Lintukangas

Nyt oli pakarilla parlamentti päivällä joka tiesi kaiken lintukangaasta.oli ollut joku kioski aikoinaan tien alkupäässä
4289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Njet,otsin ploha ponjatna tavarits.

Äänestä

Mielenkiintoista Helmin kioskin muistan. Mitä muuta tuli esille asukkaat ym.muut.

Äänestä
  • Mikäs kauppa oli aikoinaan siinä risteyksessä mistä tie lähti ilmiön suuntaan

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Mikäs kauppa oli aikoinaan siinä risteyksessä mistä tie lähti ilmiön suuntaan

    Satarengas, entinen Loimijoki. Kauppias oli harmitellut turhaa E-liikkeen byrokratiaa, jollain tavaroilla oli kysyntää, mutta niitä ei saanut pitää varastossa vaan olisi pitänyt tilata tukusta. Kauppias siirtyikin myöhemmin kilpailevan osuuskaupan palvelukseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt oli pakarilla parlamentti päivällä joka tiesi kaiken lintukangaasta.oli ollut joku kioski aikoinaan tien alkupäässä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu