Sisäänpääsyssä kaikki joutuvat kaivamaan kukkasroistansa ja käsilaukuistansa sen vihreä S - korttinsa ovella joka palautetaan kun mainittu henkilö poistuu tilasta .
Syy: Olemme havainneet liikaa korruptiota ja suorastaan kuinka kaikki kumartavat ja aina äänestävät oSUUSKAUPPAA - KUINKA SE OLISI JOPA EPÄJUMALA.
Kaikki saavat toki sen s korttinsa takaisin sityten poistuessaan.
Syy: Olemme havainneet liikaa korruptiota ja suorastaan kuinka kaikki kumartavat ja aina äänestävät oSUUSKAUPPAA - KUINKA SE OLISI JOPA EPÄJUMALA.
Kaikki saavat toki sen s korttinsa takaisin sityten poistuessaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onko tämä nyt sitä, että Osuuskauppa ei voi enää päättää ketkä tulevat sen kilpailijoiksi ja nythän se Suur- Lidli voi alkaa kaavoittamaan sitä Farmoksen tontille, hienoa.
Että , voin vain kuvitella kuinka Salon Seudun Sanomat olivat kimpassa Osuuskauppaan, aina kun vihreällä kokosivun mainos oli etusivulla - sisäsivulla oli.
Näin Osuuskaupan Arvonen hiihtää, kusee, juoksee......
Salon kaupungin kokous alkaa ja kohta alkaa äänestys : saako Lidli perustaa Suur - Lidlin hansan kortteliin?
- Koko salomme äänestysrintama huutta yhteen SAA SAA, SAAA,,,
NUIJAN KOPAUTUS PÄÄTTÄÄ ÄÄNESTYKSEN HYVÄKSITYKSI.
VARTIA , antaa jokaiselle poisatuvalle takaisin sen s korttinsa, mutta kuuluu parkkipaikalta heti.
Woi, herrtanjumala, kuinkas tässä nyt kävi näin, per4kele.
- sans muuta,,,
hyvin oivallettu, mutta jatkoa odottelen
Salo on täysin ss-ketjun taskussa.
joo. on
joo