Annatko jonkun vaikuttaa parisuhteeseesi?

Ja miksi ihmeessä niin teet, suunnittelet koko elämäsi kulun siten mitä joku nainen tekee 😉
10102
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tuossa on eräänlainen machiavellin ja kuvitteellisen ja itsekyhätyn jalustan esilletuomisen halu usein takana, puhumattakaan muista ihmistä sisältä syövistä tunteista..

Kukaan ei pääse vaikuttamaan toisten suhteisiin jos osapuolet ei niin halua, sitä voi velloa omassa sentinpsykologisessa draamasarjassaan vaikka kuinka pitkään ja hartaasti saamatta aikaan mitään muuta kuin oman kroonisen sairastumisen pakkomielteisyyteen, mikä saattaa jopa olla kollektiivista pähkinäaivoilla.

Äänestä

Kateuskin on toki melko inhimillinen tauti suomalaisilla. Suurta yleisöä kuitenkin kiinnostaa että mikä siinä yhyytä aiheuttavassa naisessa sitten loppujen lopuksi kismittää? Jos on kaikkea sitä mitä huhuineen laitettu liikkeelle, aika kamalaa.

1Äänestä
  • No mitä on laitettu liikkeelle ja kenestä? Ei ole huhu.huhu.huhu-pöllöjen huhuilu kantautunut tänne asti ainakaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    No mitä on laitettu liikkeelle ja kenestä? Ei ole huhu.huhu.huhu-pöllöjen huhuilu kantautunut tänne asti ainakaan.

    Jos on ollu huhuki vaa harvoille tarjolla, ni ei pitäis sunka korvamerkkiin senkä päätyä. -sivu

    Äänestä

Rytmimunat liikkeelle ja monitorit päälle peeping tomit 😁

Äänestä
  • Ja Uus Ratikka, 38m. Heijastuu ku kuvajainen katonrajassa. -callboy

    Äänestä

Tämä on selkeästi jollekin suunnattu piilovttuilu, mutta kenelle?
Naiselta vai mieheltä?

2Äänestä
  • On varmaan vaa keskieurooppalaista kultahammaskuppaa. "omat pihdit mukaan". -sivu

    1Äänestä

Sanoisin, että kun ihminen menee parisuhteeseen, niin toista kunnioittavassa suhteessa asioista puhutaan ja menoista sovitaan sekä yhdessä halutaan viettää suurin osa vapaa-ajasta. Se on aivan vtun sama, miltä se jostain ulkopuolisesta näyttää, tuntuu tai kuulostaa!
Sen sijaan sinä kuulostat mustasukkaiselta jostain parisuhteen osapuolesta.

Äänestä

Jos haluu pyssytellä vaikutusvaltaisissa pireissä, ni ei taida olla vaihtoehtoja? -Ummammaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja miksi ihmeessä niin teet, suunnittelet koko elämäsi kulun siten mitä joku nainen tekee 😉

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu