vesimiehestä

sanovat seuralliseksi joka kaipaa samanhenkisiä maailmanparantajaa lähelleen keskustelukumppaniksi. omaltakohdaltani voin kyllä sanoa että näin on. Köyhien ja siipirikkojen ystävä ? vesimiehestä sanotaan myös että hänelle rakkaus on tärkeämpi kuin seksi. kyllä itse olen sitä mieltä että minua kiinnostaa enemmän miehet joilla on sanottavaa kuin sellaiset jotka lähestyvät sanoilla "sinulla on hyvä korppa" ---> välittömästi roskakoppaan. Vesimies on kaikkien ystävä ja hän haluaa tehdä maailman paremmaksi paikaksi elää.
61840
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kyllä sää puhut asiaa.. seksi ei oo vesimiehelle tärkeintä eikä kylläkään se miltä kumppani näyttää ulkoo päin vaan rakkaus on vesimiehelle paljon tärkeempi

Äänestä

siinä olet oikeassa että näin on muuten asiat että meille kakki ei ole itsestään selvää mutta rakkaus sen sanon että koko perhettäni kohtaa sen jaan vaikka vaikeuksi on ja meillä on hyvä olla.mutta me vesimiehet olemme rakastavaista laatua ja etsimme sitä oikeaa rakkautta.

Äänestä

No olen itse helmikuun alun Vesimies,ja olen seuraavanlainen

-tempperamenttinen
-haaveileva
-välillä leijun omissa maailmoissani
-joskus ihan perkeleen itsekeskeinen...
-"maailmanparantaja"
-kapinointia ajoittain
-hyvä kuunteleen
-hemmetin herkkä persoona
-omalaatuinen
-idealistinen,oikee valopää ;)
-omavoitontahtoinen,en kestä häviöö millään
-sulkeutunut joskus
-mustasukkainen
-rakkaus tärkeempää kuin seksi
-ujo,joskus jopa kaino
-suuttuessaan tulta ja tappuraa,vaikee lepyttää
-sosiaalinen (mutta riippuu myös mielentilasta)
-ystävällinen
-lapsellinen¨
-"sinisilmäinen"
-uskollinen ystävä
-verbaliikka erinomaista,ainakin suuttuessa...!!!
-hajamielisyys
-perverssi...!!!
-hauska
-en välitä aineellsisista asioista
-osaan olla tyly
-myöhästelen useesti...

jne..mutta toki on yksilöllistä ja silleen,mutta tossa ainakin joitain yleisii piirteitä VESIMIEHILLE

Äänestä
  • Aivan samat piirteet myös minulla!
    Lähes täydellinen kuvaus veskarista!
    Lisäisin vielä, että höpisen usein ihan mitä sattuu, kun ajatukset harhailee...

    Äänestä

  • Muuten sopivat minulle, mutta siedän kyllä häviön, vaikka kilpailuvietti onkin normaalia voimakkaampi. Ja ei mua niin vaikea ole lepyttääkään... Hajamielisyys sopii hyvin. Verbaalisesti olen suhteellisen lahjakas, mutta keskustelutilanteissa sanat saattavat silti joskus hävitä jonnekin, eikä keksi sanottavaa.

    Äänestä

  • SidVicious! Oma luonteenkuvauksesi osui JOKA kohdaltaan täydellisesti minuun! Aika jännää..(olen vesimies, nouseva kaksoset)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vesmies nainen kirjoitti:

sanovat seuralliseksi joka kaipaa samanhenkisiä maailmanparantajaa lähelleen keskustelukumppaniksi. omaltakohdaltani voin kyllä sanoa että näin on. Köyhien ja siipirikkojen ystävä ? vesimiehestä sanotaan myös että hänelle rakkaus on tärkeämpi kuin seksi. kyllä itse olen sitä mieltä että minua kiinnostaa enemmän miehet joilla on sanottavaa kuin sellaiset jotka lähestyvät sanoilla "sinulla on hyvä korppa" ---> välittömästi roskakoppaan. Vesimies on kaikkien ystävä ja hän haluaa tehdä maailman paremmaksi paikaksi elää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu