terhi 9,9 vm -miekka ja kypärä

Näyttäis sitten kuitenkin vielä toimivan vesipumppukin! Kone lähtee laakista käyntiin ja käyntikin on tasaista.
Suurin ongelma näyttäis nyt olevankin sammuttaminen=) hätäkytkin kun ei pelaa.. taitaa olla pikkuvika ja saadaan korjattua.
Tänään pitäis uskaltautua vesille...
1316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ja ota varuilta mela mukaan,sekä muutama metri köyttä.Koneella saattaa ajella vielä vuosia ongelmitta.Mulla oli aikoinaan 50 hv terhi ja toimintavarmempaa konetta ei ookkaan ja vääntö riittää.Sehän taisikin olla mahlen tekoa ja michiganin kamoja alakerrassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimii!!! kirjoitti:

Näyttäis sitten kuitenkin vielä toimivan vesipumppukin! Kone lähtee laakista käyntiin ja käyntikin on tasaista.
Suurin ongelma näyttäis nyt olevankin sammuttaminen=) hätäkytkin kun ei pelaa.. taitaa olla pikkuvika ja saadaan korjattua.
Tänään pitäis uskaltautua vesille...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu