Kitaranmuotoisen kanssa ollut keskustelua mahdollisesta veneen hankkimisesta, jossa voisi Suomessa kesäkuukausina yöpyä hieman silleen retkeilymielellä hyödyntäen myös vierasvenesatamien palveluja, sekä silloin tällöin majoittua hotelleissa ja vaatimattomimmimissa matkan varrella.
Veneen voisi hankkia tuhansien järvien maassa jollekin suurelle järvelle ja siirtää loman aikana merelle.
Keskustelua on ollut mieluisan veneen mallista.
Toisena vaihtoehtona myös keskusteltu mahdollisesta asuntoauton hankinnasta.
Veneasian johdosta Pattayan kaikki rakkaat kantoivat kortensa kekoon valistaen venevalinnan ja itse venelomailun olevan niin teknisesti, taloudellisesti ja käytännössä täysi mahdottomuus ja järjettömyys maassa jossa on pari miljoonaa venettä ja uiva näyttelykin tulossa jossa näytillä lähes 300 venettä, sekä lienee helmikuun paikkeilla olevan Hesan messutkin.
Rakkaat opasti itämeren terävistä aallokoista lukien pienten järvien sääntöihin ja kaiken kattavasti kaikesta mitä mielikuvituksesta voikaan veneilyyn liittyä.
Tyttö2010Neitinen jolla luonnollisesti oli kaikesta kattavin veneaihetietoisuus kumppaninaan Laiffi joka ei kuten Tyttö, ole kierrellyt eurooppaa appiukon asuntoautolla, mutta vuokrannut sellaisen, opastivat todella kattavasti veneongelman joten olisiko sellainen mahdollista, että saamme opastuksen myös asuntoautojärjettömyydestä?
Veneaiheen ….. Syy ja seuraamus oireilu mielenkiintoinen:
Pattayan rakas asuu siististi. Pattayan rakkaan kalastelee ja veneilee isoillakin veneillä. Pattayan rakas golfaa. Pattayan rakas ajelee nopeammallakin veneellä. Pattayan suomalaiset rakkaat syö yhdessä. Pattayan rakkaat ajelee isoilla lava-autoilla. Pattayan rakkaat juoksentelee Pattayalla. Pattayan rakkaat käy hieronnoissa. Pattayan rakas naisissa. Pattayan rakas lentää. Pattayan rakas nauttii elämästä. Pattaya rakas on myös alppirakas. Pattayan rakas käy MotoGP:ssä.
Aiheena asuntoauto Tööt tööt.
1
<50
Vastaukset 1
- Anonyymi00001
Trailerilla voisi olla painorajoitusten sallima Flipperi, ei mitään peltiprässättyä.
Varusteena webbikamera ja plotteri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591541- 261174
- 851038
- 42847
- 65816
- 92784
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.14737Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19715Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131715- 115676
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31615Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �144614- 4612
- 43591
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45570- 19546
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t73537- 43536
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24523Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke17487
