Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
Muistakaa pojat tämä.
Anonyymi-ap
2091984
16Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 209
Vanhimmat
Kunhan ei laittomuuksia käytä.
Pimperock & roll on mainio motivaattori.
Ai näihin laittomuuksiin, mitä ed kommentoija mainitsi? Ta pa ittes, jos ajatusmalli on tuo. Sivusta
Niitä tekee ne jotka jää kiinni salasuhteesta.
Pakkomielteiset miehet ja sairaudentunnoton mielenkiinto..
Eikä tee. Osaa antaa olla toisessa suhteessaan ihan rauhassa. Nii.
Kiitos siitä. Minä en odota mitään tekoja, toimia, viestejä ym. En ole missään vaiheessa toivonut.Tutustuminen paremmin riittää.
En usko olevani hän, ketä tarkoitat.
..vaikka kuinka näkee että on tuhoon tuomittu se suhde..antaa toisen elää ja kokea sen itse.- sivusta mieheltä
Minä ainakin olen kaikki kuviteltavissa olevat keinot käyttänyt siihen naiseen
Pään sisällä ja mielikuvissa?
Miten toimi?
Mitähän keinoja oot käyttäny? Jos vähän avaisit.
Painajaisuniin hänenkin elättämisensä meni.
Päiväunissako?
Kerrohan mitä jäi muka tekemättä? Vttu et aloin repeilee epäileville tolloille anopalstalla ;D
mo milä tuloksrlla?
Etenkin siellä, grrrrauh
Ei löydä keinoa, jos nainen ei halua miestä. Nuo asiat ei ole yhden osapuolen päätettävissä, ja pojille pitää opettaa tuo pienestä pitäen.
XD rukkaset tuli
Pillunkiilto silmissä XD
Itse asiassa on juurikin yhden osapuolen, mikäli molemmat eivät tahdo yhteyttä. Kumpi tahansa voi päättää siitä niin halutessaan. Nelson
Keinoja löytyy aina yrittää tai näyttää halukkuus. Se ei tule selväksi esimerkiksi toisen naisen kanssa ajan viettåmisellä tai muille kiinnostuksen osoituksella, eikä muulla epäselvyydellä. Suoruus on aina paras ja oikea vaihtoehto.
Se on sitten eri asia, saako sen naisen vai ei.
sivusta
Äh selitin huonosti, mutta ymmärrä se pointti.
Hän on tyhmä.
Kuka on mielestäsi tyhmä?
Tuolla asenteella ei naisia saase on varmaa.
Hinkkaapa itkutipat silmistäsi,sillä kuivalta harankanpesältähän tuo näyttänee.
Tikanpoika.Hakata nyt tuoreeseen puuhun pesäkoloa, vaikka ei tunne vielä elämisen luonnettakaan.
Sinäkö oot? Osaatko edes päätellä kuka on tyhmä ja kuka ei?
Tuloksena on eroja ja äpärään verrattavia parkuvia lapsia yleensä ilman isää jos se keinolla millä hyvänsä olisi niin upeaa.
Vinkiksi hänelle.
Hän 8n teidän vellinkeitoista ja kesäpanoista tällä palstalla pois. En ole suhdeketjuissa mukana edelleenkään.
Entä jos ei löydä keinoa?
Yrittääköhän kidnapata? XD Nainen rääkyy niin et kaikki kuulee.
Kysyä suoraan, laittaa viesti, mennä lähelle, moikata, hymyillä, jutella, etenkin jos kysytään juttelemaan, katsoa, auttaa, järjestää itsensä samaan paikkaan ja aikaan, jotta yhteys syntyy, ei karata, eikä vältellä, osoittaa olemisella kiinnostus, jos ei saa sanaa suusta, antaa toiselle mahdollisuus, antaa toiselle mahdollisuus avata puhe yhteys, antaa toiselle mahdollisuus koskea jne.
Ootko pudonnu päälles pienenä hoitopöydältä tjn?
Minulle tuli viestintää josta en vieläkään tiedä oli häneltä vai häneksi esiintyvältä.Viestinnässä oli ristiriitaista aikaisempien viestejen kanssa ja samaanaikaan kun irl käytös muuttui ristiriitaiseksi.En täten anna mitään merkkejä itsestäni mitkä voisi tulkita kiinnostuksena.Tämä oli ei isolle miehelle.Entisille kavereille olen suoraan sanonut etten halua kommunikoida.
Sitäkös se onkin?Toisaalta silloin kuin olin lapsi ei vielä ollut hoitopöytiäkään.
