Huonolta näyttä

https://www.verkkouutiset.fi/a/ukrainan-komentaja-kertsin-lauttaliikenne-tuhottu-75-prosenttisesti/#3e7b2e70

Huonolta näyttää Venäjän tilanne! Ukraina nakertaa päivä päivältä Venäjän rintamaa, huoltoa ym.
Venäjä joutuu päivä päivältä tukalampaan tilanteeseen, mitä tapahtuu jos Venäjä joutuu täysin umpikujaan?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ite rakensvat UMPIKUJANSA, kaikki välit ja sillat vain poikki noilta

Äänestä
  • Ite rakensvat UMPIKUJANSA, kaikki välit ja sillat vain poikki noilta

    Totta postailet Putin menettää virkansa- Kreml hallinto kääntyy itseään vastaan

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ite rakensvat UMPIKUJANSA, kaikki välit ja sillat vain poikki noilta

    Totta postailet Putin menettää virkansa- Kreml hallinto kääntyy itseään vastaan

    Eeeehei..sekotat huumeilija Zelenskyihin, hän se vaarassa on menettää yhtä sun toista vaikkas pakosalla onkin jatkuvasti - jenkeissä vaihteeksi.
    Rahaa on miljardeja muttei kansalle anna, ei miellä kai omakseen...pakenee kun peti poltaa persuksen alla, heti lähtee ettei menetä henkeä ja omaisuuta.

    Putin valitaa satavarmasti uudelleen. Hän on saanut jopa sodan alla naton hyökkäysliittoa ja ukrainaa vastaan oman maansa talouden kasvuun.
    Eipä tarvitse elättää muita maita halvoilla tuotteilla vaan hyödyntää itse.
    Säästi paljon ihmishenkiäkin maassa kun ei ottanut äärimmäise vaarallista koroapiikitystyrkytystä ja myrkytystä maahansa. Tosi kunnian mies.

    Äänestä

JOO UKRAINAN TILANNE TODELLA PAHENI KUN ODESA SYTTYI LIEKKIMEREEN

Meren puolelta ei enää laivoja ole päässyt - Venäjä upottanut tulevia ja meneviä -
Satamassa makaa merenpohjassa pitkälti toistakymmentä...ainakin 15 on raportoitu jo viime viikolla...
Odesasta ei drooneja pitäisi enää lähteä maallmalle koska varastot ja tehtaat on paljolti tuhottu, ainakin ne suuret jos pientä vielä niin ajan kysymys nekin sitten.
Öljy- ja kaasuvarastoja tuhottu, joten eikähän ukronatsit joudu poistumaan pian.

https://www.youtube.com/watch?v=CtPNGhnvr6I

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.verkkouutiset.fi/a/ukrainan-komentaja-kertsin-lauttaliikenne-tuhottu-75-prosenttisesti/#3e7b2e70

Huonolta näyttää Venäjän tilanne! Ukraina nakertaa päivä päivältä Venäjän rintamaa, huoltoa ym.
Venäjä joutuu päivä päivältä tukalampaan tilanteeseen, mitä tapahtuu jos Venäjä joutuu täysin umpikujaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu