https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/90b60ec0-a938-4680-8351-fe1d139052e3
Voiko joku väittää että tästä ei ole varoitettu jo kauan sitten?
Mieti mitä äänestät!
SDP VIHERVASEMMISTO S2 UNELMAA
39
91
Vastaukset 39
- Anonyymi00001
Persut luo kuvaa, kun ei heijän hallituskaudella ei olisi Suomeen päästetty ulkomaalaisia.
Vuonna 2015-2016 tuli maahan 33000 ulkomaalaista.
Nyt tällä kaudella.
Vuosien 2023–2026 välisenä aikana Suomeen on muuttanut ulkomailta yhteensä noin 206 000 ihmistä, joista valtaosa on ulkomaan kansalaisia. Vuosi 2023 oli maahanmuuton osalta Suomen historian vilkkain ennätysvuosi. Sen jälkeen muuttoliike on kääntynyt selvään laskuun.- Anonyymi00003
Suuri osa Ukrainalaisia oikeita sotaa pakenevia ja sitten hirvittävä määrä kakarahallituksen tänne kutsumia "opiskelijoita"!
- Anonyymi00002
Petosporukka persuja en äänestä valheilla valtaan ovat päässeet.
- Anonyymi00008
Näköjään kuvittelevat että sellä jatkossakin pääsee.
- Anonyymi00021
Sanoo DemariPunikki, jonka Setä-Putin käy sotaa, jotta kommunismi ei hajoisi kokonaan!
- Anonyymi00004
PERUS ÄSSÄ AINOA JÄRJEN ÄÄNI
- Anonyymi00009
On kivoja nämä läpät välissä.
- Anonyymi00005
Li Andersson, Sofia Virta, Nazima ym porukka jatkuvasti vähättelevät näitä omien puolueidensa aiheuttamia hirvittäviä ongelmia.
- Anonyymi00011
Älä kirjoita paskaa.
Käy katsomassa tilastoja.
Jollet viitsi, lähdetään siitä, että lasket Sipilän hallituksen aikana tulee ja tämän hetken aikaa ja laske yhteen. Nämä muut eivät millään ole voineet ottaa enemmän.
Perättömien huutelu on sellaista, jos sitä naamatusten tulee esittämään, pitää olla vikkelät jalat. - Anonyymi00014
Anonyymi00011 kirjoitti:
Älä kirjoita paskaa.
Käy katsomassa tilastoja.
Jollet viitsi, lähdetään siitä, että lasket Sipilän hallituksen aikana tulee ja tämän hetken aikaa ja laske yhteen. Nämä muut eivät millään ole voineet ottaa enemmän.
Perättömien huutelu on sellaista, jos sitä naamatusten tulee esittämään, pitää olla vikkelät jalat.Te vähättelette näitä äs kakkosten aiheuttamia ongelmia.
- Anonyymi00006
En tiennytkään, että kaupungin valtuustoissa on vain heitä.
- Anonyymi00010
Tässä virallista tietoutta.
Juha Sipilän hallituskaudella (toukokuu 2015 – kesäkuu 2019) Suomeen tuli Tilastokeskuksen muuttoliiketilastojen mukaan yhteensä 126 554 maahanmuuttajaa.Koska maahanmuutosta puhuttaessa viitataan usein joko kokonaismaahanmuuttoon tai erilliseen vuoden 2015 turvapaikanhakijakriisiin, tilastot jakautuvat seuraavasti:
Persut olivat hallituksessa. Laitanko vielä videon jossa persuministeri komensi armeijan joukot kantamaan maahanmuuttajien matkalaukkuja.- Anonyymi00012
Pistä tulemaan.
Saadaan jotain katseltavaa tähän öyhötyksen keskelle. - Anonyymi00013
Aivan turhaa änkytät sillä Nytpä onkin eri meininki kun hillotolppalaiset lähtivät puolueesta. Timo Soinille joka petti äänestäjänsä nuo partajullit ei ollut ongelma. Mari Rantanen ja kumppanit on aivan eri maata.
SDP ja muu vihervasemmisto on halunnut haalia S2 väkeä riehumaan kouluihin ja kaduille, ei perussuomalaiset. Tämä on aivan selvä asia. - Anonyymi00018
Heh,heh milloin Petteri Orpo nahjuksesta on tullut persu.
Oli nimittäin sisäministeri,kun 2015 syksyllä teki Sipilän kanssa maanpetokseen verrattavan teon kun päästi maahan näitä johtomiehiä.
Kulut tähän mennessä miljardeja.
Tämän voi kumota jos pystyy.. - Anonyymi00019
Anonyymi00013 kirjoitti:
Aivan turhaa änkytät sillä Nytpä onkin eri meininki kun hillotolppalaiset lähtivät puolueesta. Timo Soinille joka petti äänestäjänsä nuo partajullit ei ollut ongelma. Mari Rantanen ja kumppanit on aivan eri maata.
SDP ja muu vihervasemmisto on halunnut haalia S2 väkeä riehumaan kouluihin ja kaduille, ei perussuomalaiset. Tämä on aivan selvä asia.uosien 2023–2026 välisenä aikana Suomeen on muuttanut ulkomailta yhteensä noin 206 000 ihmistä, joista valtaosa on ulkomaan kansalaisia.
eikä ne kaikki ole ukranalaisia. - Anonyymi00020
Anonyymi00018 kirjoitti:
Heh,heh milloin Petteri Orpo nahjuksesta on tullut persu.
Oli nimittäin sisäministeri,kun 2015 syksyllä teki Sipilän kanssa maanpetokseen verrattavan teon kun päästi maahan näitä johtomiehiä.
Kulut tähän mennessä miljardeja.
Tämän voi kumota jos pystyy..Ja muistutan vielä,petturi urpo komensi sisäministerinä varusmiehet kantamaan sotilaskarkureiden ja rikollisten laukkuja.
- Anonyymi00024
Anonyymi00019 kirjoitti:
uosien 2023–2026 välisenä aikana Suomeen on muuttanut ulkomailta yhteensä noin 206 000 ihmistä, joista valtaosa on ulkomaan kansalaisia.
eikä ne kaikki ole ukranalaisia.Venäjän hyökkäyssodan alkamisen jälkeen Suomeen on saapunut yli 80 000 ukrainalaista pakolaista hakemaan tilapäistä suojelua. Heistä vajaa 50 000 henkeä asuu tällä hetkellä edelleen Suomessa. Moni maahan tulleista on palannut takaisin kotimaahansa tai siirtynyt muihin Euroopan unionin maihin.
Jos maahan on tullut 206000 joista ukraanalaisia on jäänyt 500000
On saldoksi jäänyt 156000 henkilöä. Vielä on tätä hallituskautta jäljellä. Kyllä niitä on tämän hallituskauden aikana tullut ehkä enemmän kuin ennen.
Kaikki on virallista tilasto tietoutta jota joutuu pakosta kaivamaan tämän Persu Öyhötyksen takia. - Anonyymi00027
Anonyymi00024 kirjoitti:
Venäjän hyökkäyssodan alkamisen jälkeen Suomeen on saapunut yli 80 000 ukrainalaista pakolaista hakemaan tilapäistä suojelua. Heistä vajaa 50 000 henkeä asuu tällä hetkellä edelleen Suomessa. Moni maahan tulleista on palannut takaisin kotimaahansa tai siirtynyt muihin Euroopan unionin maihin.
Jos maahan on tullut 206000 joista ukraanalaisia on jäänyt 500000
On saldoksi jäänyt 156000 henkilöä. Vielä on tätä hallituskautta jäljellä. Kyllä niitä on tämän hallituskauden aikana tullut ehkä enemmän kuin ennen.
Kaikki on virallista tilasto tietoutta jota joutuu pakosta kaivamaan tämän Persu Öyhötyksen takia.Kun näitä ikäviä vihervasemmistolaisten aiheuttamia uutisia julkaisee alkaa heti sivuraiteille menevä änkytys ja vänkytys. Fakta on ettei mitään muuta kuin Ukrainalaisia pakolaisia ole otettu Perussuomalaisten siunauksella. Joten lopettakaa tuo lapsellinen vikinä.
- Anonyymi00015
Heti alkoi vihervasemmiston änkytys ja selittely kun julkaistaan ikäviä uutisia UNELMAVÄESTÄ.
- Anonyymi00016
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000996810.html
Kaikki pitää pystyä todistamaan mitä tänne kirjoittaa. Opetelkaapa Persut tekin tähän. - Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000996810.html
Kaikki pitää pystyä todistamaan mitä tänne kirjoittaa. Opetelkaapa Persut tekin tähän.Ei näkynyt perussuomalaisia videolla. Kaikkihan muistavat miten Sipilä kutsui porukkaa Suomeen ja aika noloa mitä sekin yksi 17v kaveri on saanut Suomessa aikaan.