"Ootko pudonnu päälles pienenä hoitopöydältä tjn?"
Ei kun kuolin synnytyksessä melkein hapenpuutteeseen.
Ei niitä keinoja oikeasti ole. Ihmiset on erilaisia. Ei se mies voi tulla väkisinkään etsimään kun sit istutaan käräjillä 😂. Joko nainen vastaa tai ei.
Pää pois pyllystä. Ihmisiä ollaan kaikki.
"muistakaa" muista sää ite!
ole vain oonasi kanssa mutta älä enää koskaan tule mun lähelle
Poliisisetä ottaa miesten miehen kiinni.
Ai ihan miesten miehen? Tässäkö tämäkin tulee esille. Näköjään. Pike
Muistapa kääkkä hana
Aivan näin, mies kun haluaa naisen ja tekee kaikkensa niin syyte tulee.
Jos nainen ei "antaudu" helpolla vaan mies joutuu todellakin tekemään kaikkensa niin syyte voi paukahtaa ahdistelusta ym.
Naista ei kiusaamisella tai pakottamalla saa vaan huolehtimalla/ auttamalla ja kohteliaisuudella on mahdollisuus saada, valinta on molempien.
Kiusaamalla ja pakottamisesta miesoletettu tekee itsestään vain etovan.
Se, että miesoletettu tekee asioita joita perustelee itselleen auttamisella jos ne naisesta ei tunnu auttamiselta niin naisen kannalta ne ovat kiusantekoa ja saa miehen vain etovaksi.
Miksi nainen ottaisi miehen joka alkuun jo hankaloittaa elämää, elämä on silloin parempaa yksin ( ystävien kanssa)
- miehen pitäisi tuoda jotain elämään mikä helpottaa naista elämässä esim.turvaa/ tasapainoa , apua ja kumppanuutta. On oma ryhmänsä naisia jotka hakee traamaa elämäänsä ne ovat sitten oma lukunsa. Suurin osa hakee kuitenkin tasapainoista itseohjautuvaa uskollista ja kunnioittavaa kumppania
Jos minäkin halun sen miehen, niin ei tarvitse toimia noin. Ilmaisen kyllä myös kiinnostukseni. Muut miehet taas yrittävät ihan turhaan, jos noin toimivat. Kun en ole kiinnostunut, niin en ole. Ei se tuollaisella toiminnalla muutu.
Jos nainen ei tee aloitteita ja kerro kiinnostustaan, tämä ei ole tarpeeksi kiinnostunut, silloin ei pidä itseään tyrkyttää. Vain rumat alemman tason miehet sortuu sellaiseen.
Kaikista naisista kun ei tiedä mitä aikovat.
Ai että sulle naisen pitää tehdä aloite. No ilmankos olet aikamiespoika etkä koskaan ole saanut torttua.
Ilmankos sinä päivystät vanhanapiikana ikäväpalstaa, etkä ole pippeliä saanut maistaa, etkä poiskaan täältä pääse, ellet nöyrry ja ala miehille tekemään aloitteita.
Joidenkin epämääräsesti käyttäytyvien naisten takaa löytyy exän vainoa.
Juuri näin.Uuden ihastuksen kellojen pitäisi alkaa soimaan ja lujaa jos jonku naisen exä ilmestyy yhtäkkiä oven taakse ja haluaa jutella kuin mies miehelle!Sillä exällä on tuolloin selvät estämiset mielessä,manipuloinnit.
Eli yrität tuseerata tarinaa jostain tun eksästä ja naisen syyllisyydestä suhteessa johonkin tapahtumaketjuun? Säälittävää.
Lopettais itsensä jos kärsii näin sakeasta nsisvihasta, selvästi vetää aivot vintturaan jatkuvasti. Onko tämä vihapuhetta? No voi ei, ei ollut tarkoitus loukata kenenkään yhtä sakeasti ajattelevan skeeman rakentajan tunteita
Hän saa varoa. Poliisi ottaa herrat vielä kiinni.
Ei ole tulevaisuutta tuossa suhteessa.
Onnettomia lapsia ja pettämistä. Eroon asti.
jep
Sen miehen kannattaisi luovuttaa.
Luovuttaa missä asiassa?
Hän ei todellakaan ole häviävää, kaikki muut ovat ennen häntä.
Miksi hän luovuttaa, kun hänellä on jo omansa.
Isi ei voi pelastaa jos edes suunnittelee fyysistä kontaktia.
I've got long rope if you need, bro.
Se nainen haluaa perheen. Ei vaan hänen kanssa.
Nainen haluaa perheen juuri hänen kanssaan ja trollit tehköön elämällään mitä haluavat. Rakkaus on mikä kantaa ja omansa ottavat molemmat.
On todella tyhmää täällä kommentoida kenenkään ulkopuolisten tyhmyreiden toimesta toisien suhteita. Ette päätä kenenkään elämästä vaan kahden henkilön liitto on heidän omaa.
Ei jassa 😅
Joo. Kyllä sitä mies on valmis kuolemaan naisen puolesta jos nainen häntä aidosti rakastaa. Mutta turha odotella moista käytöstä vain siksi että sen omasta mielestään ansaitsee. Rakkaus ja rakastuminen ei riipu toisen tekemisistä ja tekemättä jättämisistä. Mieheltä.
Riippuu tekemisistä.
Kyllä automaattisesti pitäisi tulla tämä. Muuten nainen ei koe olevansa arvostettu!
Kuulostaa sille että haluat vaan jonkun miehen. Kanssasi mies joutuu elämään pelossa, että koska ei ole tehnyt tarpeeksi, ja jätät hänet. Ei ne vaatimukset lopu tuohon. Kyllä miehen on hyvä löytää nainen joka pelkää yhtä paljon menettää hänet kuin hän naisen. Miehen mielipide.
Ps. Jos menettämisen pelko ei ole tasapainossa, niin rakkaus ei ole aitoa. Se luo myrkyllisen ilmapiirin jossa sillä joka ei menettämistä pelkää, on tilaisuus loputtomasti vaatia, syyttää ja hyväksikäyttää. Miehen mielipide.
Ei se ole mahdollista koska hottiksille löytyy aina kysyntää!
Ei ole "hottiksen" yhtään helpompaa löytää miestä joka häntä oikeasti rakastaa. Tuo on harhakuvitelma. Huomiota ja miehiä voi saada. Se mikä saadaan pelkällä ulkonäöllä, on aina turhaa. Miehen mielipide.
Kyllä naisen tulee olla sen arvoinen. Kahdella jalalla maassa seisova mies joka on vakaatuloinen ja järkevä tekee varmasti perheensä puolesta mitä vain kunhan tietää, että perhe on aina tukena.
Kyllä. Vaikka kuolemaan ja tekemään paljon muutakin, mutta aina sen aloitteen teko ei ole mahdollista.
Tää! Niin totta! Naiselta sivusta.
Just, jep itse en lähtis suhteeseen missä on menettämisen pelkoa. Vaan suhteeseen jossa on tunne, et me molemmat olemme valinneet toisemme ja haluumme yhes pitää toisistamme kii rakkauden tähden ei menettämisen pelosta.
Ja jos menettämisen pelko tulee kuvioihi nii silloin pitää tehdä korjausliike ( molempien) tai koko suhde kaatuu. Pelko ei kanna suhdetta vaan luottamus yhteiseen tulevaisuuteen sekä keskusteluyhteys.
Nainen voi muuttaa myös jos jatkuu.
Samaa pätee myös toisinpäin.
Nainen nalkuttaa kunnes tulet hulluksi XD Sähän olet jo hullu.
Kiusallaan.
Jos nyrkki heiluu niin poliisi tulee
Nainen aloittaa valittamisen jos mies pettää yhteiset pelisäännöt.Syytä mies itseäsi.
Eli on hyväksikäytettävä hölmö eli ns. simppaaja. Maailmahan on täynnä simppaajia, jotka simppaavat netissä narsistisia naisia. Parempi on kulkea yksin omia polkujaan kuin simpata narsisteja joille kelpaa vain komein 5%.
Eiköhän se mies hyväksikäytä.
Voi mikä fantasia jos käytössä on esim robotiikkaa. Vammaista kommentointia, haha
Vanhat kantturat tuollaisia ongelmatapauksia.
sulle nyt kaikki täysikäiset on ongelmatapauksia ja tulee olemaan.
Aivan,olisiko hyvä silloin jättää ne rauhaan!
Niin kaikilla meillä on omat ongelmansa sukupuoleen ja yhteiskuntaluokkaan katsomatta.Toisella on vain suuremmat kuin toisella,mutta sitä ei vain kaikki huomaa.
Naisena sanoisin et jos kiinnostus molemminpuolinen asiat kyllä menee yksiin. Ei siihen tarvii mitään ritaria esittää. Monet kammoksuu tyyppejä jotka ei ymmärrä mikä on ei.
