Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yleisestikkin hyvä,,se vaan jäi mietityttää että kun kyse on kasarista...niin onkohan kaikilla naisilla kasariperjantain kunniaks kasari tyyliin karvanen t**su? :)
Vastaukset 21
- Anonyymi00001
Kasarilla ei missään torilla pyöritty. Nämä lieveilmiöt ovat keksineet muualta tulleet ja jotka iän puolesta ei oo kasaria nähny. Aika vituiksi menossa.
- Anonyymi00004
Varmasti pyöri nuoriso torilla kasarilla ja ysärillä.
- Anonyymi00006
Kyllä!Jussin grillillä ja pohjolankadun ympäristössä ,sekä Pk-Halli oli paikat jossa oltiin.nämä uutuuden tuotteet ovat uusien immeisten keksimiä.
- Anonyymi00008
Anonyymi00004 kirjoitti:
Varmasti pyöri nuoriso torilla kasarilla ja ysärillä.
Elä sotke ysäriä tähän.
- Anonyymi00010
Joo nuo muualta tulleet ! :(
- Anonyymi00013
Anonyymi00008 kirjoitti:
Elä sotke ysäriä tähän.
Ysäri taisi sotkea sinut pysyvästi 😂😂
- Anonyymi00003
Kyllä me dokattiin lipan alla
- Anonyymi00007
Don juanissa ja linja-autoasemalla.
- Anonyymi00005
Oli ainakin yhdellä mammalla karvat tallella kun kopasin
- Anonyymi00009
no se on hyvä...mitä tuuheempi karvapöhheikkö,niin sitä paremmat kyydit :)
- Anonyymi00022
Korput pitää karvat kiiltävinä
- Anonyymi00011
Oli hyvä kasariperjantai. Kiva oli katsella erilaisia autoja keskustassa.
Missä olivat mopoilijat? Minä en niitä juurikaan nähnyt ja pärinää kuullut. Tosin lähdin alueelta pois jo klo 22.
Ei haitannut vaikka kaikki kasariperjantaissa ei ollutkaan "kasarimaista".
Huippu oli Täsmälääke- bändi torilla. Hyvin soittivat hyvää musiikkia. - Anonyymi00012
Sinne ei mopo janttereita kaivattukaan.
- Anonyymi00014
Ajettiinko noin hitaasti kasarilla? Aivan älytön kävely ajelu.
- Anonyymi00016
Olikos tämän tapahtuman ideana alunperin, että olisi edes YKSI päivä vuodessa, kun kaupungilla on porukkaa? Miksi eivät sitten lähde useammin?
Nythän tuo tapahtuma on kuin itseään toteuttava ennustus. Kukaan ei lähde kaupungille hengailemaan, kun "mennään sitten kasarina vasta".
Ja kyllä pitää keski-ikäisten lapsiperhehelvetti olla karseaa, jos elämän kohokohta on se, että pääsee kerran vuodessa seisoskelemaan kadunvarteen ja dokaamaan, tai matelemaan autolla letkassa kävelyvauhtiakin hitaammin.- Anonyymi00018
Kyllä, teennäistä touhua.
- Anonyymi00019
Kasari on ollutta ja mennyttä,tuolla vouhotuksella ole mitään tekemistä sen kanssa.
- Anonyymi00020
Näin on. Valtaosa ei näytä tajuavan siitä iisalmen 80luvusta mitään. Ja loput ei näy muistavan. Keksitty rieha, jolla nyt koetetaan jo tienata.
- Anonyymi00021
Hyvä että täällä on tapahtumia jotka tuo ihmiset yhteen! Kiitos järkänneille ja idean keksijälle - tälleen saadaan eloa ja iloa kaupunkiin.
- Anonyymi00023
Tuoko on eloa ja iloa? Känniset entiset nuoret sotkee ja paskoo kaduille? Ok 👍
- Anonyymi00024
Anonyymi00023 kirjoitti:
Tuoko on eloa ja iloa? Känniset entiset nuoret sotkee ja paskoo kaduille? Ok 👍
Autolla ajaminen on parasta 👍🏻
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty441399Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3341199Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto311003Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s323992Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine133823Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33801- 50791
Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte194708- 61615
- 40556