oleteko kukaan kokeilleet mitään luontaistuotteita, onko mitään mikä voisi edesauttaa raskaaksi tulemista?
Kiitollinen tiedosta..
Kiitollinen tiedosta..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Heh.. just eilen luin stressihormonista jotakin ja päätin ostaa E-epaa sekä karnosiinia, kun kuulemma saattavat auttaa tuohon stressihommaankin.
Ja ovathan ne muutenkin terveellisiä.. kalaöljykapselit varsinkin.
Nuo ei pitäisi haitata mahdollisen raskaudenkaan aikana muistaakseni.
Jos tuo vaavinteko ei sitten häiriintyis mistään alitajuisista stresseistä:)
Tavallisessa magnesiumissa (esim. Kelasin) on luontaista vitamiinia stressin vastustamiseen.
toi on taas niitä höpö höpö juttuja..Ainut asia mitä voisit tehdä on ottaa rennosti ja unohtaa kaikki hössötykset. Ei se lapsi tule millään luontaistuotteilla! Jos noin kovaa ressaat ja yrität itseäsi raskaaksi niin voit olla varma ettet kyllä raskaaksi tulekkaan.
mitä lapsettomuudeta kärsivälle voi sanoa, on että lopeta yrittäminen! Se on kuule helpommin sanottu kuin tehty! luuletko, että esim. munatorvet siitä aukeavat, että lopettaa stressaamisen tai muutkaan lapsettomuuden syyt? Ja jos varsinaista syytä ei lapsettomuuteen ei löydy, sitä varmemmin stressaa ja yrittää ja kaikki mahdolliset ja mahdottomat konstit käyttäen, joten aälä sano, että lopeta stressaaminen!