Ei mene aina ja niin kuin täältäkin saa jo lukea, niin perus "pelisäännöt" ja uskallus monella hukassa.
Kyllä se oikeasti menee. Ei naisia hurmata millään tempuilla. Jos mies kiinnostaa se kiinnostaa joka tapsuksessa.
Tietysti, mutta kiinnostus on eri kuin asioiden tekeminen.
Miehen pitää nähdä vaivaa naisen eteen eikä suorittaa bare minumimia. Ei naiset rakasta miehiä sellaisina kuin he ovat. Paitsi äidit.
Voi *ittu, minä en ala aikaani kuluttamaan naisen vuoksi ja kiemurtelemaan ym, jos ei heti nainen antaudu niin siirryn seuraavaan.
No joo. Kyllä munkin takia mies aikoinaan irtisanoi itsensä eripaikkakunnalta ja tuli mun luo että voidaan olla yhdessä. Mut en pyytänyt sitä. Olisin ollut hänen kanssa joka tapauksessa.
Hyvin sanottu!
Varmaan katuu tuota, koska olet täällä.
Voi lapsi tämän keskustelusivu. Sekä hänellä upea työ nykyään.
Muistakaa, että huijareita joukossa.
Ei kai 😯
No on 🙄
Kaikkensa tää mies kyllä tekee.
Miten se näkyy hänelle?
Tätähän naista kidutetaan että suostuisi miehelle.
Nainen ei taida edes tietää asiasta saatikka, että kenen kanssa pitäisi olla.
Ehkäpä se on jo jonku kanssa?
Ei onnistu!Nainen kun rakastaa ja on yksiavioinen, hän ei periksi anna.
Liennytyksen aakkosistahan se diktuurikin aloitetaan.
Joo tämä palstaorientoitunut todellisuus on vähän sellainen, että tämä oletusten kohde ei ole välttämättä kartalla siitä, millaisia eksistentiaalisia visioita jengillä on guben feikkidialogien perusteella. Hankkikaa elämä ns
Totta.
Ap on ongelmatapaus. Lahnaa saa kaupastakin.
Mistä oletat hyvinvoivan oloinen ihminen aloittajan olevan nainen- onko sinussa joku tehdasasetus, menestyjä elämän? 🥱
Minä haluaisin tavallisen duunarimiehen joka hoitaa työnsä , puhuu ja pussaa. Luotettava ja huumorintajuinen.
Ulkonäöllä en väliä muuta siisti eikäi ihmiset eikä eläimetkään pelkäisi.
Minut saisi joku tuollainen en viedä, en vikisisi.
Voisko tää aloittaja lopettaa?
En voi. Nimimerkki kaukorakkaus.
Mistä tää palstaäijä eli älöittäjä edes puhuu sun mielestä, aloitusobsessiivinen?
Vähätellään tätä naista täällä jatkuvasti. Eiköhän se kerro että on miehen suosikki.
Kateus.
Kyllä ja kun ei löydä, etsii seuraavan... "helpomman".
Ei naisia saa enää lähestyä, syytetään heti ahdistelusta tai raiskariksi...siksi normimiehet karttaa suhteita.
Lain mukaan ja yhteisöjen moraalin mukaan elelevää miestä ei noin vain syytetä.
Yhteisön säännöistä voisin hyvän esimerkin kertoa.
Nainen menee yksin pimeällä ilman lemmikkieläintä vaikka katselemaan tähtiä ja aina ilmestyy sama mies vaikka nainen eri paikassa ja pikkusen eri aikaan ensin sinne on mennyt niin semmonen on jo epäillyttävää käytöstä tuosta miehestä ja saa toistumisten jälkeen syyttää ahdistelusta varsinkin kun miehelle on näytetty ettei siitä pidetä joko pakenemalla häntä näyttävästi tai hänelle ei puhuta eikä edes tervehditä.
Mikäs poika minä sinulle oon? Pike
Sitä paitsi.
Ei sitä niin vain mennä ja oteta naista kuin luolahenkilö. Se on kivikaudelta. Nyt on nyt.
Mulla on pienoinen oletus, että silläkin naisella on oma sanottavansa asiaan. Ihan vain pienoinen, en halua olla ylimielinen.
Ja vaikka tuo "mies" tai poika kuten sinä pojattelet, niin vaikka tuo miesoletettu antaisi senkin henkensä sen naisen puolesta ja olkoonkin se merkki syvästä rakkaudesta, niin siltikin sanoisin enkä vain sanoisi vaan sanon, että yhäkin sillä naisella on se oma sanottavansa.
Sen se mies joko kuulee tai sitten ei. Ymmärtää se pitää joka tapauksessa.
Pitää muistaa olla kohtelias ja jalo, kun oikeasti ihmisestä välittää niin eihän sellanen halua mitään toiselle, ei morkkista eikä mitään muutakaan huonoa. m-n
Niinhän sitä ajattelisi ja tähän haluan uskoa, vaikka meni miten meni.
Sivusta
Kannattaa uskoa että Ihmiset ovat erilaisia, onneks! Ei mitään stereotyyppejä.
Kyllä nämä mamutkin on löytäneet keinon millä naisen saavat tai naista saavat.
Leikitään.Olen eronnut miehestä kuka on tuomittu raa'asta murhasta ja on mustasukkainen,iso köriläs ,hyvä kuntonen,pääsee vankilasta viikon päästä.Uskallatko mies lähestyä sekä tehdä kaikkesi minut saadaksesi?
Siinäpä teille luettavaa.Tämmöset anopalstat on keino pitää yhteyttä ettei tämmöiset kavereineen pääsi käsiksi.
Juuri tuollaiset ”vankilakundit” ja isot miehet kuvittelevat olevansa etulyöntiasemassa esim. fyysisesti pienempiin miehiin. Eihän tarvita kuin vähän oveluutta, vaikka järjestetty sydänkohtaus ja ketään ei edes epäillä.
Pururadalta, myöhäisistä takseista, mielenterveys kuntoutijista. Sieltä heitää löytää. Pyytää vain iloisille pelihetkille.
Joo
Voiko mies enää alemmaksi vaipua? Naurettava luuseri on aloittaja "tekee kaiken" nainen ei ole jumala vaan pelkkä ihminen kuten kaikki muut. Palvotko naista? vain raukka mies alistuu typeryyksiin naisen vuoksi. Aloittajan omaavilla henkilöillä on vielä taipumus sairaaseen mustasukkaisuuteen!!
Niih,viisaus se tyhmän sisunkin tyynnyttää.Hik.
Olet todennäköisesti mies joka ei kelpaa naisille. Naiset jotka saaneet hyvää kohtelua kunnollisilta miehiltä ei koskaan ota luuseri miestä itselleen. Sehän teitä harmittaa. Kun on kasvanut parisuhteiden keskellä jossa naisia kunnoitettu oppii kiertämään urvelot kaukaa.
Mies poikien eteen vai naisen eteen ohjeena oli "kuinka helpoiten löytää huora rinnalleen" mitä on tasa-arvo miksi miehen pitäisi tehdä enemmän saadakseen nainen kuin mitä nainen on valmis edes tekemään saadakseen mies nääs pillua kun saa huoralta rahaa vastaan ihan jos ei muuta tarvi eli ei ole edes vaatimus ettäkö nainen reitensä levittää ennen muinoin ollu helpoin tapa pitää mies kuin mies lähestulkoon narsistille haaste jo jos ei kalleimmaallaan saa miestä pidettyä miksi ihmisille on haaste olla yksin joutuu keskittymään omiin sairaisiin ajatuksiinsa kun ei ole muutakaan tekemistä millaisille ihmisille oletteko keksinnä paras esimerkki suomesta joka jokaisen pitäisi tietää stubb onhan se teidän äänestämä maan keulakuva
Eläinmaailmassakin se menee niin, että uros yrittää vakuuttaa naaraan valitsemaan hänet. Uros tekee kaiken työn, palkinnoksi pääsee naimaan.
Luonnossa myös raiskataan. Tuskin naiset sellaista haluavat?
Otsikkoon ei tule pistettä.
Turhaan yrität istuttaa nuoriin miehiin ajatusta että naiset olisivat jotenkin yläpuolella olevia saavutettavia palkintoja. Nuorille miehille semmoinen viesti, että naiset osaa pelata todella monimutkaisia pelejä. Juuri tämän aloituksen kaltaisia, ja kun luette aloituksen tarkkaan, huomaatte että se on naisen tekemä. Naiset pelaa tätä kollektiivisesti. Uskokaa miehet itseenne. Älkääkä olko pelien uhreja, vaan vetäkää yhtä köyttä. Bros before hoes. Hyviä naisiakin on, jotka eivät pelaa pelejä. Siittäkää vaan ne.
Ap on feministi mies.
No ei todellakaan ole.
Pimpparautaa kehiin ja korpikyrpää tulille
Oletko demonien vallassa, vanha jarru?
Rautaa jakoon, rakkaudella.
https://vaurastuviisaasti.webnode.fi/sijoitusvinkkeja/
enhän minä miestä mieti vaan nautin todella kun se suku laitetaan kärsimään ja kunnolla teoistaan ja niiden porukka. saavat seuraavina yhtä paljon pahaa kun tänne tekivät ja estettä ja kaikkea muuta. luoja että tuntu hyvälle hakata veitsin. ja tietää että se todella toimii 😗
ja kunhan ne rahat tulee, sijoitetaan vähän rahaa, niiden alashakkaamiseen ja esittämiseen ja samanlaiseen kiusaan 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂ei liikaa, ei viitsi enempää menettää monomien urpojen ja kiusankappaleiden ha hakkaajien takia. mutta sen verran että tuntuu. viha for ever teitä kohtaan ❤️😗ha toki laillisesti kaikki ja ilman suurempia todisteita. mutta samat jutut mitä tänne teitte
vähän naurattaa kun ajattelee että tuo nainen joka on täällä seksiorjana kirjoittelee on papu humalassa ja pitää itseään jotenkin kauniina 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂haukkui Reetan ja nainen kosti, oaou kosti minulle.. uyta minäpä kostan takaisin. ja niin että tuntuu 😂 nuutyilan ei oletakirvestä haudattu joten Markun tapaan kostetaan takaisin.
Kyllähän se gubbe on niin, että itse Lauerma toteaisi, ei tälle voi mtn tehdä ei käyttistä edes kliinisiin tutkimuksiin
Jossain vaiheessa muuten guben messujen kommentoinnit poistatettiin systemaattisesti, jännä
Ja että silti tuo päräyttävä skeida sai jäädä
Kyllä naisenkin on tehtävä asian hyväksi toitä.
ämmä joka luulee olevansa pTempi kuin muut ja elämässä vain oikeasti epäonnistunut kaikessa. yrittävät nostaa sitä jotenkin jalustalle. kaikki muut se on haukkunut paitsi Tuula tohmolan, karsea ämmä. taisi menettää hyvän ja herttaisen vanhuuden teoillaan. niin se jatka iskee 😂😗
sääilksi Rasmus, kun ollaan sitä hakattu yhtä paljon mitä perheensä on tuottanut vahinkoa.
odotetaan megahakkausta Mikaelille ja Johannelle, eivät taidakaan olla niin suosittuja. hohto hävinnyt ja puuhat ja valheet paljastuu 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂miekkaa odottelen myös kaikkea se ämmä joutuu takaisin kokemaan, veitset hakattu.
Eli sinun viha tiivistyy gubbe käytännössä yhteen ”ämmään” kuten tässä tofi vakafafti otettavasta messussa sadattelet🥱
Mielenkiintoista tekstiä tänään?
Viittaatko kenties aloittaäijän raskaseen hakkaus-saagaan? Just juu, varmaan todella tuore näky sinunkin silmin. T naiselta
Olet ihana mies 🌹
ai vttu ja lisää vähän hakkausta jokaiseen ilmansuuntaan
Pojat odottavat naisten kohtelevan heitä kuninkaina, vaikkeivät osaa kohdella naista kuningattarena.
Miehen arvo mitataan miesten kesken siitä millainen nainen hänellä on.
Ok, onnea valitsemallenne naiselle 😂
Mitä ominaisuuksia miehet arvostaa tuossa arvioinnissa?
🤣
Tää on kyllä aina ollut aika huvittava juttu. Siis miehet ei oikeasti tykkää naisista, naiset on vain rekvisiitta jolla yritetään tehdä vaikutus muihin miehiin.
Onko kaikki miehet pohjimmiltaan siis vain homoja?
Noin ajattelevalla miehellä on usein yllättävän lyhyt elämä 😁
Korjaan: epätoivoinen mies on lapanen. Tuo epätoivoisuus maksoi kaikki liikenevät rahani, 11 vuotta, mielenterveyteni, kotini ja vieläkin se ketku vonkaa rahaa. Olkaa varovaisia ja terveellä tavalla itsekkäitä. Jos ei kelepaa, jollekin toiselle kyllä kelpaa.
Epätoivoiset miehet ovat todellakin lapasia! En ole koskaan halunnut olla missään tekemisissä yhden tietyn lapasen kanssa! Jo monen vuoden ajan päällimmäinen tunne hänestä on ollut inho!
Jotkut hoitajat on kyllä sairaita.
Siinä se nainen ihastuu, kun lasken kalsarit ja sieltä ponnahtaa pitkä muna valmiina aktiin. Nainen ihan hämmentyy, kun pitkä muna tanassa hytkyy. Kasseja kiprsitelee ja siittiötuotanto alkaa kun vaan läpsäisee naistaan paljaalle pakaralle.
Islamin tulijat on kyllä löytäneet naisen ja pikkutytön hyvin. Islam tekee kaikkensa pillun eteen:)) vaikka väkisin.
Ihme naisvihaa täällä. Hän on vapaa valitsemaan paremman miehen.
On todellakin ja vaikka olisi putin, aivan varmasti kuriin saadaan.
Jos oisin sinkku en täältä haluaisi ketään. Khyl suurin osa teist miehistä ootte niin sekaisin.
Täällä on sellasia pettäjiä ja hämmentäjiä ja mustamaalaajia että huhhuh.
Ehkä minä en sitten halua tarpeeksi,ehkä olen liian vanha. En soittele,en viestittele. Jos ei ole kohtaamisia muutoin eli nokikkain se tarkoittaa että elämänpiirit ovat liian erilaiset eikä maksa vaivaa yrittää. Tai ehkä mua ei vaan kiinnosta.
Niin ok.
Jos nainen pelaa sellaisia pelejä että hänestä pitää taistella ja tehdä kaikkensa jotta saa tämän uskomattoman palkinnon jalustalta mille hän on itsensä nostanut, niin enteilee että koko suhde on aika työlästä temppuilua. Itse valitsen mieluummin naisen joka ei vaadi sirkustemppuja vaan pitää molempia samanarvoisena. Keskustelu on helppoa, ja yhteiselämä molemmin puolin kevyttä ja toista kunnioittavaa.
Ei minulta mies tämä. Pakoilin liikaa, kukaan ei olisi saanut minua kiinni. Siis en tietenkään oleta, että olisin kaivattusi, mutta jos olisi ollut tunteita, ja olisit yrittänyt, olisi ollut vaikeaa. Hyvää yötä ihana mies. Kuin hänelle.
Jos nainen hakee miestä esittelemällä kroppaansa, ei hän tule saamaan hyvää miestä. Vakka valikoi kantensa. Sitten ihmetellään, miksi kävi kuten kävi ja edetään onnettomasta suhteesta toiseen. Sitä oikeaa etsivä ihminen ei etene tuolla tavalla vaan tutustuu toiseen kunnolla keskustelemalla, ennen isompia liikkeitä.
Suosittelen siis tutustumaan ensin viestittelemällä tai jutellen, edes näkemättä toisiaan. Silloin löydät sielunkumppanin. Itse löysin treffipalstalta itselleni lähes täydellisen matchin (100%: sta ei löydä kukaan). Voisin kertoa useita esimerkkejä, miten EI lähestytä naista viesteillä;)
Voi voi. Et voi pakottaa.
Entä jos on jotain oikeitakin mielenkiinnonkohteita? Ei kiinnosta käyttää aikaa jonkun naisen miellyttämiseen.
Kuvittelis että kahden aikuisen välinen suhde perustuis molemminpuolisuuteen. AP kuulostaa joltain täydeltä elämänkoululaiselta.
Totta toinen puoli.
Kasvotusten.
Mitä se toinen puoli sitten on?
Vastapuolen halu tietenkin.
Jos käyt käsiksi siihen naiseen niin saat katua.
Seksuaalirikollisille käy köpelösti vankilassa.
Miksi oikein julistat omaa kohtaloasi, et taida olla fiksu. Koska sinulla viimeisenä tässä maailmassa, on häneen oikeus, ilmiselvästi.
Poliisi voisi lukea nämä viestit.
Jep. Aloitus kannustaa käytännössä rikoksiin.
Rikos kannattaa jos haluaa elämänsä pilata ja saattaa pilata muidenkin elämää. Viimeistään Jumala kiittää.
Kuinka niin? Rakkauskirjeiden rustaaminen rikos?
eipä ole tullu semmoista miestä vielä vastaan
"Muistakaa pojat ...
Tekee kaiken eteenne."
Hiukka omituinen asetelma aloittajalla.
Etkö ole nähnyt rakastunutta miestä?
Häh? "Tekee kaiken POIKIEN eteen"
Nyt kuulolla, kun "tosimies" puhuu kokemuksen syvällä rintaäänellä... Onhan hän poikamies jo kolmannessa polvessa...
Rahalla saa ja hevosella pääsee.
