Miten voi olla mahdollista iisalmen kokoisessa ihmeiden kaupungissa että ei saada takseja edes tapahtuma viikonloppuisin tarpeeksi,kuten nyt runnirock iltaöinäkin? jos ei olisi ollut muitten paikkakuntien takseja ja menevä takseja,niin ilman kyytiä olisi moni jäänyt,missä kaikki iisalmen taksit ovat?
Vastaukset 15
- Anonyymi00001
ei tainnut kumpulaisenkaan taksit ajaa runnirock kansaa?
- Anonyymi00002
seksi vie ja taksi tuo liikaa....
- Anonyymi00011
ketä se seksi vie? kuskeja vai kun ei tuo?
- Anonyymi00012
Onko somaleita kuskeina?
- Anonyymi00003
taksia sai kyllä odottaa pitkän tovin..mikä tätä iisalmen taksihommaa vaivaa....ei voi nyky ihminen enää luottaa että kyydin saisi ees tapahtuma iltoina
- Anonyymi00004
Kysykää Kepun Sipilältä ja Berneriltä!
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Kysykää Kepun Sipilältä ja Berneriltä!
Berneri systeemin suuressa viisaudessaan loi 8 vuotta sitten ja sitä luuvaan vieläen..
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Berneri systeemin suuressa viisaudessaan loi 8 vuotta sitten ja sitä luuvaan vieläen..
Lähitulevaisuudessa, lienee mahdollista tilata myös kamelitaksi.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Lähitulevaisuudessa, lienee mahdollista tilata myös kamelitaksi.
Niinkö hiipuu apostolien taksit?
- Anonyymi00008
Ei näin pienessä kaupungissa voi olla tyhjänpanttina kymmeniä taksia,kotia olet kuitenkin päässyt,olen joutunut joskus taksia odottelemaan jossain isommassa kaupungissa.
- Anonyymi00009
Kuka taksi Runnilla viitsii kytätä epävarmoja kyytejä. Tilatkaa ajoissa, tai varautukaa odottamaan kauempaa tulevaa kyytiä.
- Anonyymi00010
vaikka tapahtuma on runnirock nimellä,niin sitä ei nykyään enää runnilla järjestetä,vaan ihan siinä luuniemen juhlakentällä lähellä keskustaa,luulis taksiyrittäjille tälläiset viikonloput kelpaavan kun kerrankin kyytejä olis tarjolla..
- Anonyymi00013
Männöö männöö ja lujjoo!
- Anonyymi00014
Anonyymi00010 kirjoitti:
vaikka tapahtuma on runnirock nimellä,niin sitä ei nykyään enää runnilla järjestetä,vaan ihan siinä luuniemen juhlakentällä lähellä keskustaa,luulis taksiyrittäjille tälläiset viikonloput kelpaavan kun kerrankin kyytejä olis tarjolla..
Vae lienöökö ne koouupion keekat nii pitkijä ettei aena ehätä
- Anonyymi00015
Vai ovatko taksi juuri silloin käymässä kiuruvedellä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591230
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571158Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331122Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7990- 96960
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5805- 46761
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27751Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192696- 71669