CAN-AM 2027 -MÖNKIJÄT - Tuleeko vihdoin uusi Renegade?

Anonyymi-ap

BRP:n vuoden 2027 mallijulkistus lähestyy, mutta Can-Am ei ole vielä vahvistanut tulevien mönkijöiden mallilistaa, hintoja tai Suomen saatavuutta. Verkossa liikkuu jo paljon väitteitä, joista osa näyttää perustellulta ja osa on käytännössä pelkkää arvailua.

Suurin kysymys koskee Can-Am Renegadea.

Nykyinen Renegade 1000R käyttää 976-kuutioista V2-moottoria, jonka ilmoitettu teho on 91 hevosvoimaa. Uudemmassa Outlander 1000R:ssä on puolestaan 999-kuutioinen Rotax V2 ja 101 hevosvoimaa.

Tämän vuoksi Renegaden siirtyminen uudempaan tekniikkaan ja mahdolliseen Gen 3 -mallisukupolveen olisi täysin loogista. Mitään virallista vahvistusta uudesta rungosta, moottorista, näytöstä tai jousituksesta ei kuitenkaan vielä ole.

Outlander 850- ja 1000R-mallit ovat jo teknisesti tuoreita, joten kokonaan uusi perusrakenne vuodelle 2027 vaikuttaa epätodennäköiseltä. Todennäköisempiä ovat uudet värit, varustepaketit, malliversiot ja elektroniikkapäivitykset.

Myös Outlander 6x6 uudistui merkittävästi jo vuodelle 2026. Sen kohdalla uusi täysuudistus heti seuraavalle mallivuodelle olisi yllättävä.

Outlander Electricin jatkuminen vaikuttaa mahdolliselta, mutta vuoden 2027 sähkömallia, toimintamatkaa tai Suomen saatavuutta ei ole vielä vahvistettu.

Entä DS 450:n paluu tai uusi DS 600?

Näistä liikkuu verkossa huhuja, mutta tällä hetkellä väitteille ei löydy valmistajan vahvistusta tai uskottavia tuotetietoja. Niitä ei siis kannata pitää tulevina malleina ennen virallista julkistusta.

Can-Am 2027 -malliston vahvistetut tiedot ja uudet tuotteet päivitetään tänne:

https://www.loukko.com/monkijat/can-am-monkijat/can-am-2027-monkijat

Jos mönkijälle on tarvetta jo nyt, nykyiset Can-Am 2026 -mallit, hinnat ja saatavuustiedot löytyvät täältä:

https://www.loukko.com/monkijat/can-am-monkijat/can-am-2026-monkijat

Mitä itse odotat vuoden 2027 mallistolta?

Uutta Renegadea, tehokkaampaa sähkömallia vai lähinnä uusia värejä ja varustepaketteja? Ja kannattaako mielestäsi odottaa 2027-malleja vai hankkia hyvässä tarjouksessa oleva 2026-malli?

2

<50

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Renegade sais tulla uusi

    • Anonyymi00002

      Outlander DPS ABS ns perus malleihin avattavaa takaperää kuten monella valmistajalla tullut, jopa Polariksella. Pro malleissa ei niinkään avattavalla perällä ole tarvis mutta juuri nämä 80km/h mallit saisi olla moisella.

      Ja ikuinen narina, V-Twin takaisin G3L alkaen. Turhaa narista mutta narisen silti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 71
      1359
    3. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1265
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      896
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      881
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      811
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      706
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      676
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      596
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    Aihe