Minne on kadonnut 1500 euron eläkeläinen yksiöstään?

Anonyymi-ap

Vuosikausia tänne kirjoitti joku Suomen jättänyt minieläkkeellä Kaukoidässä reteesti elävä, joka kehui halpaa olutta ja reissujaan naapurimaihin. Suositteli, että jättäisin kahden kerroksen rivitalohuoneistoni autotalleineen Espoossa ja muuttaisin samanlaiseen yksiöön Vietnamissa tai jossakin läheisessä kehitysmaassa, muistaakseni ei kuitenkaan Thaimaassa, vaikka hän tälle foorumille kirjoittikin.

Kasvaako mies jo koiranputkea, vai mitä on tapahtunut?

1

<50

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tarkoitat "Tapsaa" joka katosi kuin kusi lumeen kesken kaiken. Kuvansa olivat nettikuvia ja mainoksista leikeltyjä rajauksia joten epäilen vahvasti että kyseessä oli yksikkökaksikon yksi hahmoista.
      Puhui täyttä lööperiä kuten että Vung Tausta Vietnamista pääsee kätevästi parissa tunnissa bussilla Pattayalle kun totuus oli että se matka kestää yli vuorokauden ja kolmella eri bussilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1318
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      647
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      609
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      559
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      529
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      518
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    9. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      511
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      468
    Aihe