Laattojen reunat

Kylpyhuoneeseen asenettu kulmalaatat (ulkokulma) siten, että ruskeat laatan reunat näkyy. Voisko niitä käsitellä jollain saumanvärisellä aineella? Saumauslaasti siinä ei pysy kun ne laitettu niin ettei kulmaa jää.
3679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

silikonilla!?

Äänestä

maalaa laatan pinnan sävyisellä alkydimaalilla

hio pohja ensin kevyesti hienolla hiekka paperilla

Äänestä

Onks laatat jo seinässä? Laatotusvaiheessa asian voi hoitaa kulmalistalla. Niitä saa eri väreissä, me hommattiin semmonen väri joka on hyvin lähellä saumalaastin väriä. Tuli tosi siisti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kulmalaatat kirjoitti:

Kylpyhuoneeseen asenettu kulmalaatat (ulkokulma) siten, että ruskeat laatan reunat näkyy. Voisko niitä käsitellä jollain saumanvärisellä aineella? Saumauslaasti siinä ei pysy kun ne laitettu niin ettei kulmaa jää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu