Nyt se raha-asiansa sössinyt yrittää jotain häkkimatsi tappelua.. noloa..44v ja niin pissis.
Minna-Martiinan Konkurssi
Anonyymi-ap
77395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 77
Vanhimmat
Juu, uuno sivustolla on tuosta Häkkimatsista...
Hörkkö on katkera jos nykyinen vihamiehensä Immu saa itse Martinan nyrkkeilemään tapahtumaansa. Sehän tietää todellista yleisöryntäystä ja medianäkyvyyttä.
Jännä nähdä että kenet saavat vastustajaksi. Nannaa on veikattu.
Toivotaan että yhtä kovi nimi kuin Martina on myös vastustaja. Vaikka eipä taida kovempaa nimeä löytyä. Nanna ainoa vaihtoehto koska siinä on kautta aikain kadehdituin pari ja suosio senkun jatkuu. Martinalla on vainoajia, Nannalla ei ole. Se erottaa nuo.
Nanna on harrastanut nyrkkeilyä kuntoilumielessä.
Samat äijät siellä yleisössä kuin muissakin. Sulle Martina on tähti. Firman tiedot kertoo "yleisöryntäyksen"
Miksi se suosio ei realisoidu liikevaihdossa 🤣🤣🤣
Jokainen normaali ihminen ryntää minna-martiinaa karkuun. Se nainen on pimee..
Siksi kun suosio on muutaman peesaajan hehkuttamaa puppua, ig-tykkääjät ostettuja nimimerkkejä.
Mielenkiinnolla seuraan miten käy Isabelkan ratsastuksen. Jos/kun loppuu, M puhunut kerrankin totta että kustantaa tytön harrastuksen. Jos jatkuu, Thermanin suku rahoittaa, eli M valehteli siinäkin.
BerdieZ on kirjattu AitolehtiCapitalin omaisuudeksi joten kulutkin ylivelkaisesta firmasta.
Maralla on iso leuka, siihen osuu helposti..
Kuntonyrkkeily on täysin eri asia kun Oikea nyrkkeily..
Kaikki suhteensa se on ite sössinyt.
ai ai kun tekee nannaa...
Just näin👏👏😅
Minna-martiina on kyl nolannut itsensä täysin..
Jos noin on niin tilaisuuden järjestäjä saa todellisen yleisöryntäyksen jos Martina nyrkkeillee. Toivottavasti Martina saa kunnon provision siitä että hänen nimellään tilaisuus myy.
Alas on minna mennyt..
Jep, rahapulassa oleva 44v täti joutuu häkissä tappeleen :o)
Vieläx se hengaa sen nuoren muslimin kaa ?
Tää toisen sukupolven mamu jo silittelee nuoria kauniita naisia ihan julkisesti.
Järjestetty sopu ottelu. . . .
Aika hyvin on raha- asiansa silloin hoitanut kun on saanut yritykseltään vuosittain useiden vuosien ajan palkkaa luokkaa sata tonnia vuodessa.
No jaa, mitä hyvä hoito itse kullekin tarkoittaa. Jättää verot ja YEL:it maksamatta, ottaa firmalle velkaa ja siirtää sitten palkkoina firman rahat itselleen niin, että firma jää velkaiseksi joka suuntaan ja kassa tyhjänä. Tuolle on muitakin nimityksiä kuin hyvä raha-asioiden hoito, mm. taloushuijaus ja firman rahojen kuppaaminen. Mahtaako kaikesta jopa tuomio, saapi nähdä.
Nyt jatkaa samalla mallilla toisen firman kanssa, siellä vaan homma taitaa loppua vieläkin nopeammin koska kupattavaa rahaa on paljon vähemmän. Muutaman vuoden Martina porskutti kun tulot olivat isot, mutta ei hän silloinkaan oppinut elämään edes niiden isojen tulojen mukaan, vaan veti överiksi ja mahdollisti sen jättämällä lakisääteiset maksut maksamatta ja velkaannuttamalla firmaa.
44 vuotias nainen, joka vihdoin ja viimein sai tuottavan busineksen ja olisi voinut kerätä pesämunaa pahoja päiviä varten, sössi mahdollisuutensa. Rikkaan miehenkään löytäminen ei näytä onnistuvan, joten mitä seuraavaksi? Onko hän ihan S. Penttilänä tekemässä viihdettä muutaman vuoden kuluttua? Erilaisten tosi-tv -formaattien kiertäminen ei sekään kovin pitkään ihmistä elätä.
Toiset eivät vaan opi.
Hymyn toimittaja vertasi Martinaa Penttilään aika tuoreessa jutussaan Comossa. Sitten vuonna 2017 oli tehnyt Hymyyn jonkin jutun että eikö Martina oppinut mitään? Oli mennyt ulosottoon pieni summa joka oli jo maksettukin. Samana vuonna teki myös Hymyyn jutun että "Martina on vitt*maisin julkkis..."
