Samsung Galaxy A14 kännykässä outo piirre joskus. Kun yritän sormenjälkitunnistimella avata näytön lukitusta niin luuri ilmoittaa heti että liian monta yritystä (vaikka en ole yrittänyt yhtään kertaa), yritä uudelleen 30 sekunnin kuluttua. Sillä välin näyttö on täysin pimeä eikä reagoi mihinkään eikä edes salasanakoodia voi kirjoittaa.
Missä vika ja kuinka asian saa korjattua?
Samsungin outo jumiutuminen
10
71
Vastaukset 10
- Anonyymi00001
Toi johtuu siitä, että olet joko liikuttanut sormeasi sormenjälkilukijalla liian monta kertaa ja puhelin on tulkinnut sen liian moneksi yritykseksi avata lukitus. tai sitten ole syöttänyt puhelimen avauskoodin liian monta kertaa väärin.
- Anonyymi00002
Kyllä lukituksen voi avata salasanalla tai pinkoodilla jne vaikka olisitkin yrittänyt liian monta kertaa avata lukituksen sormenjäljellä.
- Anonyymi00003
Jos olet noin viisas, niin neuvo kuinka se tehdään. hah hah!
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Jos olet noin viisas, niin neuvo kuinka se tehdään. hah hah!
painamalla virtanappia ja pyyhkäsemällä alhaalta ylös niin tulee pinkoodin kysely, näin ainakin S24
- Anonyymi00005
Anonyymi00003 kirjoitti:
Jos olet noin viisas, niin neuvo kuinka se tehdään. hah hah!
Pyyhkäsemällä näyttöä jollon saa näkyviin PIN-kyselyn. Kyllä, olen niin viisas, että osaan käyttää älypuhelintani toisin kuin sinä ilmeisesti.
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
painamalla virtanappia ja pyyhkäsemällä alhaalta ylös niin tulee pinkoodin kysely, näin ainakin S24
En omista kyseistä mallia mutta aloittaja sanoi, ettei puhelin ragoi mihinkään ja näyttö on pimeenä. Vaikea siinä tilassa on mitään salasanoja kirjoitella jos ei ole aakkosiakaan. Jos virran katkaisu onnistuu niin ainahan voi tehdä uudelleenkäynnistyksen.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
En omista kyseistä mallia mutta aloittaja sanoi, ettei puhelin ragoi mihinkään ja näyttö on pimeenä. Vaikea siinä tilassa on mitään salasanoja kirjoitella jos ei ole aakkosiakaan. Jos virran katkaisu onnistuu niin ainahan voi tehdä uudelleenkäynnistyksen.
Uudelleenkäynnistyksessäkin menee helposti 30 sekuntia. Jos on hengenvaara esim. autosi syttyy palamaan ajaessasi ja et saa ovia auki tai joku muu vastaava tilanne päällä, niin voi olla melko rassaavaa odotella puolikin minuuttia luurin toipumista. Siinä voi hätäpäissään sotkea useaankin kertaa tunnusluvut.
Parasta vaihtaa tuollainen puhelin uuteen toimivaan laitteeseen
- Anonyymi00008
Ei kannata ostaa halpoja malleja koska niissä on erilaisia ongelmia kuten hitautta..
- Anonyymi00009
Eiköhän se ääni kulje tarpeeksi nopeasti myös halvemmassa puhelimessa.
- Anonyymi00010
Kohta ei saa halpoja malleja, kiitos muisti ja komponentti kriisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1381510- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69936Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi267757- 68733
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37619
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7571Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561- 59548