Jos se ei suju!
Vastaukset 35
- Anonyymi00001
Tarviin jotain rentouttavaa ennen sitä 😅
- Anonyymi00021
Dormicum, temgesic ym kevyt auttaa aina hemmo
- Anonyymi00002
Kyl se sujuis. Tuu vaikka koleileen.
- Anonyymi00004
Pelolla on kyllä mieletön valta ja sehän käyttää tottakai tilannetta hyväkseen estämällä mahdollisesti kaiken hyvän.
- Anonyymi00005
Norjako kännississä ainakin menee sujuvasti.
- Anonyymi00006
öö ku en osaa ees puhuu 🙆🏻♂️
- Anonyymi00012
osaat, oon kuullut.
- Anonyymi00007
Sehän sujuu sitte ihan itsestään, vaikka aluksi jännittääkin.
- Anonyymi00008
Opettelet ensin pari helppoa fraasia ja rakentelet sen siihen ympärille. Ymmärrän tuskasi. Uuden kielen oppiminen on välillä täyttä tuskaa ja saati sitten kun pitäisi jotakin järkevää asiaa muodostaa kaiken maailman epämääräisillä mokelluksilla. Oppimiseen tarvitaan tunnetta! Ja kaikkein tehokkain opettaja on ne ei niin mukavat tunteet. Pelko, häpeä, nolostuminen, kauhu, epätoivo, epävarmuus, itseinho jne. Kaikki puistattavat jutut. Mutta toisaalta pääset kokemaan onnistumisen ja osaamisen riemua vain yrittämällä ja epäonnistumalla. Lopen et voi kuin onnistua. Ponnistele! Palaa välillä niihin hetkiin kun et vielä osannut jotain, minkä nyt jo hallitset kuin itsestäänselvyytenä. Huvittavaa, eikö vain? Tässäkään asiassa lopen oppimisen päämäärä ei ole se tärkein vaan kuljettu matka. Osaatko kovinkaan tarkasti määrittää tavoitteesi? Milloin olet valmis? Hyviä välietappeja kannattaa asettaa vain todetakseen että mutkan takana olikin uusi mutka. Ja risteys. Ja mäki. Ja silta jossa on puomi. Välillä pitää palata takaisin ja valita toinen tie. Huomaat olevasi valmis vasta kun ymmärrät kuinka vähän oikeastaan ymmärrät yhtään mistään mitään😂
Onnea matkaan, nauti kyydeistä🥰 - Anonyymi00009
aissaaatana
- Anonyymi00010
Noo?! Ei sen noin tuskaista kyllä pitäisi olla..
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Noo?! Ei sen noin tuskaista kyllä pitäisi olla..
nii
- Anonyymi00014
Anonyymi00010 kirjoitti:
Noo?! Ei sen noin tuskaista kyllä pitäisi olla..
Ei ookaan, koska sitä ei koskaan tule tapahtumaan..
- Anonyymi00022
Anonyymi00014 kirjoitti:
Ei ookaan, koska sitä ei koskaan tule tapahtumaan..
😅😭🤣
- Anonyymi00023
Anonyymi00014 kirjoitti:
Ei ookaan, koska sitä ei koskaan tule tapahtumaan..
No eikä varmaan kuule sitäkään yksäri tai tätäkään jne. Sivusta sä se jaksat posmottaa😵💫
- Anonyymi00013
Riippumatta kokemuksesta tuo on kyllä tyhmin asia, mistä hermostua. Silloin kun tunteet ovat molemminpuolisia ja vahvoja, niin millään teknisellä suorittamisella ei ole mitään merkitystä, koska toiseen luottaa täysillä. Silloin kokemus tulee tunnesiteen kautta automaattisesti taivaalliseksi, silloinkin, jos tulee mokia.
- Anonyymi00016
Nimenomaan, silloin kun on tunteita, silloin seksi ei ole nimenomaan teknistä suorittamista tai työkalun pituuden arviointia. Tunteet ovat kokonaisvaltainen tunne omassa päässä, jotka saavan hyvän olon ilmaisumuotoja erilaisten ”työkalujen” kautta fyysisesti.
- Anonyymi00032
Anonyymi00016 kirjoitti:
Nimenomaan, silloin kun on tunteita, silloin seksi ei ole nimenomaan teknistä suorittamista tai työkalun pituuden arviointia. Tunteet ovat kokonaisvaltainen tunne omassa päässä, jotka saavan hyvän olon ilmaisumuotoja erilaisten ”työkalujen” kautta fyysisesti.
Noin se juuri on ja niin oli myös aikoinaan parisuhteessani!
- Anonyymi00015
Jos olet epävarma niin tulen itsekin epävarmaksi. Ei se varmaankaan sitten suju.
- Anonyymi00017
Voi että, sitten me mennään ravintolaan syömään tai tilataan jotain kotiin. Ei siitä kannata huolta kantaa, jokainen on joskus polttanut sapuskan pohjaan.
- Anonyymi00018
Jos on vaivalloista tai epävarmaa kiihotus katoaa kuin tuhka tuuleen
- Anonyymi00019
Yleensä tekniikkaa ja vain itse aktia ajattelevat ihmiset ovat huonoja rakastajia, jotka varmaan epäonnistuvatkin helpommin.
- Anonyymi00033
Olet aivan oikeassa!
- Anonyymi00020
I'm sure you very diplomatic and smooth mr sergeant good luck
- Anonyymi00024
Kaikki sujuu kuin luonnostaan. Rakkauden kieli on semmonen.
- Anonyymi00027
Totta. Ihminen miettii miten nyt onnistuisi rakastelussa. Kun luoja on kerran keksinyt tunteet ja rakkauden ihmiselle, pitäisi olla aika idiootti-luoja jos ei olisi sisäänrakentanut ohjeita kuinka toimia rakasteltaessa. Vai pitäisikö jokaiseen syntyvään lapseen kiinnittyä muoviin kääritty vihkonen; rakasteluohjeet.
- Anonyymi00025
Kissan silittelyä
- Anonyymi00026
Rakastatko häntä ja rakastaako hän sinua?
Silloin se ei ainakaan mene pieleen. Ihanaa toistensa tutkimista, haistelua, maistelua ja tunnustelua. - Anonyymi00028
Kyllä mä vaan edelleen.
- Anonyymi00030
Tuosta tuli mieleen laulu: Minä sinua vaan.
- Anonyymi00031
Nou hätä. Mulla on robotti-imuri. Sen osaa käynnistää kuka tahansa.
- Anonyymi00034
Joskus elämässä ei suju oikein mikään, tai tunnetila ei ole kohdallaan vaan altis epävarmuudelle ja sitä kautta huonoille ratkaisuille. Mutta kun mieli on avoin ja tunteessa on onnellisuuden sävyjä, tuntuu kuin liukuisi onnistumisten liukurataa. Rakkaus tekee liukuradasta luistavan, silloin ei tarvitse tehdä huonoja ratkaisuja tai miettiä kuinka tästä eteenpäin, se vien mennessään ja opettaa ne tavat ja normit joista elämä onnellisena ja rakastuneena koostuu.
https://www.youtube.com/watch?v=H0zsxq3kYvc&list=RDH0zsxq3kYvc&start_radio=1 - Anonyymi00035
Mun puolelta se on kaksiosainen juttu: yläosa haluaa suukottaa, kun oot niin söpö ja ihana ja alaosa on pakollinen paha. Tuskin kumpikin osa epäonnistuu..
sivusta - Anonyymi00036
Ei se varmaan sujukaan enää, oot kouluttanut sitä väärin.
- Anonyymi00037
Jos on rakkautta, kunnioitusta, uteliaisuutta, hellyyttä ja ihailua, niin kaikki sujuu ihanasti eikä mitään voi pilata.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3581124- 71758
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37696- 50602
- 41588
- 63533
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht321501Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19491- 75471
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22459