himoksessa juokseminen maksaa melkein satasen. Partalassa kympin. Ja perinteet ovat hienot.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Lisään vielä sen, että Himoksessa juokseminen maksaa melkein satasen. Partalassa kympin. Ja perinteet ovat hienot.

    Onko Himoksessa illalla myös se seksimatarooni? Vai peräti koko viikonlopun kestävä ultratapahtuma kuka jyystää jytämusiikin tahdissa äänekkäimmin?

    Himos on muuttunut aikusiviihdekeskukseksi ja häiriöt levinneet laajalle sen myötä.

    Äänestä

Ei pojat noin!

Äänestä

Missä kuhat?

Äänestä
  • kuhan ei nyt...

    Äänestä

  • koittasit rakastella....siis hiukan vain...

    Äänestä

Missä uudet kuhat?

Äänestä

Himoksessa ei välitetä kilpailijoista ja Partalassa ei tajuttu tarkistaa, koska lähiseudulla juoksukisoja. Ensi vuonna fiksummin.

Äänestä

Ja siitä kovan juoksumaineen saanut Jämsä on. Hyvä Jämsä!

Äänestä

Juoksu on juoksua.

Äänestä

Huomenna sitten olemme viisaampia, paljonko Partala vetää väkeä. Viivalla nähdään!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Partalan kirmaisu ja Himos trail on tänä vuonna samana päivänä!

Tuskin on kestävyysjuoksun etu tällä seutukunnalla, että toimitaan noin?!!

Omat viikonloput olisi helposti löydettävissä, kun tahtoa olisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu