Miltäs uusi pitsimissi näyttää?
Pitsimissi 2005
Jeppe
193621
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
toivoo jukka
hyyyi
mahdollisesti se Jeppe Niilon-poika?
Oli kyllä melko erikoinen valinta Pitsimissiksi. Ilmeisesti tänä vuonna ei valintaa vaikuttanut ulkonäkö lainkaan, kun melkeinpä kisan rumin tyttö voitti. Niinkuin joku tuohon yläpuolelle kirjoitti niin hän näyttää ihan nuorelta Esa Pakariselta hampaat suussa. Ei kannata tuolla naamalla haaveilla pääsystä Miss Suomi-kisoihin.
Oma suosikkini oli se toiseksi perintöprinsessaksi valittu porilainen tumma tyttö, hän oli ehdottomasti kisan kaunein. Kakkossuosikkini oli yleisön suosikiksi valittu Eurajoen tyttö.
Juu ei ainakaan naamasta oo häävin näköinen. Ihan hyvä kroppa sillä on. Ei tosiaan ole asiaa miss-suomi kisoihin.
Mitäs mieltä te olitte sitten muista tytöistä.. Kertokaapa muutkin suosikkejanne! Minä pidin siitä pitkästä ja tummasta. =)
Niin kertokaahan mitä mieltä sitten olitte näistä seudun omista tytöistä? Vaikka raumaltahan ei kukaan tänä vuonna osallistunut tai ainakaan päässyt finaaliin saakka.
KETÄ SIELL ON TÄNÄ VUONNA.OLISI IHANAA SEURUSTELLA.OLLA KIHLOISSA JA MENNÄ LOPULTA NAIMISIIN PITSIMISSIN KANSSA
elikkä uusi missinne on ihan hyytävän ruma. onnea vaan raumalaiset uuden maskottinne kanssa.
Ihmettelen siis aivan hirveästi, että miksi ihmeessä raumalaiset voi ikinä valita Rauman pitsimissiksi porilaisen? Ja vielä kaikki kolmikosta olivat porin suunnalta! Onko kellään yhtään järkevää selitystä tälle ilmiölle? Olen aina ajatellut, että ja Rauma ja Pori on kuin Suomi ja Ruotsi.. Mitä mieltä olitte seudun omista tytöistä.. Olisiko heissä ollut kuitenkin sitä jotain??
Elikkä mitä mieltä olitte 1. ja 2. perintöprinsessoista? Oma suosikkini oli 1.perintöprinsessa. Mites muitten?
Aika lyhyitä ovat kyllä suosikkisi.. Oli siellä kyllä hieman edustavampiakin kaunottaria omasta mielestäni.
Number 4 rules!!
Kyllähän se niin nykypäivänä on, että lyhyillä ei taida kyllä olla mitään asiaa missikisoihin.. Paitsi täällä vielä jopa palkinnoille.
ikävän näköinen. ei ole todellakaan asiaa mihinkään miss suomi kisoihin. irvistelee lehdissä kuin mikäkin kääpiö. jopa ehdokas numero 1 oli kauniimpi!
Mitä mieltä olette pitsimissistä?? minusta kaikki kolme olivat rumia?? paras oli ehdottomasti tyttö jolla oli numero 4 uskoin hänen voittavan mutta kyllä ihmettelin että ne porilaiset voittivat kisan!!! Mitä mieltä olette tyttö numero 4??
Siis tämä yksi kolmikosta ei ole porista. 1.perintöprinsessa on myös minun suosikkini :)
ymmärtääkseni he kaikki kolme olivat n. 30km säteeltä porista. käytännössä tämä tarkoittaa, että he kaikki olivat porin suunnalta. xD
Syötävän söpö!!!
TE OLETTE NOISTA SEUDUN TYTÖISTÄ.. muistaakseni Laitilasta ja Eurajoen sekä Euran suunnalta oli näitä osallistujia...