Milloin tulet kylään nainen?

Onko sinulla toiveita mitä kokkaan meille ruoaksi?
27365
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Pihviä ja kasviksia. Pieni pihvi riittää, enemmän kasviksia, vaikka keitettyjä porkkanoita ja maissia (joka jää mukavasti hampaiden väliin.) 🦷🌽🦷

Äänestä
  • Ruoka valinta ok. Nyt enää pitäisi tietää kenen kanssa ja missä tavataan 🤣

    Äänestä

  • Makkaraperunat kahdella munalla ja kaikilla herkuilla, valkosipulia ja tomaattia unohtamatta.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ruoka valinta ok. Nyt enää pitäisi tietää kenen kanssa ja missä tavataan 🤣

    En tiedä missä mies asuu ja itsekin olen muuttanut sitten viime ”näkemän.”

    Äänestä

Kalapuikkoja ranskalaisilla.

1Äänestä
  • Se on kyllä vaikea pilata. Tai no on sekin kyllä mahdollista jos ei osaa uunia lämmittää oikealla lämpötilalla / ajastuksella.

    Äänestä

En tiedä osotetta.

2Äänestä

Lanttukukon jos leipaset.

1Äänestä
  • Töhän väliin kommentoin muuten vaan, että tuossa on hyvä toive! Ainakin meikämuijaan tekis suuren vaikutuksen, jos mies olis valmistanut lanttukukkoa.

    Äänestä

Pyytäisit ensin :)
Ruoalla ei väliä

1Äänestä
  • Joo kattellaan

    Äänestä

Syön sinut

Äänestä
  • 🤫🤚

    1Äänestä

Seitsemän ruokalajin chato briäänit

Äänestä

Ei ole, koska en tule.
En voi tulla tai mennä siis,
jonnekin kun en tiedä minne.

Äänestä

Mitä tykkäät syödä ap?

1Äänestä

Lasagne olisi hyvä treffiruoka. Se on työläs, niin ainakin nainen ymmärtää, että olet nähnyt vaivaa sen eteen 😅

1Äänestä

Elina tietää missä asun. Teen meille hyvät ruoat. Laita WhatsAppia, niin sovitaan aika lauantai hyvä päivä🤣

Äänestä
  • Toisaalta on niitä muitakin naisia, joten ES yks Terhi käy ja Marja myös 🥲

    Äänestä

Haluan palsternakkakeittoa merisuolalla ja mustapippurilla.

Äänestä

Kuka nainen?

1Äänestä

suttura jok ei muista mitä olla naene tuski hälle

Äänestä

Makkaraperunat ois hyvät🙋🍟

Äänestä
  • sanoo M mies 😁

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    sanoo M mies 😁

    ja varmaan tumppi pumppi myös

    Äänestä

Ei tuu kesää tästäkään

Äänestä

Ihana että mies laittaa ruokaa itselläni ex hoiti aina ruoat joten olen huono kokki. Kalaruoat ovat mieleeni 😊

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko sinulla toiveita mitä kokkaan meille ruoaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu