millaisia sivuvaikutuksi?? onko hyvin auttanut?? mulla on kaksi suuntainen..
fevarin
käyttäjä?
6433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
unta-antava, mutta ei se uni tule sen kummemmin kuin muutenkaan. Eikä masennus ole helpottanut vielä 4 kuukauden syönnin jälkeen. Lääkäri kirjoitti vielä Lamictalia, joka on tarkoitettu 2-suuntaisen mielialahäiriön hoitoon (masennusjaksot) ja epilepsiaan. Ei ole auttanut!
sinä syöt mulle vaihdettiin sipraleks tohon fevariiniin aluksi 50milliä ja sit mulla menee 75 serogue miten senyt kirjoitetaan kaan :( pelkään pahoin vointia!!
Mulla alko menemään 100mg Fevarinia iltaisin, ja edelliset antipsykootit väsyttivät sen verran, että ne vaihdettiin Seroqueliin (50 600). Nyt voin olla ylhäällä jopa 14 tuntia.
diaknoosi on? ja siis syöt 650mg päiväs? kauan olet syönyt että olo on helppottanut?
olen syönyt nyt nelisen vuotta fevarinia. Annostus alkoi 50mg kolme kertaa päivässä, nyt syön "vain" 100mg kerran päivässä iltaisin. Mulle se lääke on auttanut, monet kauhistelevat annostuksen suuruutta, mutta en pärjää vähemmällä annostuksella, olen kyllä koittanut, mutta ei toimi. 100mg päivässä fevarinia auttaa minua elämään täysipainoista elämää. Alussa sivuoireina olivat minulla vain ihan tajuton väsymys koko ajan. Tuntu ettei jaksa päivällä pysyä hereillä millään, sitä kesti noin kuukauden enkä pystynyt keskittymään muuhun kuin nukkumiseen. Mutta kun väsymys hävisi, elämänlaatu parani. Mutta kaikki lääkkeet vaikuttavat yksilöllisesti. Minulle fevarin on ollut paras lääke, kokeilin todella monia lääkkeitä ennen kuin sain fevarinin ja nyt olen siis ollut 4 vuotta lähes tyytyväinen. En aina onnellinen, mutta suht tyytyväinen elooni. En itedä joudunko syömään fevarinia loppuelämäni, ehkä en, mutta en uskalla enää lopettaa lääkitystä kun pelkään etten pärjäisi.
tuli pahoinvointia niin lopetettiin. nyt menee sipraleks10 ja serogue 150