YLEN:n asiaton uutisointi jatkuu. Suomessa muka liian vähän aaseja, vaikka persujen kannatus on yli 10 prosenttia.
Suomessa vähän aaseja
Anonyymi-ap
9107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miten lie muuleja ?
Ei persuja voi aaseiksi kutsua, ihan asiallista porukkaa. Jos joitain haluua aasiksi kutsua niin näitä joitten ideologia on työperänen maahanmuutto, puolueet varmaan tiedätte. Koko oppositio. Kyllä pitää vähintään aasi olla jos ideologiana on kerätä ulkomaalaisia Suomeen vaikka työpaikoista ei ole hajuakaan . Kyllähän järkevä ihminen hommaa ensin kielitaitoa ja sitten hakee työpaikkaa ulkomailta sekä katselee jo valmiiksi asuntoakin. Opposition mielestä tämä ei mene näin vaan haalitaan veronmaksajien rahoilla tänne työperäisiä maahanmuuttajia elämään veronmaksajien rahoilla. Aaseja.
PerusSuomalaiset ovat olleet hallituksessa pian kolme vuotta. Miksi ette ole puuttuneet mainitsemaanne ongelmaan sekä korjanneet tilanteen mieleiseksenne.
Teillähän on vahva ja yhtenäinen hallitus. Tehkää tekoja ja maatanne vahvistakaa.
Käyttäkää nyt ylivertaista valtaanne, koska se on hyvin pian loppu.
Kaksi aasia löytyi tämän hallituksen aikana. Tulivat hyvin toimeen ja puuttuu enää, että lisääntyvät keskenään. Se on tieteellisesti hyvin harvinaista, kuitenkin mahdollista.
Sitä odotellessa, hyvää loppukesää kaikille ! Myös aaseille.
T: perus Suomalaiset
Ihan väärälle purkauduit. Mutta jos se sinulle toi helpotuksen niin hyvä. Miksi väität minua persvaoksi? Tunnetko minut? Ainoa mihin pystyit on että aloit syyllistämään minua. Järkevä olisi kommentoinut kommenttia, mitä sinä teit kerrohan. Kerrohan nyt mitä tuossa minun kirjoituksessa on väärää? Minun mielestä realismia.
Kohtuutonta on ketään kutsua aasiksi.
Siitä huolimatta perussuomalaiset ovat lähteneet joukolla mukaan Venäjän johtamaan kampanjaan Euroopan vakauden horjuttamiseksi.
Uusimpana esimerkkinä nämä Afrikassa sijaitsevalle Espanjan alueelle tulleet ihmiset ja siihen liittyvä perussuomalsisten trollauskampanja. Kampanjaa johdetaan puoluetoimistolta ja siinä edetään juuri kuten Venäjä toivoo. Ja nämä perussuomalaiset ovat mielestään Suomen asialla. Tekisi mieli kyllä kutsua heitä jollain sopivan eläimen nimellä, mutta olkoon nyt.
Otahan lääkkeesi ja kestä hoitolossa.
Joo Suomessa ja muualla euroopassa aika moni on todennut että sisäministeri Rantanen töpeksi oikeinki urakalla maahanmuuttokiimassaan.
Kiteeltä löytyy paljon aaseja..
Muuleja on suomessa ainoastaan 30 kappaletta.