Jos kerron sinulle, että minulla on kova vauvakuume?
En tiedä, että haluaisitko sinä lapsia.
En tiedä, että haluaisitko sinä lapsia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Moikka. 👋 🙂
Kännykkä hajosi. Numerot jäi sinne ja se tippu järveen. Muutin jo
Harmi ei ole sinun numeroakaan enää
juu
Joo. Laitetaan vaan siemenet vakoon.
Taas tämä setämies gubelle hieman hassuttelee. T naiselta kasvamisia tjn
Eikö se meillä ole jo liian myöhäistä?
Toivon todellakin, että ei vielä olisi myöhäistä. Masennun kyllä lopullisesti, jos en ikinä saa omia lapsia.
Vielä sitä 80 vuotiaana voi onnistua.
Intiassa joku 80 vuotias nainen synnytti lapsen hedelmöityshoitojen avulla.
Kaikki riskit lisääntyy naisen vanhenemisen myötä.
EI ole kysymys pelkästään riskeistä vaan siitäkin, että nuorena sitä jaksaa touhuta lasten kanssa paremmin. Alkuvaihe kun on monella aika vähäuninen, kun lapsi valvottaa.
Tuolla intialaisella naisella oli onneksi paljon sukulaisia ympärillä, jotka voivat ottaa lapsen hoitoonsa jos äidille käy jotakin. Eiköhän rouvalle maksettu jonkunlainen korvaus vaivannäöstä.
En juoksisi karkuun vaan keskustelisin asiasta.
Mutta haluaisitko sinä lapsia?
Mukava valkku otti guben provon hautumaan lakin alle jee jee
Riippuu monesta asiasta.
Aloittajalle: onko vauva välttämättömyys? Eikö voi olla onnellinen ilman?
Ei varmaankaan kun naisena esiintyvällä on nyt siitosasiat mielessä
Kyl se mulle käy . Otetaan sille pari lastenhoitajaa tai kolme ? Mehän oomme varakkaita .
voi vauvat on niin ihmeellisiä en juoksisi karkuun. ne kaikki sormenliikkeet, tietävä olemus; aikuinen saa sivistää itseään tosi paljon, että pääsee takaisin siihen pisteeseen.
Kyllä, vaan tuo vauvahomma on sitten täysin yhteistyötä, parikymmentä vuotta, en koe osallisuutta tuohon hommaan. Luotan ihmiseen, miten nollaan.
Hei hei.......
https://m.youtube.com/watch?v=9EUrurl7l7I
Jaa miksi sitä pitäisi karkuun juosta kysyisin että milläs ajattelit vauvan elättää mulla ei kuulu vauva lähivuosien suunnitelmiin kuusi vuotta vielä ennen kuin poitsu on viisitoista ja kolmisen vuotta ainakin ennen kuin olen töihin menoa ajatellu ja se ettäkö mahtusi edes kuuden vuoden päähän lapsi suunnitelmiin niin se on ehdoton ehto että lapsi jää minulle kasvatettavaksi eron myötä en o vie keksinnä semmottista sivutuloa jolla sais kela rahojen päälle extraa ilman että joku kateellinen vasikka ilmottais kelaan
En halua enempää
jeps itellä sama. liian raskasta. eikä se perhe sen ns paremmaksi muutu vaikka ois helvatusti ihmisiä päin vastoin kaikki menee vaan vaikeemmaks. sivusta j nainen
lisään ja sitä paitsi mulla loppuu aika. oon päättänyt jo ajat sitten että 29 viimenen ja mä olen sen verran
Lapset on mainioita, mutta äitiys ei ole mun homma.
🏃🏼♀️arrividertsi
Joko olet itse isovanhempi?
Monta sinulla niitä jo on? Voin olla iso vauva
En kykene lapsia tekemään, synnytyspelko sekä se että en ole mikään vauvafani
Ps, ne on sitäpaitsi kaikki samannäköisiä
🤣
Ei Suomess ole pakko synnyttää- saa sektion
Toki sekään vrm kivaa ole, istukan joudut synnyttämään luultavasti ja komplikaatioita saattaa tulla puhumattakaan siitä, että jonkun toisen on kannettava vauvaasi ensimmäiset päivät
En. Sanoisin niin mullakin. 😍
Tuo on sellainen asia, josta on mahdotonta neuvotella kompromissia, joten nostaisin kytkintä, jos omalle kohdalle sattuisi.
Onko nykyautoissa kytkimet
Päätetäänkö kysymyslauseet kysymysmerkkiin?
Miehellä?