missä parhaat lounaat Kiuruvedellä?
paras lounaspaikka
Anonyymi-ap
34544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
ABC:llä.
Kiitos
Kook
Kerran kävin enkä koskaan enää uudestaan. Haaleaa ja mautonta evästä.
Ei ainakaan Peltohovi, ylihintaista mautonta pakastemössöä
Peltohovissa on maukas ruoka ja ystävällinen palvelu!
Ei ole, todella tyly palvelu ja parhaimmillaan keskinkertainen ruoka
Onko peiliin katsomisen paikka, jos olet saanut tylyä palvelua...Meitä palvellaan Peltohovissa aina hyvin ja ruoka todella maukasta ❤️
Mikä on perustelu kommentillesi "mautonta pakastemössöä"? Oletkohan edes käynyt Peltohovissa syömässä? Epäilen suuresti, että et ole! Meillä on kyllä sekä perheen että myöskin ystäväperheiden kanssa erittäin myönteiset kokemukset Peltohovin aterioista ja asiakaspalvelusta.
Yhy yhy yy, jollain on erilainen mielipide kuin minulla, hän ei ole voinut käydäkkään k.o. paikassa. Taidat olla persu?
No tuntuuhan moni yhdenkin käynnin perusteella mielikuvansa luovan. Uutta ruokaakin pitää maistaa 10 kertaa, että tietää, tykkääkö. Sama se on monessa muussakin paikassa.
Kook..
Kookin lupisburger ateriana tietysti. Autokaista ruuhkautunut mutta etupihan puolelta ehkä sovit vielä sisälle. Tervetuloa.
😅😂
Kookin lounas on paras.
Kerran kävin, en mene toista kertaa.
Peltohovissa erinomainen palvelu ja ruokakin yleensä mainiota. Suosittelen.
Noutopöytä hyvä, tosin alacarte kaipaisi kehittämistä.
Me olemme kyllä olleet tyytyväisiä alacarteen. Ja he sitä uudistavatkin. Ehkä heille voisi esittää myöskin toivomuksia sen suhteen, mitä listalle toivottaisiin 🙂
peltohovissa paras lounas.
Paras lounas on Kotona.
ABS:illa ja paras palvelu. Venäläiseltä Lukoik oil Teboililta voi ssada viikkojen vanhoja leivonnaisia. Niistä voi tehdä sitten köyhiä ritareita ja sanoa harasoo.
Peltohovi palvelee hyvin vain maksavia asiakkaita...
Kuka nyt ei-maksavia palvelisi? Ootko vähän vajaa?
Pohjoispitäjän yli menee tai on jo mennyt.
Ukkonen.
Ja toinen haarake menee tai on jo mennyt kaukaa Kiuruveden eteläpuolitse.
Lounas löytyy, kun katsot kompassilla pohjoisen.
Sen voi määritellä myös auringon ja kellon avulla.
Ei Kiuruvedellä ole hyvää lounaspaikkaa, peltohovissa ei saa rahalle vastinetta, samat salaatit ja ruokalista ei vaihdu, kumiset kanan tai kalan palat, ei ees mausta erota kumpaa on. Ei ruokalista vaihdu kyllä aakkosasemallakaan. Ja se pitsa paikka mikä on, siellä on palvelu huonoa, ruoka kamalaa.
Kannattaa ottaa eväät tai hakea kaupasta
Taidat olla niitä, joille mikään ei kelpaa ja kaikesta pitää valittaa asiassa kuin asiassa...
Peltohovissa saa ruokaa ja kalijoo.Ei muuta ku lähtee Peltohommiin,niin palvelu pelaa.
Minä käyn ABCllä. Tosi ystävällinen palvelu ja ruoka/hintalaatu suhde kohdallaan.
Keilahallilla parhaat pizzat ja kebabit.
keilahallin pizzat parhaita.
pitsaa pitsaa..
Peltohovi paras ja monipuolinen
Parhaat lounaat?
Etelän ja lännen välissä.