Ettekö ymmärrä tuomitsijat ja sanelijat?

Aiheutatte turhaa kärsimystä ahdasmielisillä tulkinnoillanne varsinkin naisille ja lapsille. Vieläpä joku kehtasi sanoa, ettei raiskauksen uhri saisi tehdä aborttia!
Ettekö te ymmärrä mistään mitään???
2282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yleensä abortti teetetään, jolloin saatetaan taas uusi ihminen omantunnon ongelmien eteen.

Äänestä
  • että abortin tekeminen on aina syntiä. Sitä emme ole sanoneet, etteikö abortin tekeminen joskus voisi olla se pienempi paha, kun on kahdesta pahasta valittava. Asiaa on harkittava tapauskohtaisesti. Abortin teettäjän tulee kuitenkin aina tunnustaa syntinsä ja tehdä katumus (parannus). Väärin on myös pakottaa lääkärit vastoin vakaumustaan tekemään abortteja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaimo kirjoitti:

Aiheutatte turhaa kärsimystä ahdasmielisillä tulkinnoillanne varsinkin naisille ja lapsille. Vieläpä joku kehtasi sanoa, ettei raiskauksen uhri saisi tehdä aborttia!
Ettekö te ymmärrä mistään mitään???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu