Timo Timppa Rintanen

Anonyymi-ap

ETSINTÄKUULUTUS!!!!!

Moi, oletteko ikinä olleet tekemisissä Suomen Moottori ja Vaihteistotuonti Oy toiselta nimeltä RMS Marketing Oy kanssa?
Ja tätä pyörittävän Timo Rintanen esittäytyvän henkikön kanssa?

Eli tilasin kyseiseltä yritykseltä moottorin jota ei kummiskaan ikinä näkynyt.
Rahoja (2750€) ei ole myöskään saatu tähän päivään mennessä takaisin.
Kaveri kyllä vastailee puhelimeen mutta antaa kerta toisensa jälkeen tyhjiä lupauksia.

Tilanne on nyt se että kun poliisi ja kkv ei voi asialle mitään, poliisilla vain tutkinta junnaa ja vastataan aina että epäiltyä ei ole tavoitettu niin nyt otetaan ohjat omiin käsiin.
Elikkä jos jollain on tietoa tästä bisnes miehestä.

Timo jos satut lukemaan tämän niin teen kaikkeni että et uskalla jatkossa näyttää pärstääsi enää missään.
Löysinkin netistä että olet jossain ralliautoilu porukoissa ilmeisesti mukana, Jos tämäkin ei ole täyttä kulissia ja seuraavaksi rupean kyselemään sinun perääsi näistä porukoista, niin ei tarvitse sen jälkeen sielläkään enään touhuta.

Oon niin kärsivällisesti odottanut ja niellyt syöttämääsi paskaa, että nyt riitti.

Tai sitten, jos jollakin viisaammalla on kokemusta tai tietoa miten mun kannattaisi toimia ja edetä.
Poliisia eikä kkv kiinosta, niin ei tarvitsisi hommata itselle ongelmia laittamalla tuon kaverin nenää poskelle mutta tällähetkellä nään sen ainoaksi vaihtoehdoksi etsiä kaveri käsiin, kun viranomaiset toteaa voi voi.

Ei kiinostaisi enää toista vuotta odotella rahoja takaisin, ja suututtaa, että tässä maassa voi yritys kusettaa ihmisiltä ihan vapaasti rahaa. Pitää varmaan kohta laittaa oma kusetuslafka pystyyn, jos tuo on noin helppoa ja sallittua tässä maassa yrityksen nimissä.

Eli kaikki tieto tästä rotasta tervetullutta ja hyvistä tiedoista maksan, yrityksen nettisivuilla oleva osoite on joku kerrostaloasunto ja enpä usko että kaveri on niin idiootti että pitäisi siinä osoitetta josta hänet löytää, mutta tuollakin käydään kyllä etsimässä lähitulevaisuudessa.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä sua mies vaivaa?

        Siis oikeasti.
        Ikävä
        73
        1207
      2. Kuinka lähellä hän asuu?

        🤗
        Ikävä
        71
        1142
      3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

        🤣🤣🤣🤣🤣🤣
        Ikävä
        70
        963
      4. 95
        869
      5. Jasmin vauhdissa

        Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
        Kotimaiset julkkisjuorut
        253
        774
      6. Kuinka hyvin te sopisitte

        Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
        Ikävä
        49
        757
      7. Onko kaivattusi

        seksuaalisesti vetovoimainen?
        Ikävä
        27
        695
      8. Miksi et halua kaivattusi

        kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
        Ikävä
        72
        659
      9. Vinkkiä miehelle

        Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
        Ikävä
        54
        656
      10. Joko uskallat.

        Huomenna nähdään.
        Ikävä
        40
        600
      Aihe