Minua ei voi kukaan ns. ostaa koskaan! Erityispiirteisyys on vain vahvistunut
vuosi vuodelta, koska minua ei ole ymmärretty erityispiirteisenä ja erilaisena ihmisenä, kuin mitä suurin osa ihmisistä on! Jos erityispiirteistä ihmistä yrittää pakottaa häntä johonkin sellaiseen mihin hän ei pysty, se vain vahvistaa erityispiirteisyyttä vuosi vuodelta! Jos olisin saanut jatkaa minulle rakkaassa työpaikassa, se olisi ollut minulle sellainen turvasatama olisin jopa voinut haluta tutustua uuteen ihmiseen! Mutta koska niin ei käynyt, olen vuosi vuodelta mennyt vain huonompaan kuntoon, koska minua yhä yritetään asettaa sellaisen tilanteeseen joka saa minut voimaan todella huonosti! He jotka eivät ymmärtäneet sitä, kuinka tärkeää ertyispiirteiselle on jatkuvuus, kuten muillekin ja varmasti ihan kaikille oli suuri virhe se, etten saanut jatkaa minulle todella rakkaassa ja tärkeässä työpaikassa!
Minä naisena en enää koskaan halua yhtäkään miestä elämääni, en minkään ikäistä, en edes ystäväksi! En ole enää mukana projektissa ja sen aloittajien pitäisi vihdonkin ymmärtää se, etten ole kokenut mitään tarvetta löytää enää yhtäkään uutta ystävää! Ja sen päätin jo kauan sitten tapahtuneen eroni jälkeen! Olisittepa olleet älykkäitä ja kysyneet minulta haluanko enää ketään elämääni ja silloin olisitte saaneer kuulla juuri tuon vastauksen! Projekti on tuntunut minusta aina täysin turhalta ja tarpeettomalta, koska en ole yhtenäkään päivänä ollut henkisesti siinä mukana ja kaikkina niinä vuosina, kun se on ollut menossa, olen aina inhonnut sitä ja sen typerää toteutusta! Se ei ole saanut aikaan muuta kuin pahaa oloa ja ihmisten inhoamista yhä syvemmin, mitä kauemmin se on kestänyt! Minua on ehkä yritetty muuttaa toisenlaiseksi, mutta niin ei todellakaansaa tehdä kenellekään koskaan! Uusiin ihmisiin tutustuminen ei vain ole minun juttuni, kuten ei minun kahden lapsenkaan juttu! Siksi ymmärrän heitä todella hyvin! Olette rikkoneet sellaista sääntöä, mitä ei koskaan saiai rikkoa, eli sitä että ette kysyneet minun ajatuksistani ja toiveistani, koska luulitte minun kokevan yksinäisyyttä, mutta niin se ei ole ollut! Eli katsoitte tilannetta omista näkökulmistanne, mutta ette ymmärtäneet sitä etten, ajattele samalla tavalla kuin suurin osa ihmisistä! Ja siksi kaikki asiat olisi pitänyt ottaa huomioon ja ennen projektin aloitusta ja tekin olisitte ymmärtäneet sen, ettei projektia olisi koskaan pitänyt aloittaa! Se on tehnyt minusta aran, ahdistuneen ja todella stressaantuneen, koska olen kokenut sen aina täysin turhaksi! Haluan olla aina oma itseni ja sitä ette ymmärtäneet koskaan! Ette antaneet minulle lupaa olla oma itseni, koska pidän yksin olemisesta, enkä koe mitään tarvetta jakaa ajatuksiani yhdenkään minulle vieraan ihmisen kanssa koskaan! Kunpa vihdoinkin ymmärtäisitte sen, kuinka totaalisen väärin toimitte, kun aloititte kiusaamisprojektin! Haluan elää oman näköistäni elämää ja siihen ei tule koskaan kuulumaan muita kuin omia lähisukulaisiani! Mietin että onko teidän vaikeaa myöntää se valtava virhe, kun aloititte projektin minulta mitään kysymättä! Sellainen tapa toimia ei kunnioita yhdenkään sellaisen ihmisen elämää joka on erityispiirteinen!
Sekava aloitus ja osa viesteistäkin ;)
Onko menny roolit sekaisin.
Aloittaja muistuttaa, puhuu pojille ja sanoo että joku tekee kaiken niiden Poikien eteen.
Hassua! :D
Opettele lukemaan.
hahaha eli menee vähän hierottavaksi ja muija kipeine niskoineen jää niskottelemaan kotiin ja imettämään tytärtä
tai siis näin eksäni homostelut valkenivat