- Anonyymi00025
Anonyymi00017 kirjoitti:
Ei näkynyt perussuomalaisia videolla. Kaikkihan muistavat miten Sipilä kutsui porukkaa Suomeen ja aika noloa mitä sekin yksi 17v kaveri on saanut Suomessa aikaan.
Perussuomalainen puolustusministeri Jussi Niinistö määräsi armeijan joukot laukkuja vetämään.
Ei tietenkään Perussuomalainen Niinistö itse ollut vetämässä siksi ei näkynyt videolla. - Anonyymi00028
Anonyymi00025 kirjoitti:
Perussuomalainen puolustusministeri Jussi Niinistö määräsi armeijan joukot laukkuja vetämään.
Ei tietenkään Perussuomalainen Niinistö itse ollut vetämässä siksi ei näkynyt videolla.Sehän Niinistö oli näitä surkeita loikkareita jotka juuri tuollaisten toimien seurauksena tipahti eduskunnasta ja perussuomalaisten kannatus sekä jäsenmäärä lähti nousuun. Ja pitää muistaa että missään muussa puolueessa ei esitetty tuolloinkaan 2015 kritiikkiä mamumatu invaasiota vastaan kuin perussuomalaisissa. Kaikki raiskarit ym kelpasi nykyisille oppositiopuolueille ja jopa Kokoomukselle. Teillä oli UNELMA, pitäkää nyt kiinni siitä.
- Anonyymi00023
On sanomattakin selvää että kaikki muut puolueet paitsi Perussuomalaiset ovat vähätelleet ja suorastaan halunneet kuin käärmettä pyssyyn näitä ongelmia Suomeen. Ja kun on varoiteltu mitä tuleman pitää syytelty vain rasistiksi ja naureskeltu ylimielisesti, hyvänä esimerkkinä Halla-Ahon kohtelu.
Otsikon uutinen on nyt sitä teidän UNELMAA, olkaa hyvä!- Anonyymi00026
Kuitenkin tämän hallituksen aikana on jo tullut 156000 henkilöä. ukranalaiset on vähennytty pois. Tämä on tilastokeskuksen virallista tietoa. Hallituskautta Orpon hallituksella on vielä jäljellä, voi olla että tulee uusi ennätys.
Kaikki mitä kirjoitan, pystyn tarvittaessa todistamaan. Pyrkikääpä Persut samaan. - Anonyymi00029
Anonyymi00026 kirjoitti:
Kuitenkin tämän hallituksen aikana on jo tullut 156000 henkilöä. ukranalaiset on vähennytty pois. Tämä on tilastokeskuksen virallista tietoa. Hallituskautta Orpon hallituksella on vielä jäljellä, voi olla että tulee uusi ennätys.
Kaikki mitä kirjoitan, pystyn tarvittaessa todistamaan. Pyrkikääpä Persut samaan.Kiitos Sannan kutsuhuudon muka-opiskelijoita tulee perheineen! Kiitos Sanna ja kakarahallitus roskaväkeä tulee ja se ei ole Persun syytä. Ja sinäkin muka todistelija kannatat haittamamutusta. Olette te halveksuttavaa sakkia. Kaikenlainen haittamamutus ja rikollisuus on teidän unelmaa, koita todistaa ettei näin ole!
- Anonyymi00030
Anonyymi00029 kirjoitti:
Kiitos Sannan kutsuhuudon muka-opiskelijoita tulee perheineen! Kiitos Sanna ja kakarahallitus roskaväkeä tulee ja se ei ole Persun syytä. Ja sinäkin muka todistelija kannatat haittamamutusta. Olette te halveksuttavaa sakkia. Kaikenlainen haittamamutus ja rikollisuus on teidän unelmaa, koita todistaa ettei näin ole!
Elä jauha paskaa taas. Persujen aikana hallituksessa on otettu ennätysmäärät velkaa ja pakolaisia vai kuinka ?
Persujenhan piti lopettaa velan otto ja pakolaisten sekin oli vain persumaista paskapuhetta kuten muutkin asiat. - Anonyymi00032
Anonyymi00030 kirjoitti:
Elä jauha paskaa taas. Persujen aikana hallituksessa on otettu ennätysmäärät velkaa ja pakolaisia vai kuinka ?
Persujenhan piti lopettaa velan otto ja pakolaisten sekin oli vain persumaista paskapuhetta kuten muutkin asiat.Tuossa jonka laitoin edellä on on viralliset luvut otettuna tietokannasta, sen voitte itsekkin tehdä.Kuitenkin tämän hallitukaudella on tullut pakolaisia 156000 maahanmuuttajaa ja ukranalaiset päälle heitä on jäänyt 50000. Nämä ei ole politiikkaa, vaan tosiasioita. Ennenkuin hallituskausi loppuu saattaa tulla ennätys, jota on vaikea rikkoa.
Tästä ei Persut pääse yli eikä ympäri muuten kuin valehtelemalla ja toisia haukkumalla. sehän se on se teidän taktikka. - Anonyymi00039UUSI
Anonyymi00032 kirjoitti:
Tuossa jonka laitoin edellä on on viralliset luvut otettuna tietokannasta, sen voitte itsekkin tehdä.Kuitenkin tämän hallitukaudella on tullut pakolaisia 156000 maahanmuuttajaa ja ukranalaiset päälle heitä on jäänyt 50000. Nämä ei ole politiikkaa, vaan tosiasioita. Ennenkuin hallituskausi loppuu saattaa tulla ennätys, jota on vaikea rikkoa.
Tästä ei Persut pääse yli eikä ympäri muuten kuin valehtelemalla ja toisia haukkumalla. sehän se on se teidän taktikka.SDP valehtelee sen minkä pystyy ja ottaa varmasti sosialistiseen tapaan kaikki sisään ja tietenkin avaa myös Venäjän rajan.
- Anonyymi00031
https://suomenkuvalehti.fi/podcast/sk-radio-tentissa-demarinaisten-pj-tytti-tuppurainen-pakolaiskiintio-pitaa-nostaa-kymmeneen-tuhanteen/?shared=945053-11aeb6b1-1
Tässä sosialistitoveri Tuppurainen haluaa kymmenkertaistaa pakolaiskiintiön 2016. - Anonyymi00033UUSI
Näistä asioista ei voida käydä asiallista keskustelua, heti leimataan, jos yrittää jotain sanoa.
- Anonyymi00034UUSI
Minä kyllä mitä kirjoitan pystyn todistamaan sen. Otin virallisesta tietokannasta toteutuneet pakolaismäärät eri hallituskausilta. Ei siinä ole politiikkaa vaan totista totta.
Persut ovat ihan sokissa kun ei pysty valahtelemaan. - Anonyymi00035UUSI
Anonyymi00034 kirjoitti:
Minä kyllä mitä kirjoitan pystyn todistamaan sen. Otin virallisesta tietokannasta toteutuneet pakolaismäärät eri hallituskausilta. Ei siinä ole politiikkaa vaan totista totta.
Persut ovat ihan sokissa kun ei pysty valahtelemaan.https://yle.fi/a/3-8331130
Tässä Halla-ahon kommentti maahanmuutosta syyskuussa 2015. Jos olisi tehty kuten Halla-aho ehdotti niin nyt olisi vaikkapa rikostilastot ja koulurauha itähesassa hieman erinäköiset. - Anonyymi00036UUSI
Anonyymi00034 kirjoitti:
Minä kyllä mitä kirjoitan pystyn todistamaan sen. Otin virallisesta tietokannasta toteutuneet pakolaismäärät eri hallituskausilta. Ei siinä ole politiikkaa vaan totista totta.
Persut ovat ihan sokissa kun ei pysty valahtelemaan.Tässä näkyy miten vuonna 2015 Soini käveli persujen kentän yli Sipilän hallituksessa ja miksi ei ole enää persujen johdossa. Jos Halla-aho olisi ollut Soinin tilalla meillä olisi aika monta ongelmaa vähemmän.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000857824.html
- Anonyymi00037UUSI
https://www.kaleva.fi/oulun-kaupunginhallitus-teki-pienia-muutoksia-sepp/6042858
Vaikea ymmärtää, että Oulussakin on tuo tilanne, että on alettava panostamaan jengiytymisen ehkäisyyn. - Anonyymi00038UUSI
SDP vasemmiston namu mamu nähtävästi yrittänyt raiskata Kajaanissa eilen keskellä päivää?
- Anonyymi00040UUSI
Tämä on puhtaasti SDP, Vasemmistoliitto, Vihreät ja Kepun syytä.
Meidän äänet menee Perussuomalaisille. Kaikenlaiset kieroilijat ovat tännekin tulleet vääristelemään ongelmia Perussuomalaisten syyksi!!! - Anonyymi00041UUSI
On eri asia ottaa maahan työhalusia, sivistyneitä ihmisiä kuin flip-flopeissa kesät talvet läpsytteleviä wannabe-loisijoita.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti5841273- 741225
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan831018Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli80972- 81939
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52823Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk10798- 67787
Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik35692Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss208682