Koneen oma hiiri

saako koneen oman hiiren kytkettyä pois päältä?
6933
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tarkemmin mitä tarkoitat.

Äänestä
  • siis tässä kannettavassa olevaa kosketushiirtä.. haluisin sen pois käytöstä..

    Äänestä

  • Fujitsu Siemens kirjoitti:

    siis tässä kannettavassa olevaa kosketushiirtä.. haluisin sen pois käytöstä..

    Jos siitä kyse niin sen saa pois päältä ohjauspaneeli->hiiri->laiteasetukset-> ja sieltä poistat sen touchpadin käytöstä

    Äänestä

  • Narg kirjoitti:

    Jos siitä kyse niin sen saa pois päältä ohjauspaneeli->hiiri->laiteasetukset-> ja sieltä poistat sen touchpadin käytöstä

    eipä se hävinnyt minnekään, vieläkin toimii..

    Äänestä

  • Fujitsu Siemens kirjoitti:

    eipä se hävinnyt minnekään, vieläkin toimii..

    asentamaan ensin touchapdin ajurit koneeseen ja sitten läytyi se valikko mistä sen sai poistettua.

    Äänestä

on kytkin, jolla tasohiiren saa päälle/pois. Laitehallinnan kautta ainakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fujitsu Siemens kirjoitti:

saako koneen oman hiiren kytkettyä pois päältä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu