Olenko ainoa joka kaipaisi vaateliikettä jossa myytäisiin poikatytöille sopivaa vaatemateriaalia? Vaatteita joissa ei ole ylimääräisiä hörhelöitä ja 50cm leveitä kaula-aukkoja. Miesten puolelta löytyy monia hyvännäköisiä ja itselle mieluisia vaatteita, mutta koot ovat aivan liian isoja!
"poikatyttöjen" muoti
Gun_
82227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Käväseppä lasten osastolla.. Itte ja tyttöystäväni käymme molemmat lastenpuolella ja sieltä löytyy kyllä kanssa sikasiistejä paitoja... Poikien puolelta.. housuista yms. en usko että sopii mutta käväseppä siellä...
löytyy rättiä.Ostan kaikki vaatteeni sieltä. Nam.
Varsinkin ale-aikaan.
Mulla on sama ongelma, paitoja tosiaan löytyy lastenosastolta poikien puolelta (miksihän nekin onjaoteltu tyttöjen/poikien vaatteisiin??).
Housut ne vasta ongelma onkin...tavallisista farkuista on mahdotonta löytää vähän "miehekkäämpää mallia" (eli ei lantiohousuja, kukkaiskirjailuja, ym.), jotka istuisivat hyvin tai edes pysyisivät jalassa. Miesten osastolle on turha ees mennä etsimään ja naisten osastoltakaan harvoin löytyy tarpeeksi pieniä. Eikö vaatevalmistajat tiedä että pitkä ja hoikka ihminenkin on keksitty? ;) Lahkeen pituus tuumissa 32 ja vyötärö 26, onko mahdoton yhtälö?
Valitan että valitan :D mutta oli pakko saada pois sydämeltä...
Etsiskelin yhtenä päivänä Stockan One Waysta W27 L30 -kokoisia farkkuja, mutta vain W26 L34 -kokoa näytti olevan tarjolla (jäljellä).
no tietysti Hesassa olisi mulle sopivia pöksyjä...tulisi aika pitkä shoppailureissu täältä Keski-Suomen metsistä :)
Lastenosastolta minäkin olen useat hankkinnat tehnyt... Poikien osastolta siis.:) Olen siinä mielessä passelin kokoinen, että koon puolesta sopivat farkut löydän useimmiten miesten puolelta. Sopivan mallin löytäminen voi olla kyllä joskus vaan hankalaa, koska olen suht hoikka. Ja kyllä joskus naisten osastoiltakin löytyy sopivan sukupuolineutraaleja rättejä.
En tiedä miten siellä Keski-Suomen metsissä (*hymiö :)*) on esim. H&M-liikkeitä, mutta siellä on tarjonnassa hörhellyksien lisäksi myös ihan perusmallin painatuksettomia t-paitoja eri värisinä isommalla ja pienemmällä kaula-aukolla, huppareita ja neuleitakin. Varmasti muistakin liikkeistä löytyy, kannattaa vaan koluta ahkerasti. Ja aina välillä miesten osastoiltakin löytyy paitoja, jotka on tarkoitettu tyköistuvimmiksi, ja ne ovat monesti just sopivia päälle, jos onnistuu löytämään s tai xs -koon.
Jack&Jones?kallista..kirpparilta löytyy välissä hienoja vaatteita mutta jos alkaa liikkeestä ostaan...hui!
vaatteet on joka paikassa yhtä kalliita..miesten puolelta löytyy hienoja vaatteita vaikkakin koot heittelee härän persettä..