SDP on sosialistinen lakkoliike ja veronkorotuspuolue

Anonyymi-ap

On epäeettistä väittää, että hallitus vahingoittaa kaikkein heikoimmassa asemassa olevien elämää tahallaan. Sellaisilla ajatuksilla äänien kalastelu on valhe. Edellisen hallituksen 48 000 miljoonan velanotto ja pysyvien menojen lisääminen syövät monta vuotta eteenpäin vähäosaisten eväitä. Joku roti. Julkinen talous on 11 000 miljoonaa miinuksella, minkä verran pitää sopeuttaa. Ottaako Lindtman sen veronmaksajilta?

Vähäosaiset, kuten monet eläkeläiset sekä työtä tekevät ja sitä tarjoavat yritykset kärsivät, jos SDP pääsee seuraavaan hallitukseen. Lindtmanin porukalla ei ole munaa leikata julkisen hallinnon byrokratiasta, vaan he valitsevat matalamman kynnyksen: korottavat veroja. Se on pois lapsiperheiden ja yksinäisten eläkeläisten pöydistä.

SDP on sosialistinen lakkoliike, jonka kädet ovat sinun molemmissa taskuissa ja syvällä.

Kuukauden satamalakko ja Huhtamäen lakot, ei mitään järkeä, eikä mitään hyötyä lakkoilijoille. Pelkkää yhteiskunnan ja yritysten vahingoittamista. Ay-demareiden ja SAK:n harjoittamaa terroria.

8

<50

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      SDP/SAK meni kuukauden satamalakossa liian pitkälle. Temppu käänsi yleisen mielipiteen SAK:ta vastaan.

      • Anonyymi00002

        Juuri näin. Punikit kumoon.


    • Anonyymi00003

      Näin on, kommunistit seuraavaan hallitukseen.

      • Anonyymi00004

        Eläkkeet lähtee jos demareita äänestätte


    • Anonyymi00005

      Punakaarti yritti kaataa lakkoilulla hallituksen, oli väärin äänestetty nääs !

      • Anonyymi00006

        Älä viitti persuilla näin aikaisin aamulla.


    • Anonyymi00007

      Persut on Suomen kouluttamattomalle roskaväelle ja muulle yksinkertaiselle rupusakille erikseen lanseerattu päänaukomisliike.

      • Anonyymi00008

        👍👍👍👍


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1182
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 71
      557
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe