Valkoisen talon sivuilla on dokumentit USAn 2020 vaalivilpistä. Monessa muussakin maassa on tapahtunut sama. Kaikki tulee julki.
Suomen mediahan ei sitä kerro, saa nähdä mitä sanoo Yle, kun kansalle valkeaa se valheiden verkko, mitä ne on syöttäneet kansalle.
Osa Suomen kansasta on ihan pihalla, mitä tapahtuu maailmassa.
Syvää valtiota siivotaan nyt kovalla kädellä
39
121
Vastaukset 39
- Anonyymi00001
Pienikätinen mies on sarjavalehtelija jota hännystelee pölvästien lauma.
- Anonyymi00003
Aloittaja näyttää olevan ihan pihalla.
- Anonyymi00004
Liekkö kristillisiä tai persu vaiko muuten vaan mielisairas?
- Anonyymi00005
Otappa lusikka kauniiseen käteen ja rupea seuraamaan X:ssä, mitä maailmalla tapahtuu..
Myös suomalaiset popcastit, mm Roni Arvosen kuuntelija-popcast antaa suoraa puhetta Suomen menosta, hyviä haastateltavia laidasta laitaan, eikä ketään säästellä, niin kuin Yle on ohjeistanut, miten vasemmiston poliitikkoja pitää haastatella ja mitä ei saa kysyä.
Ivan Puopolo, Sami Antinniemi, Heikelä ja Koskelo ovat kuumaa kamaa.. - Anonyymi00028
Uutisia on tulossa:
EU tulee hajoamaan.
Saksan Adf nousee voimakkaasti, Viktor Orban sanoi I'm back, sitten poseerasi Marine Le Penin kanssa.
Julian Assange viestitti I'm back. Wikileaks on paljastanut vasta 3% rötöksistä, mitä mahtavat sisältää ne 97 %, mitkä varmasti tullaan julkistamaan! - Anonyymi00029
Anonyymi00028 kirjoitti:
Uutisia on tulossa:
EU tulee hajoamaan.
Saksan Adf nousee voimakkaasti, Viktor Orban sanoi I'm back, sitten poseerasi Marine Le Penin kanssa.
Julian Assange viestitti I'm back. Wikileaks on paljastanut vasta 3% rötöksistä, mitä mahtavat sisältää ne 97 %, mitkä varmasti tullaan julkistamaan!Hah hah !
- Anonyymi00006
Nyt USA:n naisurheilijoiden mitta on täyttynyt: miehet eli niin sanotut transnaiset pois naisten urheilusarjoista ja pukuhuoneista!
- Anonyymi00007
Usassa pelastettiin 163 lasta ihmiskauppiaiden kynsistä, pienin 2vuotias!
Jäljet johtavat myös Suomeen!
Ihmettelen vieläkin miksi Sound of Freedom -elokuvaa boikotoitiin..vaikka olisi osaksi fiktiivinen tarina niin aihe on liiaksikin totta.
Moni lapsena hyväksikäytty on kertonut oman äitinsä kaupanneen häntä. On mahdollista että näistäkin pelastetuista osa on myyty ihmiskauppiaille💔 -vanhempi sai siitä rahaa elämiseen tai huumeisiin... - Anonyymi00008
Pikkuhiljaa näistäkin aletaan puhumaan. Kerralla näitä ei voi tuupata uutisointiin kun se aiheuttaisi melkoista järkytystä ja ihmiset ei pystyisi omaksumaan tietoa. Pikku hiljaa maailma aukenee.
Epsteinin kansiot täynnä lasten kiduttamista. - Anonyymi00009
Alkaa vihdoin valtioiden pedofiilien verkoston toiminta kansalaisillekin uutispalstalla näkyä, milloin tulee julkisuuteen nämä päättäjien nimet, jotka ovat lapsikaupassa mukana ollut?
- Anonyymi00010
Presidentti Trump lupasi vaalikampanjassaan aloittaa näiden siirrolaislasten etsinnät ja pelastamisen. Tähän menessä heitä on löydetty lähes 170 000. Ja heidät on palautettu vanhemmilleen Etelä-Amerikan maihin, jotka eivät enää uskoneet lastensa olevan enää edes hengissä, eivätkä uskoneet enää näkevänsä lapsiaan koskaan.
Valkoisen Talon Rajatsaari Tom Homan kertoi kuinka lasten vanhemmat ovat olleet järkyttävän iloisia saadessaan lapsensa elävänä takaisin kaiken jälkeen. - Anonyymi00013
Anonyymi00010 kirjoitti:
Presidentti Trump lupasi vaalikampanjassaan aloittaa näiden siirrolaislasten etsinnät ja pelastamisen. Tähän menessä heitä on löydetty lähes 170 000. Ja heidät on palautettu vanhemmilleen Etelä-Amerikan maihin, jotka eivät enää uskoneet lastensa olevan enää edes hengissä, eivätkä uskoneet enää näkevänsä lapsiaan koskaan.
Valkoisen Talon Rajatsaari Tom Homan kertoi kuinka lasten vanhemmat ovat olleet järkyttävän iloisia saadessaan lapsensa elävänä takaisin kaiken jälkeen.Amerikassa katoaa vuosittain noin 500 000 lasta, heistä poliisi löytää vuosittain 97-99 %, katoamiset ovat suurelta osalta samanlaisia kuin meillä, suututaan vanhemmille, kavereille tai lähdetään ilman lupaa reissuun juhlimaan. Tuo että 170 000 lasta olisi palautettu Etelä-Amerikkaan vanhemmilleen on jopa Trumpin hännystelijöiltä harvinaisen paksu vale.
- Anonyymi00014
Anonyymi00010 kirjoitti:
Presidentti Trump lupasi vaalikampanjassaan aloittaa näiden siirrolaislasten etsinnät ja pelastamisen. Tähän menessä heitä on löydetty lähes 170 000. Ja heidät on palautettu vanhemmilleen Etelä-Amerikan maihin, jotka eivät enää uskoneet lastensa olevan enää edes hengissä, eivätkä uskoneet enää näkevänsä lapsiaan koskaan.
Valkoisen Talon Rajatsaari Tom Homan kertoi kuinka lasten vanhemmat ovat olleet järkyttävän iloisia saadessaan lapsensa elävänä takaisin kaiken jälkeen.Tuosta Trumpin lupauksesta pelastaa ja löytää on toteutunut tasan puolet, löytäminen, kotoa, kaduilta, työpaikoilta voimakeinoin viedään ihmisiä, syyksi riittää että ovat eteläamerikkalaisia ja heidät karkoitetaan Usan ulkopuolelle täysin laittomasti vastoin kansainvälisiä lakeja.
- Anonyymi00016
Anonyymi00014 kirjoitti:
Tuosta Trumpin lupauksesta pelastaa ja löytää on toteutunut tasan puolet, löytäminen, kotoa, kaduilta, työpaikoilta voimakeinoin viedään ihmisiä, syyksi riittää että ovat eteläamerikkalaisia ja heidät karkoitetaan Usan ulkopuolelle täysin laittomasti vastoin kansainvälisiä lakeja.
Karkottaahan jopa Suomikin paperittomia, vai keitä ne karkotettavat ovat? Paperittomillehan taittiin taata jopa sairaanhoito, mutta kantasuomalaisille ei niinkään? Ainakin nämä menevät hoitojonossa ohitsesi..
- Anonyymi00024
Anonyymi00013 kirjoitti:
Amerikassa katoaa vuosittain noin 500 000 lasta, heistä poliisi löytää vuosittain 97-99 %, katoamiset ovat suurelta osalta samanlaisia kuin meillä, suututaan vanhemmille, kavereille tai lähdetään ilman lupaa reissuun juhlimaan. Tuo että 170 000 lasta olisi palautettu Etelä-Amerikkaan vanhemmilleen on jopa Trumpin hännystelijöiltä harvinaisen paksu vale.
Epstein files, lapsia kidutetaan, raiskataan, uhrataan ym sairasta, tavallinen ihminen ei voi uskoa, että tuollaista tapahtuu.
- Anonyymi00030
Anonyymi00024 kirjoitti:
Epstein files, lapsia kidutetaan, raiskataan, uhrataan ym sairasta, tavallinen ihminen ei voi uskoa, että tuollaista tapahtuu.
No ei mutta trumppilaisille ja kuninkaallisille normi touhua.
- Anonyymi00033
Anonyymi00014 kirjoitti:
Tuosta Trumpin lupauksesta pelastaa ja löytää on toteutunut tasan puolet, löytäminen, kotoa, kaduilta, työpaikoilta voimakeinoin viedään ihmisiä, syyksi riittää että ovat eteläamerikkalaisia ja heidät karkoitetaan Usan ulkopuolelle täysin laittomasti vastoin kansainvälisiä lakeja.
Nyt puhutaan kansainvälisestä lapsikaupasta, eikä laittomista siirtolaisista, jotka polkevat palkkoja Usassa. Vaikka
Suomen valemedia ei siitä jostain syystä kerro, liekö syy, että media on näiden globalistipedofiilien hallussa. Sehän nähtiin BBC toimittajien potkuina, kun valehtelivat suut silmät täyteen. Suomen uutistoimistothan kopioivat ne sieltä siltään tarkistamatta! - Anonyymi00035
Anonyymi00033 kirjoitti:
Nyt puhutaan kansainvälisestä lapsikaupasta, eikä laittomista siirtolaisista, jotka polkevat palkkoja Usassa. Vaikka
Suomen valemedia ei siitä jostain syystä kerro, liekö syy, että media on näiden globalistipedofiilien hallussa. Sehän nähtiin BBC toimittajien potkuina, kun valehtelivat suut silmät täyteen. Suomen uutistoimistothan kopioivat ne sieltä siltään tarkistamatta!Jaa, eiköTrumpin kytköksistä Epsteiniin saisia puhua ?
- Anonyymi00011
Obaman ja Bidenin rajat auki politiikan aikana Usassa katosi 300 000 lasta vuodessa. Osa löydettiin silvottuna aavikolta, osaa ei koskaan..
Ja miten tuo Usan viimeisin operaatio liittyy Suomeen, siellähän on aiemminkin löydetty tunneleista lapsia.
Aiemmin FBI lähetti Suomen viranomaisille tietoa Suomen pedofiileistä, liittyi 50 000 tapaukseen, jota FBI tutki.
Tutkinta jatkuu..- Anonyymi00012
Jaaha, vai niin, vuonna 2025 katosi Usassa 460 000 !
- Anonyymi00015
Hahaahhaaaaaa.....mene taivaaseen...
- Anonyymi00017
Sehän herroilla onkin tarkoituksena, ettei kansa saa kaikkea tietää. Usein alkavat medioissa pyörittää toisarvoisia asioita, jotta kansan huomio kiinnittyy vain niihin.
- Anonyymi00018
Niimpä. Orpo-Purrakin sai ajettua läpi EK:n suuryhtiöiden veronalennuksen kun persut aloittivat hirvittävään älämölön niistä perinteisistä aiheistaan ja uutisvirta täyttyi Keskisarjan, Rostilan sekä Peltokankaan huudosta. Näin nämä toimii mölyapinalaumana silloin kun tidotussumua kaivataan.
- Anonyymi00019
Trumppi vetää Usan pois Suomessa olevasta hybridikeskuksesta. Sehän on
Globalistien vakoilulaitos!
Mitenkäs nyt Hybridikeskuksen yhteydessä toimivan Mediapoolin-ryhmän toiminnan käy? Kyseessä on Suomen historian aikana poikkeuksellinen tiedonvälityksen hallintaorganisaatio, josta kansalaisille ei ole kerrottu tosiasiassa yhtään mitään. Se on toiminut vuodesta 2014 lähtien suomalaisille kerrottujen uutisten kontrolloijana. Ne meistä, jotka ovat seuranneet myös muiden tiedotusvälineiden, niin kotimaassa, kuin ulkomailla, jakamaa tietoa, olemme toki nähneet, mitä tämän kontrollikoneiston avulla on tehty. Se, mikä on mielenkiintoista on vuosiluku 2014. Mitä silloin tapahtui ja missä, jolla on suurella todennäköisyydellä ollut oma osuutensa Hybridikeskuksen perustamiseen. Ne, jotka ymmärtävät asiat laajemmin ja syvemmin, ymmärtävät, että tämä Trumpin ilmoitus on Suomelle iso ja merkittävä tieto.- Anonyymi00020
Trunp ! 🤣 Mies joka aikoo rakentaa Riemikaaren kopion ja säilöä sinne drooneja ! Voiko ihminen enää enempää sekaisin olla, asiantuntijoiden mukaan teknisesti mahdotonta mutta sehän Trumppia jarruttele ja onhan vallan viisasta koko maailmalle julistaa uudesta varastosta, mikä ääliö !
- Anonyymi00021
Ne meistä ! 😅😅😅 Tiesimme kyllä, 🙈 12 vuottako panttasitte tietojanne, herää pahvi ja hanki elämä.
- Anonyymi00022
Totta kai julkaistavia uutisia pitää kontrolloida, mehän muuten hukkuisimme Trumpin sakin valeuutisiin ja Putinin propagandaan, ne uppoavat yksinkertaisiin ihmisiin kuten sinä.
- Anonyymi00023
Kuulut pieneen desiiliin ! 😆
- Anonyymi00025
Anonyymi00020 kirjoitti:
Trunp ! 🤣 Mies joka aikoo rakentaa Riemikaaren kopion ja säilöä sinne drooneja ! Voiko ihminen enää enempää sekaisin olla, asiantuntijoiden mukaan teknisesti mahdotonta mutta sehän Trumppia jarruttele ja onhan vallan viisasta koko maailmalle julistaa uudesta varastosta, mikä ääliö !
Jotain tapahtuu ennen 3.11
- Anonyymi00034
Anonyymi00020 kirjoitti:
Trunp ! 🤣 Mies joka aikoo rakentaa Riemikaaren kopion ja säilöä sinne drooneja ! Voiko ihminen enää enempää sekaisin olla, asiantuntijoiden mukaan teknisesti mahdotonta mutta sehän Trumppia jarruttele ja onhan vallan viisasta koko maailmalle julistaa uudesta varastosta, mikä ääliö !
No odotetaan ja katsotaan, mitä tapahtuu. Kyllä Trumpistakin on saatu median toimesta aikamoinen pöhkö leivottua.
Jopa siaksi on leimattu.
Kysyä sopii, miksi? Jos se on niin mitätön, niin miksi edes parjata? Samaan aikaan vasemmistomedia ihannoi Hamasin terroristeja, aika outoa.. - Anonyymi00041
Anonyymi00034 kirjoitti:
No odotetaan ja katsotaan, mitä tapahtuu. Kyllä Trumpistakin on saatu median toimesta aikamoinen pöhkö leivottua.
Jopa siaksi on leimattu.
Kysyä sopii, miksi? Jos se on niin mitätön, niin miksi edes parjata? Samaan aikaan vasemmistomedia ihannoi Hamasin terroristeja, aika outoa..Suomi on ollut vuosikaudet terroristien lomakeitaana , suvakkiämmien ja vasemmistohörhöjen auliisti ja alttiisti palvellessa kaikin mahdollisin tavoin näitä ihmisystävällisyyden , inhimillisyyden ja kaikenkattavan solidaarisuuden sankareita joiden tekosista olemme saaneet vasemmisto- ylen sensuurista huolimatta hieman vihiä ..
- Anonyymi00026
Trumppi siivoaa myös energiamarkkinoita. Jatkossa energia ostetaan suoraan tuottajalta, nythän Lontoo city ja Wall street manipuloivat polttoaineen, kaasun ym hintaa, pitämällä sen korkeana.
Seuratkaa Xssä, mitä White house viestittää..- Anonyymi00027
Myös ruokamonopoleja puretaan. Usassa sama kuin Suomessa, tuottaja, teollisuus ja kauppa.
Kauppa sanelee hinnat ja tuottaja jää nuolemaan näppejään.
Vastauksena globalistit järjestävät ruokakriisin. - Anonyymi00031
Siivoaa energiamarkkinoita, kyllä, oikea suursiivous menossa kun hyökkäsi Iraniin ja sen kyllä pumpulla huomaa, Trump myöntänyt porauslupia öljy-yhtiöille jopa kansallispuistoihin, kivihiilen louhintaa kasvatettu koska se on porkkapään mukaan kaunista ja puhdasta, voiko enempää ihminen olla sekaisin. Eihän Valkoisesta Talosta saa enää edes lehdistökään mitään tiedottaa koska ääliö kielsi heiltä pääsyn sinne, Trumppi siivosi myös lehdistön perustuslaillisen sananvapauden, seuraa kuule ihan rauhassa mitä kusipäät valehtelevat.
- Anonyymi00036
Anonyymi00031 kirjoitti:
Siivoaa energiamarkkinoita, kyllä, oikea suursiivous menossa kun hyökkäsi Iraniin ja sen kyllä pumpulla huomaa, Trump myöntänyt porauslupia öljy-yhtiöille jopa kansallispuistoihin, kivihiilen louhintaa kasvatettu koska se on porkkapään mukaan kaunista ja puhdasta, voiko enempää ihminen olla sekaisin. Eihän Valkoisesta Talosta saa enää edes lehdistökään mitään tiedottaa koska ääliö kielsi heiltä pääsyn sinne, Trumppi siivosi myös lehdistön perustuslaillisen sananvapauden, seuraa kuule ihan rauhassa mitä kusipäät valehtelevat.
Trumppisen suunnitelmien mukaan jatkossa öljy ei kulje meritse, vaan suunnitteilla on raidekuljetus maitse.