Tuli vain kirjoituksestasi mieleen koska niin paljon samoja juttuja.
Mara ei opi koskaan.
Ja menee huonommaksi koko ajan. Puuma ja nyrkkitappelija. Hyi
Miksi hän vaihtoi sekä etu että sukunimensä ? Miksi ?!
Leuka..
Maksaisko joku että näkisi ton ns. nyrkkeilevän?
Missä on mun levi ?
Oli myynnissä n 6 kk syksy 2025- talvi 2026, olisko vaihtanut omistajaa. Jos on myyty, hieman korjaa AitolehtiCapital tilannetta muttei pelasta konkurssilta.
***Seiska selvitti totuuden Martina Aitolehden Levi-kaupoista – ostajana onkin aussirakas
Valtavat ikkunat männikköön
Kyseessä on vuonna 2023 valmistunut paritalon puolikas muutamien kilometrien päässä Levin varsinaisesta keskustasta.***
Miksi Ylimutka valehteli tuossa jutussa että ostajana oli aussirakas?
Ylimutka väitti että Levin kiinteistö ostettiin firman nimiin jonka omisti kokonaan aussi. Martina ja aussi omistivat sen kuitenkin puoliksi. Miksi Ylimutka halusi valehdella niin ehkä yritti saada näyttämään Martina valehtelijalta?
Vieläkö mara on sen ikuisen rakkauden kans, sen ihanan palomies hannun kaa ??
Huhujen mukaan vastustaja on Muhiksen sisko Nuhis.
Heh.
No on kai Muhis sparrannut Martinaa?
Muhiksella on jo uudet nuoret tytöt kierroksessa.
Kyllä Marttaa äksyttää kun ei enää voi elvistellä, ikisinkuksi jää toi konkurssimuija!
Nyrkkeily sopii marttiinan aggressiiviseen luonteeseen.
Onkohan kissamuijalla tähän asiaan mielipide koska näyttää eri medioiden somessa olevan kaikkiin Martinaan liittyviin postauksiin?
Podimon sivuilta oli jouduttu sulkemaan kommenttiosuus. Raivoriittat oli liikaa asialla.
Eräs Petri on myös innokas kommentoija.
Aika törkeitä kirjoittelee mutta samaa tyyliä näkee täälläkin kaiket päivät ja yölläkin ilmestyy kommentteja.
Eri medioiden somesta onkin mielenkiintoisempi lukea kommentteja koska siellä näkee henkilöllisyydenkin. Ai tuollainenko haukkuu toisen ihmisen ulkonäköä ja muuta ihmeteltävää että kaikenlaisia, kuinka edes kehtaavat tunnistettavasti.
Eikös niillä pahiten haukkujilla ole kuitenkin yleensä profiilikuvina ja postauksina pelkkiä kukkia tai elämiä ja maisemia. Mutta kyllä jotkut haukkuu toisten ulkonäköä vaikka oma ulkonäkö on kuin petolinnun perse, kuten sanonta kuuluu.
Jotkut haukkujat on jopa ihmisten palveluammateissa ja se on todella kamalaa.
Ihmisten palveluammateissa. Tietysti, eläimillä ei ole palveluammatteja.
Onon, eläinlääkäri, fysioterapeutti trimmaaja, kengittäjä jne. Palveleeko ne omistajaa vaiko eläintä??
Opettaja tai entinen sellainen, lähihoitaja, kotiavustaja, nuorten kanssa työskentelevä,kampaaja, kiinteistövälittäjä tai entinen sellainen... Huomaatteko että naisvaltaisilla aloilla.
Hyvinvointivalmentaja tai hyvinvointivalmentajan läheinen.
😁😁😁😁no niinpä. Voihan ihmisten palveluammatti sentään🤣🤣!
KARMA KOSTI MARTILLE...JA KOSTO ON VASTA ALKANUT.......SAAMME PIAN NAURAA KUN MUUTKIN FIRMAT ON KONKURSSISSA...HAHAH!
Konkursseja tulee vielä lisää...ja tämä konkurssi pitää viedä esitutkintaan...
Martina on elänyt kuin viimeistä päivää pitkään. Korona-ajan hyvät tulot pistettiin kaikki menemään.
Esitutkinta........................se tarvitaan..............kaikki ei ole ookooo.........
Pitäiskö sun soittaa itsellesi nyt piipaa-auto?
**Velallisen epärehellisyys on rikoslaissa säädetty rikos, jossa velallinen heikentää taloudellista tilaansa tai aiheuttaa maksukyvyttömyytensä.**
Voisko??
Ihan ohiksena, ketään tavis ihmistä ei kiinnosta. Surkuhupaisaa katsella, kun nää minä, minä ihmiset, julkkishömpät.... ym. tekevät bisnestä. Mitä väliä, jos konkkaan menee? Laitetaan uutta bisnestä vetämään.
Kyllä noi verot maksamatta jättäneitä yrittäjiä on paljon ja ne maksaa yhteiskunta eli myös sinä... et kyllä vähän väliä on.
NIIN, MITÄPÄ SILLÄ ON VÄLIÄ....SATATONNIA VELKAA...PIKKU SUMMA..HAHAH...
Niin, periaatteessahanhuijataan yksittäisiä kansalaisia myymällä kopioituja jumppaohjeita tai sitruunavesikuureja.
Mutta rikolliseksi toiminta muuttuu kun kierretään lakisääteiset maksut ja kaikki tulot omaan taskuun. Myöskin rahoitusyhtiöt, palveluiden/tuotteiden myyjät tulee huijatuiksi kun maksukyvytön asioi niiden kanssa.
Niin, kappas tätä juurikin tarkoitin. Me tavispulliaiset maksamme loppupeleissä kaiken. Minä veroja tunnollisesti maksava, pieni tuloinen katselen netistä. kuinka julkis elämä on konkurssia ja jatkuvaa lainaa:)
Tämä ihmisten harhauttaminen näkyy myös siinä brändityössä, jolla faneilta lypsetään rahaa. Mainostetaan ja hehkutetaan silmät pyöreinä jotain kalliita kollageenijauheita ja "luonnollista hyvinvointia", vaikka samaan aikaan tämä "brändilähettiläs" itse käy säännöllisesti ottamassa naamaansa täyteaineet ja botox-pistokset. Se on sitä aivan kaikkein halvinta kulissien myymistä: uskotellaan lapsenuskoisille faneille, että purkkijauhe silottaa ihon, kun todellinen nuoruuden pönkitys haetaan neulan kärjestä🙄
Mutta miksi ne huijatuiksi joutuvat eivät selvitä ennakolta onko riski millainen, tyhmyydestä sakotetaan.
Onko lakisääteisiä maksuja tms. kierretty, se selvinnee tulevaisuudessa.
Niinhän se on,mutta ei ne neulahoidotkaan tehokkaita ole olleet.
Martina näyttää paljon ikäistään vanhemmalta.
Huulitäytteet näyttää tosi karuilta ja naama on kurttuinen kuin kuuskymppisellä.
Blondauskin on epäonnistunut valinta , nainen näyttää entistä halvemmalta ja tunkkaiselta.
Todellinen whitetrashin edustaja mauttomissa vaatteissaan.
Sääliksi käy.
Luin Iltalehden kommentteja. Mikä on esim. Riitta L motiivi?
Joo, siis uskomatonta kateutta asiasta joka ei koske ketään henkilökohtaisesti. Mutta median vainoama yksinhuoltaja, yksinyrittäjä, nainen. Mikäs sen parempi kiusaamisen kohde.
Vanhat ihmiset siellä haukkuu. Olisko nuorissa vielä toivoa?
Unohdit, että on hyvä veronmaksaja.
Oliko se toi Hannun RiiittaL, eli Ritukka?
Olisit googlannut, jotain vuoden 2012 vainoamistapahtumia, sieltä löytyy totuus ;)
Mistäs se täällä tiedetään! Kysy Riitta L!
Mikä on kateuden aihe? Konkurssi? Pieleen menneet ihmissuhteet? Kulahtanut, ennen aikojaan rapistunut ulkonäkö, kulissielämä? Vai mikä? Kerro.
Tästä keissistä olisi syytä aloittaa esitutkinta, jossa kaikki selvitetään perinpohjaisesti...Eihän tämä voi mennä näin!!!!
Sitä ei vielä tiedä mitä ylläreitä on tulossa.. velallisen epärehellisyys yks mahdollisuus ja se onkin jo erittäin vakava asia!
Eikö olisi hienoa nähdä marsu ja sohfi häkissä kiskomassa toisiaan letiststä...siinä olisi viihdettä koko kansalle
Sofia on sentään hieno nainen, ei tappele eikä revi ketään tukasta.
Sillä on rahaakin joten ei tartte hakkauttaa itseään palkkion toivossa.
KARMAN KOSTO ON SIITÄ MUKAVA, ETTÄ SITÄ EI VOI MITENKÄÄN PÄÄSTÄ PAKOON. VOIT JUOSTA JA HUUTAA, MUTTA KARMAN PITKÄ VAHVA KÄSI TAVOITTAA SINUT AINA...TÄLLÄ KERTAA KOSTO ALKOI KONKURSSILLA...JA SE ON VASTA ALKUA...TULEMME VIELÄ NÄKEMÄÄN LISÄÄ KONKURSSEJA...JOTEN NAURUN AJAT ON EDESSÄ...