Olet tosi sairas

Kun yrität laskea minun ihmisarvoa. Aivan kuin minusta ei voisi muutkaan tykätä kun sinä et tykkää. Ansaitset kyllä kaikki haukut.
15292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Payback time

Äänestä

Tuttua 🤔on

Äänestä

Bravo bravo a 👻

Äänestä
  • Huomenna sitte kirjainsirkuksen muut jäsenet? Esim K, J ja M? Olisko aika pitää palstatauko sen sijaa että näät maalittamasi katkeruuden kohteen kaikkialla mihin silmä kääntyy?

    1Äänestä

Ajattele, jos se laskisi vaa sun luovutuskelposia elimiä.

Äänestä

Tykkähän mä kyllä sä sen näitkin. Kirjoittanut nättiä juttuja taas. Sä vaan luet vaan tympeitä juttuja.

Äänestä

Sinä sotket kaikki jutut täällä!

Äänestä
  • Hullu olet.

    Äänestä

  • Olen käynyt täällä pidempään kuin sinä sekopää eli sinähän se sotket.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Hullu olet.

    Hyvin todennäköisesti on juuri sitä!

    Äänestä

Olet sairas hullu siellä keksit tarinoita OMG

Äänestä

Oletko skitosoaffektiivinen ( olet selvästi

Äänestä

teeripudotuksia tulikin kolme tiesitkö sen. Et tietenkään. Yksi supikin saatiin eräksi. Lintujahdin päätyttyä kuljeskelin muutamia kertoja pennun kanssa metsässä jolloin totesin, että hirvi alkaa kiinnostamaan enemmän kuin linnut. Loppusyksystä saatiinkin muutamia hyviä hirvilöytöjä ja noin tunnin haukkuja ja seuraamisia. Vahinko vain että seuran hirvet olivat jo pakastimissa. Tässä vaiheessa kyselin neuvoja eri suunnilta "tyhjänhaukuttamisesta" koska pelkäsin pennun kyllästyvä hirville. Jotkut olivat sitä mieltä, että yksi tyhjä haukku ja sen jälkeen pyrittävä saamaan kaato. Toiset taas olivat sitä mieltä, että ei tyhjän haukuttaminen pilaa koiraa ja muut olivat mieltä siltä väliltä. No sitten alkoi tämänsyksyinen lintujahti. Pääsinkin ampumaan muutaman vesilinnun haukkuun aivan kauden alussa. Metsäkanalintuja oli erittäin niukasti ja hyviä lintuhaukkuja ei saatu eikä myöskään pudotuksia. Sen sijaan hirvityöskentely alkoi viedä voiton linnulta. Jokaiselle lintujahtikerralla koira otti hirven haukkuun. Aluksi haukut kestivät 2-3 tuntia, mutta ennen hirvijahdin alkua jo 6-7 tuntia ja silloinkin koira tuli pois vasta kovan pillityksen jälkeen. Nyt alkoi näyttämään siltä, että ei tätä koiraa tyhjän haukuttaminen pilaa (muuta kuin siinä, että linnut ovat jääneet haukkumatta). Loppusyksy menikin sitten pelkkien hirvihaukkujen merkeissä. Kaatoja saatiin kolme, ja hyviä haukkuja joka jahtipäivälle. Vahinko vain että luvat loppuivat. Että se siitä tyhjänhaukuttamisesta. Kuitenkin uskalla väittää, että tyhjänhaukuttamisen vaikutus koiraan on koirakohtainen juttu, eikä siihen voi yleispätevää sääntöä antaa. Lienee niin, että jos pennulla on riistaintoa riittävästi, ei sitä voi haukuttamisella pilata.

Äänestä

Tyhjän haukkuminen tarkoittaa tilannetta, jossa haukkuu puuta tai maastoa, jossa ei ole riistaa, tai arkikielessä turhaa, perusteetonta valittamista tai huutamista. Turha narisija ap. olet naukuja, tuuliviiri.

Äänestä
  • Sitäpä juuri! En ymmärtänyt sitä, että hän stalkkasi minua jo siellä ensimmäisessä asunnossa jossa asuin monen vuoden ajan!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun yrität laskea minun ihmisarvoa. Aivan kuin minusta ei voisi muutkaan tykätä kun sinä et tykkää. Ansaitset kyllä kaikki haukut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu