Operaatio Karhuvuoressa

Eilen 24.7 oli Karhuvuoressa vähän isompi operaatio siinä torilla, 5 poliisiautoa ja kuulema joku toimittajakin jostain lehdestä paikalla, ainakin 3 putkaan silminnäkijöiden mukaan. Olikohan joku normaali välisiivous vai mikä, niitä isänmaan toivoja siinä majailee joka päivä.
2168
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Normipäivähän tuo on Karkkarissa.

Äänestä

Karhuvuori on ghettoutunut pahasti 2000 luvulla.
Alueella asuu lähinnä sekakäyttäjiä ja maahanmuuttajia.
Ylen parin vuoden takaisten asuinalueselvityksen mukaan Karhuvuori oli koko Suomen heikoimpia aduinalueita ku laskettiin esim työssäkäyntkprosentti, työttömyys, Kelan maksamat tuet Esim Kelan maksaman toimeentulotuen saamisessa Karhuvuori oli ihan top 3 kärkeä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eilen 24.7 oli Karhuvuoressa vähän isompi operaatio siinä torilla, 5 poliisiautoa ja kuulema joku toimittajakin jostain lehdestä paikalla, ainakin 3 putkaan silminnäkijöiden mukaan. Olikohan joku normaali välisiivous vai mikä, niitä isänmaan toivoja siinä majailee joka päivä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu