Millaista seutua Sampaanala on? Ja tälläistä yleistä saisi tänne kirjoitella..
Sampaananala?
Muuttaja!!!!
71773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuttujani asustaa jonkinverran samppusissa, ja mielestäni sinne EI KANNATA muuttaa!!! Sinne ei edes muuttaisi isäni, joka hänkin on satamassa ahtaajana mm. Enkä kyllä itsekkään!! Siel on hirveesti juoppoja ja narkkiksia!
KOKOAJAN
Kerrostalo alue aika huonoa,johtuu ihan siitä että siellä on kaupungin vuokra-asuntoja. Se omakoti/rivitalo alue asia ihan erikseen.
täällä ei tosiaankaan haise UPM sen enempää kuin varsinaisessa kaupungissakaan. Oikeastaan vähemmän. Juoppoja ja narkkareita ei ole näkynyt koska kaupunki myi asuntonsa yksityisille ihmisille. Heräisitti tähän päivään.
Ainakin Tuomolantiellä kaupungilla vielä vuokra-asuntoja ja juuri tätä aluetta tarkoitin.
Raumalaisena voi hieman valaista myös sinua;
UPM päästää piipuistaan vesihöyryä, joten tuskin perunoiden keitostasikaan kotonasi tulee moinen paskan haju.
Se on siis metsä-botnia, joka niitä hajuja päästelee ja lisäksi vielä, omakotitaloalue on rauhallista seutua.
Mä olen nyt vuoden asustellut Sampaanalalla enkä itse ole minkäänlaista häiriötä siellä kokenut. Jokainen vuokranantaja on tottakai omanlaisensa mutta mulla ei ole ollut yhtään ongelmia. Naapurit on ollut mukavia, ja muutenkin se alue on ihan viihtyisä. Asustelen kerrostaloilla, en tosin siinä Tuomolantiellä. Sampaanala on tosiaan ennen ilmeisesti ollut vähän huonompaa aluetta mutta se on siistitty tässä vuosien aikana. Tervetuloa vaan :)