Kenen asiaa kepu ajaa?
Aiemmin ajoivat maaseudun ja viljelijöiden asiaa, mutta sitten halusivat nuoleskella kaupunkilaisia äänien toivossa ja ottivat eturyhmäkseen yrittäjät, unohtaen tavallisen kansan, päätyen kuitenkin porvaripuolueena apupuolueeksi demarihallitukseen.
Kenen asiaa kepu mahtaa tulevissa vaaleissa ajaa?
Meinaan vaan kun kokoomuksen ja demareiden kannattajat taitavat ruveta hylkimään puolueitaan ja kaipaisivat paikkaa minne loikata.
Ihan tulevia vaaleja ajatellen
2
<50
Vastaukset 2
- Anonyymi00001UUSI
Kepulainen ajaa leikkuupuimuria muutaman viikon päästä.
- Anonyymi00002UUSI
Keskustapuolueen johtajat ovat aina ajaneet vain omia etujaan.Osuustoimintajärjestötkin pistettiin salamyhkää omiin nimiin ja lopetettiin tuotannon osto talonpojilta kokonaan pudottamalla hinnat nollaan.Sitten saivat talonpojat lähtemään pois ja miljardiomaisuus omiin nimiin.Seuraavaksi sitten siirtyivät likkeiden johtajiksi huippupalkoilla.Atrian,OPn,S-kaupan ym.Vain Hankkija pelastui konkurssin takia.Nyt talonpojat ovat ilman työtä kun ei monopoli enää osta mitään.Eletää'n EUn orjina ilman toivoa paremmasta.Saamme toki maksaa Fortumin ja Carunan bisneksistä loppuikämme tuhansien siirtomaksuja käsittämättä syytä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681460
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58715Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.87677Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203568- 48526
- 37506
- 121498
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15480Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus49479- 25473