Näin ei Lontoo city pääse manipuloimaan hintoja
- Anonyymi00037
Argentiinan presidentti Javier Milei piti eilen YK:n yleiskokouksessa erinomaisen puheen.
Hän kertoi YK:sta tulleen turha organisaatio, jonka ainoana tarkoituksena on elättää joukkoa ylimielisiä syöpäläisiä, jotka esiintyvät hyväntahtoisina byrokraatteina.
Milein mukaan YK:ssa niin sanotut ihmisoikeuksien puolustajat suojelevat verenhimoisia diktatuureja ja hallintoja, jotka kivittävät naisia kaduilla. ”Sen sijaan, että YK takaisi turvallisuutta ja ihmisoikeuksia, se tuottaa kaaosta, väkivaltaa ja kansainvälistä terrorismia. Se tahtoo hallita, ei huolehtia.”
Kovaa ja totuuden tulen kestävää puhetta, mikä luonnollisesti valtaapitävälle eliitille ja medialle särähtää korvaan. Milein tarkoitus kun ei ole tuottaa poliittisesti korrektia pölinää, vaan puhua suoraan asioista niiden oikeilla nimillä.
YK on täynnä tekopyhyyttä, joka mielistelee islamismia ja kolmansista maista tapahtuvaa haittamaahanmuuttoa. Ja hyökkää samalla niitä maita vastaan, jotka vielä haluavat pitää rajansa ja kansalliset etunsa. Käyttävät sanahelinäänsä ihmisoikeuksista aseenaan omien pimeiden tavoitteidensa läpiviemiseksi.
Aiemmin Milei on kritisoinut voimakkaasti YK:n globaalia kestävän kehityksen toimintaohjelmaa Agenda 2030 ja kutsunut sen tavoitteita sosialistisiksi. Ja sitähän ne ovat; korulauseisiin kätkettyjä ulkoisesti kauniita tavoitteita, joiden toteutuminen olisi tuhoisaa terveellä järjellä varustettujen vapautta ja itsenäisyyttä rakastavien ihmisten kannalta.
Hienoa, nähdä kuinka iso globaali pyörä on hiljalleen kääntymässä ja kansalliskonservatiiviset arvot nostavat vahvasti päätään. Milei on vahva muttei ainoa järjen ääni tässä hullussa maailmassa!- Anonyymi00038
Milei ! Mies joka on ajanut Argentiinan kaaokseen, kehui miten valtion talous on parantunut roimasti ja kassassa on nyt rahaakin, miten tämä onnistui, määräsi että valtio ei enää maksa polttoaine eikä sähkölaskujaan, ei maksa opettajien, lääkäreiden, julkisenliikenteen palveluksessa eikä ylipäätään kenenkään valtion palveluksessa olevien palkkoja, suurin osa noista ihmisistä on ollut jo kolmatta vuotta ilman palkkaa tai saaneet vain murusia siitä, tuota miestäkö sinä ylistät ? 😂
- Anonyymi00039
Milei Milei Milei, tämän uskomattoman neron koira kuoli 2017, herra meni selvännäkijän luo ja hän kertoi saaneensa yhteyden Conan koiraan, koira kertoi että se oli saanut jumalalta viestin että Milein on asetuttava ehdolle presidentin vaaleissa, nykyään Mileillä on 5 Conan koiran kloonia, 50 000€ kappale, Milei on kertonut että koirat ovat hänen edustajiaan, ei ole ihme että on Trumpin kaveri.
- Anonyymi00040
Anonyymi00039 kirjoitti:
Milei Milei Milei, tämän uskomattoman neron koira kuoli 2017, herra meni selvännäkijän luo ja hän kertoi saaneensa yhteyden Conan koiraan, koira kertoi että se oli saanut jumalalta viestin että Milein on asetuttava ehdolle presidentin vaaleissa, nykyään Mileillä on 5 Conan koiran kloonia, 50 000€ kappale, Milei on kertonut että koirat ovat hänen edustajiaan, ei ole ihme että on Trumpin kaveri.
Mileihän totta tosiaan vaikuttaa järjen ääneltä kuten tuo kaveri joka on oppinut sanan globaali jota jokapaikassa viljelee.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa671421Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää921067- 164947
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as28891Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.105884Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä30883Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!
Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks52794Kerro minulle totuus
Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒201782Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu128758- 27724
Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua93717Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.172669- 64644
VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN
Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisikalaumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa45633Useita poliisiautoja kunnantalolla
Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.12595- 85558
On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit78530Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo188523sinulle....
Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.75497- 55497