Persut on rasistinen puolue

Anonyymi-ap

Purra antaa kodin rasistiselle puheelle ja toiminnalle persuissa.

15

63

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      o

      - SDP- on - KUVOTTAVAN - LÖYHKÄÄVÄ - MUSLIMI -Puolue - !

      o

    • Anonyymi00002

      en todellakaan halua tänne
      muslimeita.
      suvakki Sdp
      Yritä nyt jo TAJUTA TÄMÄ.

      Opiskele historiaa
      ja lue Koraania

      Niin ehkä
      ja vain
      ehkä
      Tajuat miksi nämä
      ihmiset eivät kuulu Suomeen.
      Ruotsi on VAROITTAVA esimerkki.

    • Anonyymi00003

      Persut on homppeleita täysi oleva puolue.

    • Anonyymi00004

      Persut joutuu tyytymään mustiin poikiin .

    • Anonyymi00005

      J.Eerola näyttää miten ollaan rasisti.

    • Anonyymi00006

      Eikö nämä kaikki monimuotoisuuden puolesta puhujat vois muuttaa Itä-Helsinkiin ja muille värikkäille asuinalueille niin saisivat sitä minkä puolesta puhuu.

    • Anonyymi00007

      Laura Huhtasaari käytti uusnatsin lausahdusta: ”Kyse erehdyksestä, en tietenkään jaa ajatusmaailmaa tai arvoja”

      Laura Huhtasaari kritisoi keskiviikkona Ylen ja Kalevan tentissä rikospykälää, joka koskee kansanryhmää vastaan kiihottamista.

      - Näin sananvapauden päivänä minulle tulee mieleen sitaatti. Oppiaksesi kuka hallitsee sinua, selvitä, ketä et saa arvostella, perussuomalaisten presidenttiehdokas Laura Huhtasaari sanoi Satakunnan Kansan videohaastattelussa 3. toukokuuta 2016.

      Huhtasaarella on ollut sama lausahdus myös Facebookin kansikuvana sekä viittaus siihen, että lausahdus olisi peräisin 1778 kuolleelta ranskalaisfilosofilta Voltairelta.

      Tosi asiassa mietelmän on "keksinyt" amerikkalainen uusnatsi, joka tuomittiin 2008 lapsipornon hallussapidosta 23 kuukauden vankeusrangaistukseen, mutta vapautui neljä kuukautta vankeusrangaistusta kärsittyään.

      Erehdys .........................................jatkuu

    • Anonyymi00008

      Metsäkulman Ps Teijo Kallioliemelle luettavaa

      Venäjän 5. kolonna: Turtiainen, Huhtasaari, natsit ja rokotevastaiset

      Putin on tukenut äärioikeistolaisia liikkeitä Euroopassa, ja Suomenkin puolueista persut ovat jakaneet vahvimmin venäläislähtöistä "anti-woke" ynnä muuta soopaa sekä tehneet kaikkensa heikentääkseen EU:ta. Vaikka someriehuja Halla-aho on monella muulla tapaa syvältä, niin häntä voinee kiittää siitä että itse Venäjä-kriittisenä on estänyt persujen luisumisen täydellisesti Putinin syliin?

      "Perussuomalaiset suhtautuvat myönteisimmin Putinin Venäjään – vasemmistoliitossa suurin kielteinen käänne" https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4624265-perussuomalaiset-suhtautuvat-myonteisimmin-putinin-venajaan-vasemmistoliitossa-suurin-kielteinen-kaanne

      Amerikan-serkut sen sijaan ovat omaksuneet ihan peittelemättä Putinin puolen:

      Persu on joutunut siirtymään tiemmä eri leiriin EU-politiikassa, pois putinistien porukasta, eli EU.n "uuskansallismieliset" puolueet ovat jakautuneet nyt kahteen leiriin.

    • Anonyymi00009

      Laura Huhtasaari ensimmäisenä puhujana kovan oikeistolinjan tapahtumassa

      Porilaiskansanedustaja Laura Huhtasaari (ps.) on
      ohjelman mukaan ensimmäisenä puhujana Helsingissä
      Kansalaistorilla itsenäisyyspäivänä järjestettävässä
      Itsenäinen Suomi -tapahtumassa. Tapahtumasta on määrä
      siirtyä 612-soihtukulkueen aloituspaikalle.

      Laura huhtasaari esiintyi äärioikeiston itsenäisyysjuhlassa puhujana. Musiikkina tilaisuudessa kuultiin muun muassa metalliyhtye Stormheitia, joka edustaa National Socialist Black Metal -koulukuntaa eli kansallissosialistista Black Metal -musiikkia.

      http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1195008973781/artikkeli/laura huhtasaari ensimmaisena puhujana kovan oikeistolinjan tapahtumassa.html

      Aika typerä selitys.
      Huhtasaari kertoo Satakunnan Kansalle, että lähti puhujaksi tapahtumaan itsenäisyyspuolueen Evilammen pyynnöstä, eikä hänellä ole kytköksiä kansallissosialisteihin.

    • Anonyymi00010

      Se on jälleen jännä juttu kun maahanmuutosta ei saa puhua tai arvostella vaan heti leimataan natsiksi tai rasistiksi. Yksi mikä on tosi nii moni ihan normaali työssäkäyvä Suomalainen ei tykkää enää tästä suuntauksesta . Itsellenikin olisi ihan yes linja että kyllä tänne töihin saa tulla mutta ilmaisia lounaita ei ole.

    • Anonyymi00011

      Kotkassa työssäkäyvää taksikuskia, esim. vahvasti humaltuneena yössäkävijänä, saa tylytellä ihan rauhassa, eikö vain?

    • Anonyymi00012

      En kylläkään niin kirjoittanut vaan sanoin että se on ok jos tänne töihin tulee, kannattaa opetella lukemaan

    • Anonyymi00013

      Mistä tää yleistys, mikä on sun mielestä tosi; "moni työssäkäyvä suomalainen ei tykkää enää tästä suuntauksesta"? Joku laajempi empiirinen tutkimus? montaako haastattelit?Entä jos tänne tullut ja työssä ollut jää työttömäksi? Onko heti ilmaisilla lounailla, kuten alkuperäisväestönkin (vaaleampi-ihoiset) loisijat, mikä ero?

      • Anonyymi00015

        Tuttavani on normaali keskiluokkaa ja hoitavat asiansa ja jokainen on sitä mieltä ettei tykkää enää tästä suuntauksesta mutta tässä tullaan juuri siihen että hyvätuloiset menevät alueille missä on rauhallista=asunnot maksaa ,tekee koulushoppailua etc.


    • Anonyymi00014

      Jos jäät työttömäksi niin olet oikeutettu joko liiton tai työttömyys päivä rahaan mutta esim. Jenkkilä mikä luultavasti on maailman suurin kulttuurien sulatus uuni ei sinulle tarjoa mitään ilmaiseksi jos sinne meet . Me pohjoismaalaiset hyysätään liikaa .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      24
      1386
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1357
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1161
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      73
      1072
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      759
    6. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      718
    7. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      47
      713
    8. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      646
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      646
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      629
    Aihe